Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek van olyan hogy az...

Nektek van olyan hogy az Internet függőség miatt nem tudtok a munkára koncentrálni?

Figyelt kérdés
Egszerűen érzem hogy kezd kóros lenni, mert már nem a munkával törődök, hanem állandóan kattintgatnom kell, és minden információt el kell érnem azonnal, minden chat-re válaszolnom kell. És értelmetlen dolgokat nézek, meg beszélek, szóval nem munkával kapcsolatosakat. Elmegy az egész nap ezzel, este pedig iszonyú lelkiismeret furdalásom van hogy nem dolgoztam. Már kezdek félni, hogy ennek rossz vége lesz és rámegy a karrierem!

2013. jún. 4. 20:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

megváltozott a prioritás, nincs bennem annyi felelősség tudat a munka iránt. előbb van a kattintás, fb, gyakori, mint a munka. És ilyen tök fontos árajánlatokat kéne kiküldenem, meg visszajeleznem fontos megbeszélésekkel kapcsolatban. Ráadásul mardos a lelkiismeret hogy kiszúrok a főnökkel, céggel. de nem birom megállni. minden nap elhatározom, hogy ma dolgozni fogok. Nincs semmi kontrollom, olyan lettem mint egy hülyegyerek.


Tippek tanácsok, ötletek?


Újra komolyabbá kéne válnom aki tudja mit jelent doglozni. Volt hogy 15 órát is lenyomtam intenzíven. Valahogy lehet hogy ebből lett elegem, és tudat alatt igazságtalanságnak érzem azt hogy egyáltalán dolgozni kell. De ez így nem jó, mert alapvető kötelezettségeket azért illene betartani, mint pl a 8 óra munka. De nem megy!!!

2013. jún. 4. 20:30
 2/12 A kérdező kommentje:
ja még annyi, hogy most vettek fel egy tök komoly céghez, álom munka, kötetlen munkaidő, elég jó zs, szóval azt csinálok és ott ahol én akarok. Csak legyen meg és hozzam az üzletet. De semmi kontroll. és ez azt hiszem nem megy. Pedig szeretem a szakmám, szóval nem a munka nem érdekel, és a cég is szuper, életem legjobb munkahelye eddig. De hogy így elrontom, és nem teszek ellene semmit???
2013. jún. 4. 20:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Elvesztetted a motivációdat. A kattintgatás, internetezgetés, stb. Nem a kiváltó ok, hanem csak tünet. Gondolom nem okoz örömet a munkád, nem kapsz elég megbecsülést, így inkább olyan dolgokat keresel, amik érdekelnek.
2013. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát még eddig itt kapok a legtöbb megbecsülést. Hanem az, hogy inkább sikerélmény kellene. Lehet emiatt.
2013. jún. 4. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Az internet azért tud addiktív lenni, mert itt szinte azonnal van mindenről pozitív visszajelzés. Írsz két sort, és egy csomó ember lájkolja. A munkád során meg kemény órákat kell munkával tölteni ahhoz, hogy bármilyen sikerélményt elérj. Ha a munkádhoz nem kell internet, legjobban akkor jársz, ha egyszerűen nem indítod el sem a böngészőket, sem a chatprogramokat, amikor dolgozol. Elkezdeni nem szabad, utána már könnyű megállni. Itt a GYK-en is így működik. Ha csak egyetlen mondatot írsz, úgyis egész nap gyötörni fog a kíváncsiság, milyen reagálásokat kapsz rá. Jobb bele sem kezdeni, ha mással kell foglalkoznod.
2013. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ez igaz. mármint hogy itt ér sikerélmény. a munkámhoz kell az internet. de nem a munkával kapcsolatos dolgokat nézem rajta, hanem haszontalan információkat. Nincs prioritás, vagyis rossz, az fontosabb hogy a gyakorin egy kérdésre válaszoljak, mint hogy a munkámat intézzem.


lehet el kéne mennem supportosnak, vagy adminnak a gyakorihoz :D

2013. jún. 5. 00:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Változtasd meg a jelszavadat, úgy, hogy csapj rá a billentyűzetre (lényeg, hogy ne tudd megjegyezni), aztán ctrl+c, majd ctrl+v 2x. Otthon mentsd el a jelszót egy .txt-be, onnan ki tudod másolni és otthonról még mindig be tudsz lépni.
2013. jún. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hehe :) kösz az ötletet! kéne valami program, ami 4 órákra letiltja a netet, csak bizonyos oldalakat enged meg ami kell a munkához! Párom szoftverfejlesztő, mondtam hogy fejlesszen ki nekem egy ilyet! :D vagy mondjuk óránként engedne 10 percet hétköznaponként, de többet már nem lehetne kikapcsolni. Aztán piacra dobnánk, nem tudom milyen kereslet lenne rá. :D utána gyorsan kifejlesztenénk a feltörő szoftvert is, mert biztos megbánnák az emberek, hogy felteleptették. az lenne a neve, hogy NetVSwork Plus :D
2013. jún. 5. 09:43
 9/12 anonim ***** válasza:
azthittem csak nekem van ilyen problémám :\
2013. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez tök egyszerű, beszélsz a rendszergazdával, hogy a te felhasználó neveddel, bizonyos oldalakat ne tudj megnézni. Szerintem meg fogja érteni.

Lehet nincs kontroll a munkádban, de a lelkesedés hiányát elég gyorsan észre veszik, ami persze nem jár azonnali kirúgással, de az előrejutásod szinte lehetetlenné válik.

2013. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!