Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez az undorító szokás csak...

Ez az undorító szokás csak nálunk van, hogy a fiatal munkavállalóktól elvárják, hogy tapasztaltak legyenek és több éves gyakorlatuk legyen, mert addig nem be sem hívják interjúkra?

Figyelt kérdés
Szánalom...ha meg túlképzett vagyok az baj, mert az adott szakmához nem biztosítják a minimális bért, csak annyit, amennyit egy sima érettségizett is kap.
2013. júl. 3. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb helyen a fiatal pályakezdőknek kevesebb fizetést kell fizetni vagy nem is kell nekik egyáltalán így meg tudják szerezni a szükséges tapasztalatot.
2013. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez mindenhol így van. Nyugaton is elsősorban tapasztalt munkavállalót vesznek fel, spórolnak a betanításon. Nem is keveset. Nem véletlen hogy mindenhol elsősorban a fiatal, pályakezdő munkanélküliek óriási száma. A legtöbb országban több mint 2-2,5 szer több a fiatal munkanélküli, mint tapasztalt.
2013. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol így van. Hollandiában a legmagasabb a pályakezdők elhelyezkedése, mivel ott felismerték, mennyire szükséges ez, és támogatják őket nem kicsit. A részleteket nem tudom hogy. De ha jól tudom Ausztriába is van ilyen program meg Németországban is.
2013. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!