Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Értéktelen szakma, értéktelen...

Értéktelen szakma, értéktelen diploma vagy érettségi az előnyösebb?

Figyelt kérdés

Én ismerősi körben, ismerősök ismerősei között is úgy látom és a fórumokból is úgy jön le, hogy egyre megy.

Aki kb. 25 éves koráig csak egy - vagy több - piacképtelen papírt szerzett, az felváltva munkanélküli, felváltva call center-es, gyárszalagos, irodai kisegítő, mindent nagyon alacsony fizetésért, de mindenképp nettó 80-90 alatt.


2013. okt. 24. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
hát azért ez nem törvényszerű. talán fontos hogy szeresd amit csinálsz. nekem így nem értéktelen se az érettségi, se a diploma.
2013. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én pont szeretem, amit tanulok, és az önkéntességben látom az egyetlen esélyét, hogy valaha is kamatoztassam az itt szerzett tudásomat.


És még sokakat ismerek, akik szerették, amit tanultak, mégse sikerült benne elhelyezkedniük.

2013. okt. 24. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod a helyzetet. A diplomák többsége arra jó, hogy abban a 3-5 évben se tudjon takarékoskodni. Mert ugye a legtöbb pénzt pont ebben az időszakban lehetne megtakarítani, amíg (jobb esetben) nem kell rezsiért, kajáért fizetni. Teljesen haszontalan, fölösleges tudással tömik a fejeket, közben meg lassan nem tudsz egy falat felhúzatni, mert nincs normális kőműves. A kétkezi szakmák becsületét kellene helyre állítani, és kemény, becsületes munkára nevelni a fiatalokat. Ehelyett a többség csak lezüllik, nem megy semmire, aztán megy ki külföldre a szalag mellé.
2013. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!