Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kimennétek külföldre vagy itthon maradnátok?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy itthon nem nagyon találok munkát. Mivel a házunkat elárverezték ezért most a nagyszüleimnél lakunk és elég rossz a helyzet. Ha sikerülne is munkát találni, nem hiszem,hogy havi 80 ezerből sikerülne albérletet fizetni és még arra is maradna,hogy számlákat, kaját és egyéb dolgokat fizessek. Régen sose gondoltam volna,hogy eljutok idáig, de elgondolkoztam azon,hogy lehet,hogy ki kéne menni külföldre dolgozni, pontosabban Londonba. Van kint rokonom, így tudnék hol lakni. A probléma a következő: nincs túl sok önbizalmam, sokszor zavarban vagyok, nem tudom,hogy így kapnék-e kint munkát. Egyébként a nyelvet beszélem, van felsőfokú nyelvvizsgám(tudom, ma már nem nagy szám) viszont 2 és fél éve meg sem szólaltam angolul, de van aki 0 nyelvtudással is kimegy úgy tudom. Ezen kívül a családomat nagyon nehezen hagyom itt, mert nagyon szeretem őket. Ez viszont nem állapot,ahogy mi élünk, 3 generáció nem fér meg egymással, ha elköltöznénk akkor nyomorognánk az biztos. Szeretnék segíteni a családnak anyagilag és segíteni magamon is,hogy legyen önbizalmam, bátrabb legyek és ne féljek ennyire az emberektől, meg minden mástól. Az is zavar,hogy így nem tudnám elkezdeni a főiskolát, pedig már éppen ideje lenne, mert 22 éves vagyok. Tudom,hogy sokat nem érek a főiskolával, de ma már alap dolognak számít. Ti mit tennétek a helyemben? Belevágnátok, vagy inkább maradjak itthon és kezdjem el a fősulit, amit csak fizetősön tudnék csinálni, tehát diákhitelt kéne felvennem.
2013. jún. 5. 15:37
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Szerintetek 0 papírral és tapasztalattal lenne ott esélyem találni munkát? Egyetlen szerencsém,hogy ebszélem a nyelvet, bár amikor nemrég kint voltam csak kapkodtam a fejem a brit akcentusra....
2013. jún. 5. 18:35
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Milyen brit akcentusra? Te nem British Englisht tanultál? A magyar közoktatásban azt tanítják. Az egy dolog, hogy városrészenként, tájegységenként előfordulnak nyelvjárások, de gőzöm sincs, mire gondolsz brit akcentus alatt, hacsak valami csoda folytán nem amcsi angolt tanultál.


Egyébként mit csináltál 22 éves korodig, ha se papírod, se munkatapasztalatod, ha jól értem?


A válság óta nehezebb elhelyezkedni, a britek meg főleg pont most kezdenek majd még jobban zárni a külföldiek előtt - legalábbis szeretnének -, nem követed a híreket? UKIP nem rémlik, micsoda?


Az, hogy lakhatásod van, jó alap, de valakinek fizetnie kéne a kiutazásod, meg az élelmezésed is, amíg nem találsz munkát, nem igaz? Testi erőd rendben van? Csak mert szaktudás nélkül kb. szállodát takaríthatsz, vagy hasonló dolgokat vállalhatsz el.


Szerintem nem itt kéne kérdezősködnöd, hanem magadtól utánanézned az adott országnak, szabályozásoknak, munkalehetőségeknek, ha állításod szerint úgyis tudsz felső fokon angolul...

2013. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nem azt írtam,hogy felső fokon tudok angolul, hanem azt,hogy felsőfokú nyelvvizsgám van. De nem a nyelvvizsga számít, hanem a beszéd. Középiskolában az angol tanárunk nyilván nem azzal az igazi brit akcentussal beszélt, remélem ezt te sem gondolod komolyan,hogy az iskolákban olyan kiejtéssel tanítják az angolt, mint ahogy

Angliában beszélik. Én világ életemben inkább amerikai akcentussal ejtettem ki, mert elég nevetséges lenne magyarként brit akcentussal beszélnem itthon. De kösz az értékes és intelligens hozzászólást!:)

2013. jún. 5. 19:23
 14/30 anonim ***** válasza:

12. voltam.


Ja értem, ezek szerint a felsőfokú nyelvvizsga nem ad felsőfokú nyelvtudást... Akkor mit lehet vele kapni, krumpliföldet?


Jó, értem, felejtettél az elmúlt két és fél évben, amíg azokat a titokhatos valamiket csináltad, amik lekötötték az idődet, amik miatt most se szakmád, se tapasztalatod.


Amire te gondolsz, az nem a "brit akcentus". Te arra gondolsz, hogy magyar akcentussal beszéled az angolt, mert Magyarországon tanultad, de a briteknek nincs akcentusuk ebben az értelemben, hisz a saját nyelvüket beszélik.


Te sem beszéled akcentussal a magyart, hisz magyar az anyanyelved, remélem, így már érthető. Nem a szerencsétlen szigetlakóknak van brit akcentusa, hanem te beszéled magyar akcentussal az angolt...


Amit én írtam, az a brit angol, a British English, de arról láthatóan nem tudod, micsoda, ezért kevered valami homályos "brit akcentus"-sal.


És hol tanultad az "amerikai akcentust"? Mert a magyar közoktatásban ilyen nincs egyetemi szint alatt, ott is csak a mesterképzésen. Egyébként olyan sincs, hogy "amerikai akcentus".


Amerikai angol van, és brit angol.


Nem csak kiejtésben térnek el, hanem szóhasználatban is, és még rengeteg minden másban is, hiszen háromszáz évig fejlődött teljesen külön a nyelv. Az akcentus szó viszont kizárólag kiejtésbeli különbözőséget jelent.


Kár, hogy az érdemi felvetéseimre nem válaszoltál, se a UKIP-ra, se arra, hogy miért nem az anyanyelvi oldalakon nézel utána a lehetőségeknek. Nagyon furcsa, hogy elvileg közel felsőfokon beszélsz egy nyelvet, és fogalmad sincs az adott ország mostani hozzáállásáról, törvényeiről, történéseiről, se arról, milyen nyelven beszélnek ott tulajdonképpen, se azt nem tudod, mit jelent pontosan azt, hogy akcentus, azt sem, hogy mi az amerikai vagy a brit angol... reagálni sem tudsz rá, ha valaki felveti ezeket a témákat.


Ennyit a kérdésedről.

2013. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
36%

"Itthon maradnék, mert hazafi vagyok"


Bolond vagy te barátom, nem hazafi. Igazi hazafi akkor lennél, ha meglenne a lehetőséged, kimennél "fosztogatni" a mocsok "multikat", aztán a szerzett vagyont hazahoznád a családnak.

2013. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Sandol ***** válasza:
0%
Én 25 éves vagyok,és 2 hónap múlva remélhetőleg lesz 3 okj-s bizonyítványom. Egy pénzügy-számviteli ügyintézői (már megvan) , egy társadalombiztosi-bérügyi szakelőadói és egy mérlegképes könyvelői. Szerintem sokkal többre megyek vele,mint egy diplomával. Angliával mondjuk az a baj,hogy már sok ott a magyar,és kezdik bezárni a kapukat. De szerintem egy kis ügyességgel és talpraesetséggel el fogsz boldogulni kint. Az,hogy zavarban vagy és nincs önbizalmad,hát... a kényszer nagy úr. Én szurkolok,hogy találj kint valamit és egyenesbe jöjjön az életed!! Sok sikert!
2013. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
20:05, szerintem kezeltesd magad, mert valami nincs rendben veled, az fix...:D
2013. jún. 5. 20:30
 18/30 anonim ***** válasza:
Menj! Nem is kérdés. Ha összeszedted az önbizalmadat, megerősödtél idegenben, és helyrehoztátok magatokat anyagilag, akkor lehet majd engedni a hazaszeretet csábításának! Fiatal vagy, menni fog!
2013. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
sipirc london, ja és vigyél engem is:DD
2013. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Utsó, tényleg jönnél?:)
2013. jún. 6. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!