Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kimennétek külföldre vagy itthon maradnátok?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy itthon nem nagyon találok munkát. Mivel a házunkat elárverezték ezért most a nagyszüleimnél lakunk és elég rossz a helyzet. Ha sikerülne is munkát találni, nem hiszem,hogy havi 80 ezerből sikerülne albérletet fizetni és még arra is maradna,hogy számlákat, kaját és egyéb dolgokat fizessek. Régen sose gondoltam volna,hogy eljutok idáig, de elgondolkoztam azon,hogy lehet,hogy ki kéne menni külföldre dolgozni, pontosabban Londonba. Van kint rokonom, így tudnék hol lakni. A probléma a következő: nincs túl sok önbizalmam, sokszor zavarban vagyok, nem tudom,hogy így kapnék-e kint munkát. Egyébként a nyelvet beszélem, van felsőfokú nyelvvizsgám(tudom, ma már nem nagy szám) viszont 2 és fél éve meg sem szólaltam angolul, de van aki 0 nyelvtudással is kimegy úgy tudom. Ezen kívül a családomat nagyon nehezen hagyom itt, mert nagyon szeretem őket. Ez viszont nem állapot,ahogy mi élünk, 3 generáció nem fér meg egymással, ha elköltöznénk akkor nyomorognánk az biztos. Szeretnék segíteni a családnak anyagilag és segíteni magamon is,hogy legyen önbizalmam, bátrabb legyek és ne féljek ennyire az emberektől, meg minden mástól. Az is zavar,hogy így nem tudnám elkezdeni a főiskolát, pedig már éppen ideje lenne, mert 22 éves vagyok. Tudom,hogy sokat nem érek a főiskolával, de ma már alap dolognak számít. Ti mit tennétek a helyemben? Belevágnátok, vagy inkább maradjak itthon és kezdjem el a fősulit, amit csak fizetősön tudnék csinálni, tehát diákhitelt kéne felvennem.
2013. jún. 5. 15:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj külföldre ha bizots és nomrális melód lesz.


Mosogatónak,kifutó fiúnak és egyéb alja munkásnak menjen az akinek 3 anyja van. A sok Londoni "magyar" jó része kb ilyen alja munkát végez. amivel én nem verném annyira a mellem.


Nem tudom mi a végzettséged... ennek függvényében lehet tudnék segíteni munka ügyben. Ha nem is London, de a külföldi karrier adott.

2013. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Sandol ***** válasza:
Érdekes,hogy akik ilyen "alja" munkát végeznek külföldön, az boldogan végzi,mert jobban megél belőle, mint itthon szakmával egy "normális" munkahelyen. Nem véletlenül marad ott, és még meg is becsülik,hiába csak egy mosogatófiú!
2013. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az ismerőseim is segédmunkások Németországban, Ausztriában mégis havonta 150-250 ezreket tesznek félre, úgy, hogy normálisan élnek.

A legtöbb ember itthon meg se keres ennyit!!

2013. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%
Azért én vitatkoznék azzal, hogy Mo-n nem lehet megélni. Én Budapesten dolgozom, mint forgácsoló és havonta nettó 250.000ft megkeresek, 10 óra munkával. Tudom, hogy külföldön ennek a többszörösét tudnám megkeresni, de minek? Én nem vagyok pénzhajhász, nekem ennyi bőven elég, és legalább a Hazámban tudok élni. Többre becsülöm az országomat, mint az adott keresetet, mert büszkén mondhatom el én igenis Magyar ember vagyok , Magyarországon. És soha nem mennék külföldre, mert az én hazám itt van, és nem Németországban meg nem is Angliában. Nagyon szomorú vagyok, amikor azt hallom, mennyi ember hagyja el az országot, mert ezek nem tisztelik a magyarságot. Ilyenek már ne is jöjjenek vissza.
2013. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Sandol ***** válasza:
Na ja! De magyarságból nem tudsz kenyeret venni! Én 130.000ftot keresek, meg tudok élni,és én se mennék ki. De az azért szomorú, hogy emberek 75-80ezret kapnak a munkájukért. És nen szar lógós munkáért. Párom határozatokat hoz egy nagy állami szervnél, dolgozik reggel 7től néha este 7-ig és kap 80.000et,mert túlórát nem fizetnek,de ha nem végzi el a napi anyagát kirúgják. Én szerencsésnek érzem magam,hogy megbecsülnek a munkahelyemen,és kapok 130 nettót. De munimálbérért éhen döglesz egyedül! Ennyit a Nagy Magyarságról!
2013. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes,hogy akik ilyen "alja" munkát végeznek külföldön, az boldogan végzi,mert jobban megél belőle, mint itthon szakmával egy "normális" munkahelyen. Nem véletlenül marad ott, és még meg is becsülik,hiába csak egy mosogatófiú!"


Azért azt tegyük hozzá, hogy ezeknek a mosogatófiúknak a nagy része azért él Londonban olyan jól, mert öten, hatan bérelnek egy lakást. Úgy itthon is meg lehet élni 100 ezerből, hogy hatan vesztek ki egy albérletet. Csak ez itthon senkinek se jut eszébe. Vagy eszükbe jut, de Londonban ugyanez divatos, Magyarországon meg ciki. Márpedig egy mosogatófiú vagy hasonlókategóriás munkát végző az Londonban sem álmodhat arról, hogy majd önállóan fenntart egy egész igazi lakást. Egyetlen szobát négyszáz fontért tudsz bérelni. Nem egyszobás lakást. Csak egy szobát.

2013. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

tegnap 14:33


Normális melóm biztos nem lesz, tekintve,hogy nincs végzettségem. De én már ott tartok,hogy az se érdekel ha mosogatnom kell, még mindig jobb, mint,hogy 2 és fél éve nem találok munkát ebben a fantasztikus országban. Esküszöm, boldog lennék ha Londonban mosogathatnék, legalább nem lenne ilyen kilátástalan a helyzetem. Még ha robot munkát végeznék is, de legalább megfizetnének érte. Nagyon remélem,hogy valami összejön, köszönöm a sok biztatást!:)

2013. jún. 7. 21:56
 28/30 anonim ***** válasza:
mennék, ha meglenne a szakmám-még 1 év-, lenne kezdőtőkém, ill. kicsit felturbóznám az angolomat:D
2013. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Esküszöm, boldog lennék ha Londonban mosogathatnék, legalább nem lenne ilyen kilátástalan a helyzetem. Még ha robot munkát végeznék is, de legalább megfizetnének érte."


Vagy ne egyedül menj ki, vagy olyan helyre, ahol filléres szállás biztosított, mert csak itthonról tűnik úgy, hogy "megfizetik" a mosogatókat. Egyedül abból ott se tudsz megélni.

2013. jún. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Utolso, ha ugy alakulna,hogy kimennek nem lennek egyedul, mert rokonommal laknek plusz rajta kivul meg 5 magyarral.
2013. jún. 12. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!