Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta lett divat érettségit...

Mióta lett divat érettségit kérni árufeltöltöi álláshoz?

Figyelt kérdés

Mert a hirdetett árufeltöltöi állsok kb. 95%-nál elvárják hogy legyen érettségid...

Áruk pakolásához minek érettségi?



2013. nov. 1. 00:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%

# 8


Nem jelent sokat - lévén az érettségi is egy olyan kis teljesítményt a mai világban - de kiindulási alapnak jó. Lásd saját magad, nem írtál még le egy fél oldalnyi szöveget és van már benne legalább 20 helyesírási hibád. Egy "ilyentől" nem csoda, ha még azt sem tudja elvárni az ember, hogy egy polctükör alapján össze tudjon rakni egy modult...


Azt, hogy az Ósanban miért a HR-es (WTF?) üvölt az árufeltöltőkkel azt abszolut nem értem. De biztos ott ilyen a rendszer. Te mondd, hogy rablótámadás, neked mélyebb a hangod!

2013. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Igen az "ósanba" ahogy te írod a HR-es ordít az alkalmazottakkal!


Látod és nekem van érettségim ezért nem mérvadó...

És a szakiskola és szakközép iskola között sokszor nincs különbség ez csak egy beivódott sztereotípia hogy akinek van érettségi az értelmesebb...

2013. nov. 1. 11:53
 13/34 anonim ***** válasza:
93%
Nézted a mostani szakiskola tantervet? Heti 4-5 óra lesz ÖSSZESEN a matematika / magyar / történelem / fizika / kémia / biológia tárgykörre. Szánt szándékkal retardáltakat képeznek. Általános műveltség nuku.
2013. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Sidel válasza:
100%

Kedves 11-es. Attól, hogy valaki ejt helyesírási hibákat, attól még sok minden mást meg tud rendesen csinálni. Manapság elég a számítógép elé ülni és automatikusan kijavítja a az ott ejtett hibáid/szól miattuk.

Attól, hogy valakinek van érettségije, még ugyanolyan buta is lehet, mint az, akinek nincs. És az is lehet nagyon okos ember, akinek nincs érettségije. Az érettségi színvonala nagyon alacsony. Például vegyünk engem, aki történelemből semmit sem tudok. Érettségi előtt féltem, hogy megbukok. Viszont olyan egyszerű volt az egész, hogy ötösnél rosszabbat nem tudtam írni. De ez csak egy példa, tudnék még számtalant mondani.

A másik ilyen kérdés a nyelvvizsga. Nem tudom hogy mennyire igaz, de úgy tudom, már a parkolóőröknek is kell. Egyébként annak ellenére, hogy egyetemre járok én is elgondolkodtam a kukás szakmán. A fizetésüket még megsaccolni se tudtam, de így kívülről nézve legalábbis ezerszer kevesebb a stressz, mint bármelyik másik munkakörben.


/Egy 2012-ben érettségizett/

2013. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Az érettségi soha nem az intelligencia mérésére szolgált, ahogy most sem. Hanem alapfokú műveltség mérésére tervezték. Te már 2012-ben érettségiztél, amikorra egy betanított cirkuszi majom számára butították le a rendszert. Egy 10 éve még azért jelentett valamit (bár nehéznek akkor sem volt mondható).


Az ember helyesírása viszont intelligenciát tükröz. Nem véletlen kérik rengeteg helyre a jelentkezést kézzel írott formában, mert akkor nincs ott a MW, hogy kijavítsa a hibáidat, illetve látható az íráskép is.

2013. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"És a szakiskola és szakközép iskola között sokszor nincs különbség ez csak egy beivódott sztereotípia hogy akinek van érettségi az értelmesebb..."


Ezt mivel támasztod alá? Azt is szonták mondani, hogy az egyetemi BSc és MSc között nincs különbség. Meg hogy a diploma majdnem ugyanannyit ér mint egy szakközépiskola - aztán a végén mégsem ez jön ki eredménynek, mikor egy diplomást gépészmérnököt meg egy CNC-esztergályost hasonlítanak össze az elvégzett munka minősége szempontjából.

Persze, eggyetértek azzal is, aki azt mondja, hogy vannak borzasztó uninnteligens érettségizettek meg okos szakmunkások - de egy munkafelvételnél nincs arra idő és energia, hogy 1500 embernek egyénileg mindenkinek a tudásáról, kultúrájáról, moráljáról, stb. meggyőződjenek. Ezért inkább húznak egy vonalat a haranggörbe második felén és azt mondják: csak érettségivel vesznek fel embert. Még így is maradnak rengetegen (többszázan). Így is kifoghatnak persze renintens elemeket, de kissebb eséllyel.

2013. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
A HR-esnek mióta munkaköre az árufeltöltő irányítása?
2013. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
50%
A kérdezőből még azt is kinézem, hogy hozzá Dominique Ducoux rohan ki az eladótérbe személyesen és üvölti le a haját, ha rossz polcra töltötte a babkonzervet!
2013. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Persze, eggyetértek azzal is, aki azt mondja, hogy vannak borzasztó uninnteligens érettségizettek meg okos szakmunkások - de egy munkafelvételnél nincs arra idő és energia, hogy 1500 embernek egyénileg mindenkinek a tudásáról"


Ez a pár sor nagyon nem áll össze!

Ha vannak borzasztó uninnteligens érettségizettek meg okos szakmunkások akkor hogy jön az alapfeltételhez az érettségi?Hisz akkor ugyan úgy ki lehet fogni a "határ vonal" meghúzásával a az uninteligens embereket mintha nem lenne feltétel az érettségi...ebbe nincs logika!

2013. nov. 2. 20:47
 20/34 anonim ***** válasza:
De nagy százalékban akinek van érettségije, arról már feltételezhető, hogy nem síkhülye. Nyilván fel lehet hozni ellenpéldákat buta érettségizettekről és diplomásokról, meg okos, józan paraszti ésszel rendelkező nyolc általánost végzettekről, de nem ez a nagy átlag.
2013. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!