Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van, ha munkanélküli...

Mi van, ha munkanélküli szociális juttatás ideje alatt az önkormányzat olyan munkára utal ki, ami nem a végzettségemnek megfelelő?

Figyelt kérdés
Középfokú végzettségem van, angolúl beszélek, ez regisztrálva is van és takarítani akarnak elküldeni valahova.

2013. okt. 12. 11:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1. 6 évig magam is kivettem a részem az adófizetésből, szóval ez a pár hónap bőven bele kellene férjen. Nem vagyok az a fajta, aki otthon ül és nem csinál semmit, keresek munkát, csak olyat, amiből meg is lehet élni. Nem Pesten élek, így nem a legegyszerűbb és 25 is elmúltam már, így nem kapok startkártyát sem, de az a fajta sem vagyok, aki pl. csak azért vállal gyereket, hogy felvegye az utána járó segélyt.

2. Lehet, hogy beképzeltnek tűnök, de bocs, hogy érzek magamban annyi perspektívát, hogy ne érjem be egy ilyen szutyokkal. Nem azért tanultam, jártam különórákra, hogy utána 70rongyért rohadjak meg itthon. Ebből a pénzből a számláimat nem tudnám befizetni, nemhogy még éljek is belőle!


Fél éve érlelődik bennem a külföld gondolata (azóta keresek munkát), úgy érzem, ez lesz a végső löket, pedig szeretem az országomat, szeretek itt élni és szerettem is volna ide tervezni, de egyszerűen nincs lehetőség ebben az országban.

2013. okt. 12. 19:54
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja és OKJ-m is van de azzal még jobban kitörölhetem, mert semmit nem ér,soha még csak rá sem kérdeztek interjún, szóval nem azzal kampányolok!
2013. okt. 12. 19:55
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó és meddig tanultál 18 évesen érettségiztél meg egy évet aztán annyi. Nem azt mondom, hogy nem kellett hozzá nagy ész de az ország nagy részének minimum vagy ennyi végzettsége.
2013. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
93%

Jól van, de ez most nem azt jelenti, h életed végéig ott kell rohadni.

Bemész, letolod azt a pár hónapot még nincs más aztán cső.

Mit kell ezen háborogni?

Egy iskolával most nem kaphatsz életed végéig felmentést....

2013. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó milyen pár hónapot 30 nap összesen.

Nem fog senki kényszeríteni nem, kell menned. Igaz akkor megszűnik a segély, a Tb-det sem fizetik és 2 évig nem is regisztrálhatsz a munkanélkülibe.

2013. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
"Nem azért tanultam", hát megáll az ész. :D Bocsi, ez már tényleg röhejes. Csak egy kérdés: most abból a 23-ból jobban meg tudsz élni, mint a nyamvadt 70-ből?
2013. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Más több diplomával elmegy patakmedret takarítani, fát vágni, bozótost irtani, szemetet szedni.

7-en voltunk 1 embernek "csak" főiskolai végzettsége volt, mindenki más egyetemet végzett. Érdekes mód senkinek nem volt degradáló a munka, neked pedig az "Középfokú végzettségem van, angolúl beszélek, ez regisztrálva is van és takarítani akarnak elküldeni valahova."


Voltam benzinkutas is, elvárás volt a minimum középfokú végzettség, a munkakörbe a takarítás is beletartozott. Ez alapján neked pont a végzettségednek megfelelő munkát ajánlották!

2013. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%
Szintén több diplomával, nyelvvizsgával voltam közmunkán, igaz nem takarítani, de ha kellett, akkor a szintén diplomás kolléganővel bizony akváriumot pucoltunk, ablakot mostunk, virágot, fűvet ültettünk, ástunk, sepertünk, gereblyéztünk, stb. munkákat is elvégeztük, egyikünknek se esett le a karikagyűrű az ujjáról.
2013. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
24%
Én dr vagyok. És engem meg szemetet szedni utcat sepregetni küldtek. De nem mentem el inkabb lemondtam a segelyről. Azért van egy bizonyos pont ne alázzanak azért ennyire meg
2013. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!