Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önkéntes munkával kapcsolatban...

Önkéntes munkával kapcsolatban van tapasztalatod? Ha ingyen dolgozol, másképpen bánnak veled?

Figyelt kérdés
úgy értem nincs hajtás, meg nem vergődnek veled. persze az ember így is jól végzi a dolgát, de azért gondolom nem fogják ugyanazt elvárni, mint ha fizetést kapna. nem lesz ordibálás meg ilyesmi. első munkahelyem és nagyon félek mindentől, a munkától is, a beilleszkedéstől mindentől, tapasztalat szerzés a célom (fogyatékosokkal kapcsolatos).
2013. máj. 11. 16:31
 1/7 anonim válasza:
100%
tapasztalat: ha valamit nem tudsz, kioktatnak hogy mit képzelsz hogy nem tudod, de amúgy kakkantanak rá, mit csinálsz, amíg nem szúrsz el brutálisan valamit.
2013. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

1.: azért ne ijesztgesd a kérdezőt!

Nem szabad általánosítani.

Én kutyamenhelyen voltam önkéntes, egyáltalán nem kiabáltak velem, mindenért hálásak voltak.

Keményen dolgoztam egész nap, de ha csak kényelmesen sétálgattam volna a kutyákkal, akkor se szóltak volna egy rossz szót sem, hiszen az is segítség.

Ahol az 1. válaszoló dolgozhatott, ritka rossz hely lehet.

2013. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyakornokoskodás önkéntes munkának számít, akkor nekem is csak rossz tapasztalataim voltak. Én kértem, hogy hagy menjek az adott céghez, szervezethez, de eléggé rosszindulatúak voltak és nem csináltam semmit, csak ültem egész nap, ők meg viccelődtek rajtam és konkrétan semmibe sem vettek. Teljesen más volumenű volt a dolog, mint a fogyatékosokkal való foglalkozás, de önkéntességet vállaltam abban, hogy segítek, amit tudok, cserébe kapjak tapasztalatot. Ez nem jött össze. Iszonyat nehéz beilleszkedni, ha egy kicsit is visszafogottabb az ember a többinél. A legrosszabb, hogy a 2 gyakornoki hely közül egyik valószínűleg a munkahelyem lesz. Ettől én is elvállalnék emberekkel, vagy állatokkal foglalkozó önkéntes munkát. Valószínűleg az egy kicsit másabb lehet. 23/F
2013. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Gyakornok nem egyenő az önkéntes munkával.

Szerintem normális helyen normálisan bánnak nem csak az önkéntesekkel, hanem az alkalmazottakkal is.

Én voltam önkéntes, teljesen jó tapasztalatokkal.

2013. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is önkénteskedem, szintén fogyatékosokkal kapcsolatosan, egy nemzetközi szervezetben.

Munka mellett csinálom, tehát nem is tudok annyira minden nap erre koncentrálni.

De nagyon kedvesek: hálásak minden segítségért, megkérdezik, mikor érek rá, hívnak a konferenciákba, bevonnak, amibe csak tudnak (rajtam múlik, mikor és mennyire érek rá).


Szerintem ez nagyon jó dolog, és valószínűleg neked is tetszeni fog! :) Hajrá!

2013. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogyatékosoknál voltam önkéntes. Pár állandó feladatom volt, nyugis hely volt, a pénzért dolgozók se hajtottak, a problémás gyerekeket nem bízták rám, inkább mozgássérültekkel foglalkoztam.

A vége felé kezdtek olyan dolgokban számítani rám ami még rendes dolgozóként se tartozna a munkakörbe, délutáni ügyelet, vigyem őket ide-oda munkaidő kívül (délután 2 gyereket rendszeresen hazavittem, de azok kb. útba estek, mondjuk hidegben szívesebben jártam volna busszal, de legalább kicsit lefogytam).

Az a dolog tett be, hogy egy éjszakába nyúló regionális találkozó végén otthagytak 1 kerekesszékessel, 1 vak lánnyal és 1 autistával, hogy őket már nem tudják hazavinni de a városban laknak, oldjam már meg.

Utána még hívogattak segíteni rendezvényekre, párszor el is mentem, azóta elköltöztem.

2013. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Hozzáteszem, hogy én nem közvetlenül dolgozom a fogyatékosokkal, hanem a jogi ügyeiket intézem (jogász vagyok).

Szóval lehet, nekem azért nincsenek ilyen "problémáim", mint az utánam válaszolóknak. Nekem végül is távolról kell megoldanom bizonyos problémákat, jogi úton.

2013. máj. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!