Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyemen targoncával...

Munkahelyemen targoncával sajnos kárt okoztam, fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Van jogosítványom rá.Egy raklap cementet szakítottam szét.Munkáltatóm azzal fenyeget(próbaidős vagyok),hogy fizetnem kell.Jegyzőkönyv még nem volt.Fizetnem kell?Valahogy tud így hatást rám gyakorolni?Volna lehetőségem elmenni onnan,ha nem megyek be dolgozni,mi lesz?
2013. okt. 10. 21:42
 1/8 anonim válasza:
Szerintem ez ma már abszolút pofára megy. Levonhatja a fizetésedből kártérítésre hivatkozva. Mikor okoztad a kárt? Ha nem mész be dolgozni, valószínűleg kirúgnak, de ha volna hová menned akkor te is azonnali hatállyal felmondhatsz, minden további nélkül.
2013. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elősször is köszönöm a válaszod!

Ma este okoztam a kárt,de látta is,megnézte,majd ott hagyta.Ha holnap azt mondom,hogy nem megyek be dolgozni hétfőtől(Akkor kellene újra mennem),akkor utólag rám verheti a dolgot?

2013. okt. 10. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mennyi, de bizonyos összegű fizetés alatt nem vagy anyagilag felelős semmiért.

Tán valami 175.000ft bruttó rémlik.

2013. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ezek szerint nem mondta, hogy rád akarja-e verni vagy nem? Mégis mennyi penz egy raklap cement? kibírnád?

Azt gondolnám, hogy egy jó cégnél, kötnek egy pár biztosítást, ami pár dologra vonatkozik. Pl. tũzkárra biztosan. Lehet, ö is csak elment megnézni, le tudja e rendezni. Másrészt próbaidö alatt ez elég ciki, kivancsi vagyok, igényt tartanak-e rád hétfön. Annyi jo van a dologban, meglátod, mennyire szemétkedös vagy jófej a fönököd.


Sztem meg kellene beszélned, hogy akkor most mi van. De nem tul szep dolog csak ugy otthagyni a céget tartozással. Tartok töle, h ha akarja utolér, megvan a címed, stb. Persze mondjuk 100e Ft miatt nem érdemes perelni, nem tudom, legálisan mit tehet.


Ha kiderült, írd ide, ha gondolod.

2013. okt. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul fogalmaztam.4zsák sérült,a többi ép maradt.kicsikarta a regál oldala azt a 4et
2013. okt. 11. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Munkaszerződésedet vedd elő és keress rá, hogy ilyenkor mi a helyzet.


Ha nem tér ki rá a munkaszerződés akkor amennyiben ELISMERED a károkozást, hogy figyelmetlen voltál például akkor rádterhelHETŐ. Tehát nem automatikus, a vezetőd döntése. De a fizetésedből nem vonható le a te beleegyező nyilatkozatod nélkül!


Mondjuk mivel próbaidős vagy sanszos, hogy ha nem egyezel bele akkor azonnal repülsz. Azt te tudod, hogy a meló vagy a 4 zsák cement (beszerzési) ára ér többet neked.

2013. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kérdezőférfi válasza:

Targoncavezetőnek készülök, épp vizsgázni fogok.

A vezető teljeskörű vagyoni felelősséggel tartozik a szállított áru épségéről.

2013. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ugyan kérlek.

Targoncáztam épp és siettem, rosszul toltam a raklap alá a villát, emeltem és lecsusszant.

Egy raklap cementnek annyi, 60 zsák. Első hetemen :D

Főnök: -Hát most mit csináljak veled?

Én: -Ne haragudjon, elcsesztem, beismerem.

Főnök: -Ugye ismered a következményeit, hogy vállalod a felelősséget az áruért ugye?

Én: -Igen.

Főnök: -Najó...jövő hétre hozz 50 ezret és le van intézve az ügy, de ne szorgalmazzam az ilyet.

Ha 60 zsákra nézzük, akkor 50 ezer forint nem akkora para.

Te meg itt 4 zsákért sikongatsz...na nem már :D

2014. jan. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!