Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bevállalnátok így ezt a...

Bevállalnátok így ezt a külföldi munkát? Ha igen melyiket? (Sürgős többi lent)

Figyelt kérdés
Megrobálom röviden leírni a dolgot.Szóval lenne két lehetőségem Ausztriában.Egyik sem kamu munka.Az egyiknél most kellene ma kezdenem de ez nem küldött szerződést és még fel sem hívott engem.Ma kellene mennem,de pont annyi pénzem van hogy oda jussak,ami nem gond mert a szállást és a kaját fízeték.Nem kamu mert dolgoztam már így kint egy másik helyen.A másik hely viszont küldött szerződést,de oda csak Július közepén kellenne mennem.A jó abba hogy kaptam szerződést onnan,viszont már kevés pénzem van és jelenleg munkám sincs és még az 1 hónap,de visont az biztosnak tűnik a szerződés miatt,hiszen 2 hét próba idő lesz,és ha nem is tartanak ott vagy nem tetszem nekik akkor sem küldhet el 2 hétig..Viszont félek ha most kimegyek potyára akkor a maradék pénzem is elmegy és a másikra már nemt udok kimenni ha itt esetleg nem úgy alakúlnak a dolgok.A másik helyről ahova késöbb kellenne mennem onnan viszont fel is hívtak,így korektebbnek tűnik a szerződés miatt is.Ide ahova ma kellenne mennem,se telefon,se szerződés csak emailba leveleztük le.Ez sem kamu biztos vagyok benne,de így szerződés nélkül nem merek elindúlni és a maradék pénzemet kockára tenni.Mit tennétek?Köszönöm.
2013. jún. 15. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Oda ne menjél ahol nincs szerződés, lehet hogy nem kamu, de ilyenekkel vigyázni kell mert ha ott belebotlasz egy ellenőrzésbe akkor csúnyán megütheted a bokád, és ha esetleg mégsem jönne be akkor nem mehetnél a másik helyre.

Én mindnképp megvárnám azt a másik helyet, 1 hónapig csak kibírod valahogy, szóval én oda mennék ahol biztosabb a lehetőség, szerződés meg minden. Mert ahol nincs szerződés lehet hogy nem kamu a munka, de így szeretik átverni az embert hogy nem fizetik ki teljesen, csesznek az adóra, meg minden másra aztán ha az adóhivatal kiszimatolja csúnyán ráfizethetsz, plusz a helyi hatóságok 1-2 évre ki is toloncolhatnak és akkor lehet a másik munkába sem mehetsz emiatt.

Van egy ismerősöm aki így járt, csak itthon volt bejelentve, így adózott is meg minden, de ott kint semmi nyoma megvolt és nagyon megszívta.

2013. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben írnék/felhívnám azt a céget, ahol ma kéne kezdened, hogy nem kaptad meg a szerződést, várod nagyon, addig nem indulnál el.. Hátha összekapják magukat és küldik gyorsan.

Ha nem történik semmi, akkor a másikat választanám.

2013. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én se mennék szerződés nélkül, mi van, ha ledolgozod és nem fizetnek ki a végén? Sok ilyen történetet ismerek Németországból...
2013. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél idióta, szerződés nélkül sehova!
2013. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket.Azt hiszem megfogadom a tanácsokat,azokét is akik írtak privátban is.De azért még jöhetnek hasznos vélemények.Köszi még egyszer.
2013. jún. 15. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!