Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titkárnőként már nincs esélyem?

Titkárnőként már nincs esélyem?

Figyelt kérdés

Évek óta asszisztensként, irodavezetőként, titkárnőként dolgoztam. Ehhez értek és ehhez nagyon. Kedves, mosolygós, számítógépet jól kezelő, angolul beszélő, munkaügyben jártas,középfokú végzettségű fiatal nőként már nincs esélyem elhelyezkedni?

Gondoltam arra, hogy mivel ezen a területen óriási a verseny és gyakran inkább diplomást alkalmaznak már (bár legtöbbször semmi sem indokolja) ezért inkább más területen is keresgélek. De hol? Semmi máshoz sem értek...



2013. ápr. 29. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Irodavezető? Ügyfélszolgálati vezető?
2013. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam több helyen is. Konkrétan 9 hónapja keresek. 4 interjún voltam eddig. Ebből 3 helyen a legesélyesebbek között tartottak és a végére még sem rám esett a választás. 1 helyen pedig azt mondták, hogy erre az állásra temérdek pályakezdő diplomás jelentkezik, akiket ugyan tapasztalat nélkül, de nagyon kevés pénzért fel tudnak venni. Inkább akkor belőlük válogatnak. Ennél a pontnál majdnem sírva fakadtam.
2013. ápr. 29. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez minden pozícióra igaz. Én diplomás vagyok, de már 20 év munkaviszonnyal.De sajnos annyi a jelentkező, hogy diplomás állásra is találnak diplomás pályakezdőt, aki minimálbérért el tud menni dolgozni, mert a szüleinél lakik, vagy mert a pasija eltartja és amit ő keres kb 60-70 nettó, az neki csak zsebpénz. Egyedülálló nőként sajnos nem tehetem meg, h ne kérjek min 120 nettó Bp-en, hisz fent kell tartanom a panelemet.Így sosem rám esik a választás.
2013. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

A jövőre nézve is érdemes elgondolkozni azon, hogy ha most nem megy, vajon 5-10 év múlva hogy fog menni, ha hasonló szituációba kerülsz?


Úgy sejtem, még fiatal vagy, talán még nem késő komolyabb szakmába kezdeni. Gondold végig, hogy ha nem titkárnő lennél, mi lenne az, amivel szívesen foglalkoznál napi 8 órában és add be a pályázataidat ilyen helyekre is.

2013. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fiatal :) 29 évesen tudom vannak már nálam fiatalabbak is, akiket egyébként szívesebben látnak helyettem a recepciós pult mögött. Munkaügyes szerettem volna lenni régen, de nem volt lehetőségem ezt főiskolán kitanulni. Most munkanélküliként főleg nincs. Ördögi kör. Mi mást csinálhatnék mint amibe már tapasztalatom van?


Egyébként, nagyon köszönöm az eddigi javaslatokat is!

2013. ápr. 29. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Munkaügyes, Hr-es iskola: feleslegesen ne tanuld, nagyon sokan vannak már!
2013. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom nagyjából milyen emberekre van szüksége egy cégnek. Ugye beláttam eddig a "színfalak" mögé. Viszont azt is tudom, hogy óriási szerencse és ismerősök kellenek hogy el tudjon az ember helyezkedni. Ezért vagyok kétségbe esve.
2013. ápr. 29. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok konkrét tippeket adni (max. priviben), de pl. egy bérszámfejtő szoftver ügyfélszolgálatán kitanulhatod a szakma 70-80%-át minimum. Nagyobb eséllyel pályázhatsz ilyenek helyekre, ha a fővárosban élsz, vidéken szerintem kevesebb ilyen cég működik.
2013. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
91%
én 1,5 év hasztalan keresgélés után, elkezdtem saját zsebből tanulni egy olyan szakmát, ami még érdekel. de mivel nemrég végeztem, nem tudom neked elmondani volt e értelme, de nagyon remélem hogy igen, mert már én is kétségbe vagyok esve:(
2013. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!