Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapítványi iskolában dolgozó...

Alapítványi iskolában dolgozó tanárként milyen változást fog jelenteni nekem a pedagógus életpálya modell? Hiszen eddig (se) voltam közalkalmazott, az igazgató annyit fizetett amennyit akart.

Figyelt kérdés

Hiába van diplomám és X év gyakorlatom, mivel nem vagyok közalkalmazott, az igazgató gondol egyet és azt mondja: havi 80.000 nettó a fizetés. Egyetemi végzettséggel és 10 évvel. Ha nem tetszik? Akkor el lehet menni. Rám nem érvényes a bértábla!

Na most mi fog változni ősztől? Hiszen az államtól fogom kapni a pénzt, de ugyanúgy nem leszek közalkalmazott. Nem értem a dolgot!


2013. aug. 1. 10:02
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
Szóval a ti iskolátokban lehetne buktatni rendesen, de igazgató miatt nem, ez is politika "az én iskolámban senki nem bukott el érettségin"
2013. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

ember te tényleg ilyen naiv vagy vagy csak megjátszod?

ez nem politika.

ezt úgy hívják: kenőpénz, korrupció, megvesztegetés.

a szülő / gyerek bemegy az igazgatóhoz érettségi / év vége / félévkor, és "megbeszélik" a jegyeket. megbeszélik= egy boríték gazdát cserél.

a diák meg röhög a képembe: "úgyse fogsz megbuktatni" anyámék bent jártak az igazgatónál!

és tényleg nem. mondom az igazgatónak: csupa egyese van mégis miért ne bukna? "mert én azt mondtam azért ne."

és ennyi.

van olyan diák amelyik röhögve közli a facebook-on: 100.000-at fizettem az érettségiért, semmit se tanultam és mégis megvan!

vagy ami még durvább: van olyan diák aki fizikailag meg se jelent-és neki is megvan!

csak az magasabb tarifa volt gondolom.



ez is politika "az én iskolámban senki nem bukott el

érettségin"

2013. aug. 6. 18:50
 23/29 anonim válasza:
Szerinted ez nem az? Gazdagabb bemegy elintézi a csemete oktatását, ha már ezt megteheti akkor fizessünk neki egy diplomát is... alapítványi iskola... azért egy államilag támogatottba ez nagyon nem így meg (vagy nem ennyire nyílvánosan), gondolom a szülők nagyon jól tudták hova íratják be a gyereküket, ezért is ekkora a szájuk...
2013. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

tehát akkor summa summarum:

- nyugodtam lehet egy iskolában kamu végzettség nélküli emberek szerepeljenek tanárokként (akár 8 általánossal)

- nyugodtan lehet hogy valakit állami díjra terjesztenek fel totál kamu adatok alapján és meg is kapja

- nyugodtan lehet hogy pénzért árulják az érettségit és olyanok is megkapják akik meg se jelennek az érettségin

- nyugodtan lehet hogy papíron létező diákok tömegével üzemel is iskola (olyan tanulók akik valamikor beiratkoztak, hónapok, akár évek óta nem jelentek meg)

- nyugodtan lehet, hogy 15 éve "dolgozik" ott olyan ember, aki még nem tette be a lábát az épületbe

- nyugodtan lehet hogy az alapítványi befizetések rejtélyes módon elvándorolnak bizonyos zsebekbe nyom nélkül


És minderre az a reakció, hogy vállvonogatás, ez van, Magyarország, stb. És ennyi?


Hát akkor tényleg az a hülye aki becsületesen csinál bármit is nemde? Lopjunk csaljunk hazudjunk úgyse lesz belőle semmi. És tényleg nem.

2013. aug. 7. 10:41
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem értem ezeket a kérdéseket miért írtad ki? Ezek a te fájdalmaid, illetve sérelmeid. Már régen valamilyen felügyeleti szervhez kellett volna fordulnod! Itt most mit vársz tőlünk? Ha már ez évek, vagy évtizedek óta így megy már régen lépnetek kellett volna nektek dolgozóknak. (de most majd úgy is kiemelsz egy mondatomat és megcáfolod, vagy cinikusan leszólod) Nem is értem miért volt neked jó ez az egész, hogy már napok óta írogatsz. Mit akartál vele elérni?
2013. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Hát igen. És ha lépek bármit is, másnap (vagy még aznap) munkanélküli vagyok. A végkielégítésért meg szaladhatok a bíróságra, és akkor (se) kapom meg.


Ha már ez évek, vagy évtizedek óta így megy már régen lépnetek kellett volna

2013. aug. 7. 10:52
 27/29 anonim válasza:
0%
Szerintem menj sima állami középiskolában, úgy is fogyóban vannak a tanárok, szerintem napokon (talán heteken), keresztül kapnál állást, addig meg alapítványiban el leszel.
2013. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
középiskolába*
2013. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

ha ez így menne! van a környezetemben két éve munkanélküli tanár. jelenleg épp közmunkás 47.000-ért.

nem kapkodnak ám érte, főleg hogy humán szakos. főleg hogy nem is fiatal.

kevésbé szépen is fogalmazhatok: a kutyának se kell.


szerintem napokon (talán heteken), keresztül kapnál állást,

2013. aug. 7. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!