Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik Ausztriában élnek! Ti...

Akik Ausztriában élnek! Ti mivel foglalkoztok? Van valakinek esetleg "siker sztorija"? Futott be valaki "igazi" karriert?

Figyelt kérdés

Hogy csináltátok? èn felszolgáló vagyok jelenleg, de már nem szeretném sokáig csinálni. Felsöfokú nyelvvizsgával és diplomával jöttem ki. (ami nem igazán piacképes) gondoltam, kezdetben mindegy mit csinálok, csak kint legyek. Most már itt vagyok, nem jelent gondot munkát találnom. Igazság szerint ami miatt elegem van, az a munkaidö. Se hétvége, se ünnepnap... Szeretnék tovább lépni, de nem tudom, hogyan. Valami irodai munkát szeretnék leginkább. Akár tanulni is hajlandó lennék idekint.

Folyamatosan pályázgatok állásokra, olyanokra, ahol elvileg minden kritériumnak megfelelek. De vagy semmilyen visszajelzést nem kapok, vagy gyakorlatilag azonnal elutasitanak. Nem tudom mit csinálok rosszul.

Igazság szerint csak tapasztalatokra lennék kiváncsi. Ki az akinek sikerült, és hogyan?


2013. júl. 24. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
releváns szakmai tapasztalat, és/vagy piacképes végzettség hiányában kizárt az irodai állás! én 5 év magyarországi és 3 év hollandia után jöttem Bécsbe, 2 hétbe sem telt, amíg állást találtam. A hangsúly azon van, hogy piacképes-e a végzettséged. Ha nem, akkor hiába beszélsz jól németül, max a felszolgáló típusú állások maradnak.
2013. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve vagyok Linzben. Bár kimondottan engem akartak a főnök igen eljött Magyarországra megkeresett hogy akarok-e nála dolgozni. (a cég ahol dolgoztam beszállítója volt neki.)

De sok magyar van Linzben és el kell szomorítsalak.

ÉN még csak olyannal találkoztam hogy a ki pincérnek jött az is maradt aki viszont fennhordta az orrát hogy ő diplomás és nem fog teherautókon gumit cserélni az pofára esett és hazament.

Itt sem könnyebb ellőre lépni mint odahaza.

Jókor jóhelyen ez a trükk mint bárhol a világon.

2013. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel diploma után azonnal jöttem, így megfelelö tapasztalatot nem tudtam szerezni. Az egyetem mellett folyamatosan dolgoztam ugyan, de az "csak" diákmunka Volt. Otthon dolgoztam az apehnál (anno még igy hivták), önkormányzatnál, utazási irodában. Egyébként nem derogál a munka, törölgetem én tovább az asztalokat, és hordom a kaját, ha ezért vagyok megfizetve. Csak nem szeretném életem végéig ezt csinálni. Egyébként politológus vagyok. Ezzel még otthon is nehéz, itt pedig lehetetlen...

Szerintetek ha idekint elvégzek valamit, az segithet? Esetleg tanulnék könyvelönek, vagy ilyesmi...

2013. júl. 24. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt az GYAK.hu-n van egy cég aki rendszeresen az oldalról keres dolgozókat magának. Vendéglátóipari cég. Én is dolgoztam a cégnél, meg gyakorlatilag csak magyarok dolgoznak kint. Na az a cégcsoport télleg egy megvalósult álom.
2013. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az kizárt hogy irodai adminisztratív állást kapj külföldön. Külföld sokban hasonlít az itteni helyzethez. Mindenki szaktudást nem igénylő de könnyű, irodai melót akár. Sokszoros. Túljelentkezés, mert könnyű meló és nem igényel képesítést. Éppen ezért minek vennének fel külföldit, ha van elég ottani jelentkező ? Te felvennél itt egy bulgar vendegmunkast ha az allasira 10 magyar is jelentkezne és mind megfelelne ? Esélytelen,
2017. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!