Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nah szóval voltam 3 próbanapot...

Nah szóval voltam 3 próbanapot egy cégnél a 3 napomat kötelesek kifizetni, vagy nem? Erre szeretnék választ kapni vagy egy linket ahol részletesen leírják.

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Kötelesek lennének, de nem fogják, pláne ha feketén foglalkoztattak.
2013. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
munkaszerzodest is kotelesek kotni, megsem tettek....
2013. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kötelesek, nincs ingyenmunka (forrás: Munka Törvénykönyve).
2013. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Olyan jó lenne, ha végre megértené mindenki, ilyen próbanapos dologba nem szabad belemenni. Az nem hivatalos dolog, tehát törvényellenes.

A próbanap fogalmát a Munka Törvénykönyve nem ismeri. Van ugyan próbaidő, amely alapból maximum 3 hónap lehet, kollektív szerződés léte esetén maxiumum 6 hónap, de erre az időre is munkaszerződést kell kötni, és jár is rá a bérezés. Törvényesen ingyen munka nincs!


Téged feketén, és ingyen dolgoztattak. Magyarul bepaliztak... :(

2013. júl. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Röviden akkor hiába is jelentem fel őket a munkaügynél,mert nem csak engem foglalkoztattak így és egy szóval nem monták, hogy nemfognak kifizetni direkt rá is kérdeztem és azt mondta, hogy persze ki lesz fizetve... tegnap meg behivott és azt álítja, hogy ilyenről szó se volt.... röviden még engem nézz hülyének ....
2013. júl. 30. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom te is rászorulsz egy kis jogsegélyre.


Álláskeresésénél törekedni kellene arra, hogy a próbanap max. 1 nap legyen.

Ha ennél több akkor vagy ingyen munkád lesz, vagy pedig adnak papírt róla.

Érzésem szerint nem kaptál róla papírt, így dolgoztál 3 napot ingyen és feketén.


Nekem is voltak próbanapos állások, de kb 4-5óra időtartamban. 1 nap/1műszak alatt elválik hogy neked való-e az állás, nem kell ahhoz 3 nap.


Egy ismerősöm egy asztalos cégnél 1 hét próba"időt" húzott volna le...de csak volna..mert az első nap se papír se semmi nem került a kezébe, onnantól fogva meg biztos volt hogy potya melósnak kellett volna.


Legközelebb okosabban:)

2013. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
1 napos próbanap sincs!!! Annyira nehéz megérteni? Próbaidő van, az első perctől kezdve fizetéssel. Pont.
2013. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!