Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapítványi iskolában dolgozó...

Alapítványi iskolában dolgozó tanárként milyen változást fog jelenteni nekem a pedagógus életpálya modell? Hiszen eddig (se) voltam közalkalmazott, az igazgató annyit fizetett amennyit akart.

Figyelt kérdés

Hiába van diplomám és X év gyakorlatom, mivel nem vagyok közalkalmazott, az igazgató gondol egyet és azt mondja: havi 80.000 nettó a fizetés. Egyetemi végzettséggel és 10 évvel. Ha nem tetszik? Akkor el lehet menni. Rám nem érvényes a bértábla!

Na most mi fog változni ősztől? Hiszen az államtól fogom kapni a pénzt, de ugyanúgy nem leszek közalkalmazott. Nem értem a dolgot!


2013. aug. 1. 10:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nyilván az órabeosztásokat az intézményvezetés fogja elkészíteni, de ha mondjuk van gyógypedagógiai végzettsége valakinek, akkor azt fogja mondani, hogy a BTMN-s, vagy SNI-s gyerekeket lássa el, az óraszáma terhére, és nem kell majd a gyerekeket elhordani speciális terápiákra, hanem ő fogja elvégezni, ha nincs elég ilyen gyerek, akkor beülteti a gyógypedagógust is, vagy akár a tesitanárt is napközizni, hogy meglegyen a megfelelő óraszáma, vagy másik iskolába kell majd átmenni tesi órát tartani annyi órában, hogy meglegyen a 26 órája (azt hiszem annyi a kötelező). Alapítványi iskoláknál nyilván nem másik iskolába küldi, hanem ki fogja használni az adott pedagógus minden végzettségé, hogy ne kelljen elküldeni, vagy egész egyszerűen csak kirúgja. Vagy ha valakinek gyógytornászi végzettsége van, a meglévő mondjuk angoltanári, vagy tesi tanári mellett akkor azt fogja használni akár kötelező túlórában is...stb...
2013. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

és vajon hogy fogja az iskola "odakamuzni" azon "haver" munkatársakat és egyebeket, akiknek semmiféle végzettsége sincs, se tanári se semmi?

pl. az ig. egyik haverja "művészeti ismeretet" oktat papíron X órában, a valóságban heti 1-ben (!), mindezt úgy (és itt kapaszkodjon mindenki, mert igaz) hogy nincs se diploma, se érettségi, csak 8 általános.

na most, az eddigi statisztikákba egyszerűen felvették az illetőt, és odaírták: X egyetemen diplomázott X szakon.

egy szó se igaz belőle, de vajon ősztől hogy fog működni ez a kamu?


mert papíron most is le lehet bármit írni, és össze is lehet fotósoppolni egy fénymásolat diplomát (mert ilyen is van itt ám!).

2013. aug. 1. 12:12
 13/29 anonim ***** válasza:
Remélem sehogy és ezektől a "munkatársaktól" megválik a rendszer! Előbb utóbb csak kiderül, hogy végzettség nélkül oktatott, és még jól meg is büntetik (remélem).
2013. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

én tudok olyat aki 20 éve tanít és érettségiztet egy középiskolában, végzettség nélkül. 20 éve! és idén még Balog Zoltán miniszteri kitüntetésben (Németh László díj) is részesítette az illetőt, pedagógiai munkájáért!

hogy lehetett ez? úgy hogy a felterjesztés is 90% totál kamu adatokat tartalmazott! olyan szakmai múltat és végzettségeket írtak be az illetőnek ami 100% kamu volt!

és megkapta a kitüntetést!

"A gyermekek harmonikus személyiségformálása terén végzett kiemelkedő oktató, nevelő és gyógypedagógiai munkája elismeréseként Németh László-díjban részesült"

ld.

[link]


NA EHHEZ SZÓLJATOK HOZZÁ!

A Jóisten maga se fogja ezt az illetőt elmozdítani a helyéről, Balog Zoltán kitüntetéssel a háta mögött!

És 20 éve kamuból él!

20 éve!



Előbb utóbb csak kiderül, hogy végzettség nélkül oktatott

2013. aug. 1. 13:21
 15/29 anonim válasza:

Akkor elveszik a "díjat" is, bár nem értem, ha odaadták nem kutakodtak kicsit utána?

Bár a Nobel díj is meg az összes is elkorcsosult, tele politikával, és hasonló dolgokkal, lehet protekciós az ember és azért kapta meg...

2013. aug. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

hogyne kutakodtak volna. bekérték a felterjesztést beadótól(vagyis az iskolától) a személyi adatokat (na ezek stimmeltek egyedül) a szakmai múltat kifejtve (odakamuztak mindent amit elbír a papír) és a végzettséget igazoló papírokat MÁSOLATBAN. hát meg is kapták-nem fejtem ki mit jelent a másolat, nyilván sejthető hogy abból mennyi volt igaz.


Akkor elveszik a "díjat" is


nem, nem veszik el. ha kiderülne a dolog-és ez a legszebb az egészben-okirat-hamisításért felelne az illető felterjesztő, akár börtön is lehetne a vége-de a díj elvételére nincs jogalap. egyszerűen nem vehető el, nincs erre jogi eszköz. Hacsak az illető vissza nem adja maga és le nem mond róla.

És a díjhoz 1 éven keresztül havi szinten szép összeg (forint) társul kiegészítésként! mindez egy olyan illető zsebébe megy aki 20 éve tanít középiskolában végzettség nélkül!

és még politikai hátszele sincs az illetőnek!

Na???


Akkor elveszik a "díjat" is, bár nem értem, ha odaadták nem kutakodtak kicsit utána?

2013. aug. 4. 09:15
 17/29 anonim válasza:
Mint mondtam, politika mindenhol ott van, szard le, az ő lelkiismerete lesz szarban (már ha van), de azt se felejtsd el, hogy a hazugság mindig kiderül, így vagy úgy .)
2013. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Te mit tennél ha a gyereked egy olyan középiskolába járna, ahol a "pedagógusok" (ha annak lehet nevezni őket) jó felének nem megfelelő, vagy épp SEMMILYEN végzettsége nincs? 8 általános?

Hm?

A gyerek végigjárná a 4 évet, leérettségizne, majd kiderülne, hogy hoppá-hát aki tanította, még annak sincs érettségije?



de azt se felejtsd el, hogy a hazugság mindig kiderül, így vagy úgy .)

2013. aug. 5. 08:10
 19/29 anonim válasza:
Kiíratnám :) Elvileg a tanár aki megtanítja az ő szakmájára, tudományára... Ha úgy megtanítja, hogy letud érettségizni akkor semmi probléma, (persze elvi kérdés) nekem olyan középiskolai tanárom volt, 10-11-12 osztályban, ahogy kb azt csináltál amit akartál (mi pókereztünk páran) és hopp érettségi évében be kellett pótolni 2 évet, mert a tanár kb 0 előadás mód semmi érdeklődés semmi égvilágon semmi, csak darált a táblára semmit több, táblához beszélt stb... a lényeg, hogy "meséljen nekünk" a tanár ne csak a táblára daráljon
2013. aug. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

hagyjuk már ezt nevetséges. ki nem tud leérettségizni manapság? egy amőba is le tudja tenni.

ahol 100 pontból 25 pont már elég-ugyan már. józan paraszti ésszel zéró tudással is össze lehet kaparni 25 pontot.

nálam érettségiztek olyanok akik egész évben egy órán se voltak (meg ne kérdezd egy hogy lehetséges-lehetséges, maradjunk ennyiben) és letették az érettségit. makogtak valamit (vagy épp semmit), mondtam egy egyes, az igazgató rámszólt, hogy egyest nem adunk, kettes.

ennyi.

Ha úgy megtanítja, hogy letud érettségizni

2013. aug. 6. 08:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!