Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit választanátok: tanár...

Ti mit választanátok: tanár vagy fordító/tolmács?

Figyelt kérdés

Németül, angolul és olaszul nagyon magas szinten beszélek. Most vagyok német-olasz szakon végzős alapképzésen és pár hónap múlva el kell döntenem, hogy tanárira vagy tolmácsképzésre szeretném beadni a mesterképzéses jelentkezésemet (még az osztott rendszerben vagyok). Szerintetek megéri nyelvtanárnak lenni vagy inkább a tolmácsolást/fordítást választanátok a helyemben?


Én mindig tanár szerettem volna lenni, mert nagyon jól kijövök a gyerekekkel, van is hozzájuk türelmem, meg bárki, akit eddig korrepetáltam bármilyen nyelvből, azt mondta, hogy tök jól elmagyaráztam, nem is volt holtunalmas stb.

Szerintetek megéri tanárnak menni?



2013. nov. 8. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi pénzért nem lennék tanár. Azért a semmi fizetésért egyszerre 20-30 gyereknek magyarázni... a fele zajong, a másik fele buta, szemtelenek, de te nem tehetsz semmit. Ha tudás nélkül átengeded őket, az a baj, ha túl sokat megbuktatsz, akkor az igazgató csesztet, hogy rossz a statisztika, stb.. Ha a fogadó órán rosszat mersz mondani a gyerekre, akkor megfenyegetnek.


Jó lenne, ha beszélnél több tanárral. Ők még jobban le fognak beszélni.


Én fordító vagyok, ritka nyelvet beszélek, így az angolfordítók ötszörösét fizetik nekem. E-mailben elküldik, lefordítom, visszaküldöm, és péntekenként utalják a pénzt. Be se kell járnom, itthon vagyok, én osztom be az időmet.


Jótanács: a fordításnál hiába beszélsz magas szinten, nagyon fontos, hogy szaknyelvet is beszélj, mert nem szerelmes leveleket meg meséket kell fordítani. Én jogi fordító vagyok, alapító okiratokat, közjegyzői okiratokat, szerződéseket, hiavatalos papírokat fordítok.

2013. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

"Aki szereti a munkályát annak nem kell dolgozni" (azt hiszem így van)

Ha jól tudsz magyarázni és izgalmasan tanítasz akk. sokan fognak hozzád járni, ha.magántanár leszel és szerintem 2000-5000Ft/h az nem rossz fizu.

Ha egy suliba mész ott nem tudom milyen a fizetés, de szerintem nem éri meg annyira.

A tolmács az keres ezek közül a legjobban, főleg ha ritka nyelvet beszélsz. Ha gyakoribbat, akkor is kereshetsz jól csak kevésbé.

Én nem tudom mennyire befolyásol téged a fizetés vagy milyen arányú a pénz/élvezet. De akár a tolmàcsolást is élvezheted.

2013. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem éri meg tanárnak lenni, csak akkor ha tényleg szereted a szakmát.


Fordítással nem csak akkor lehet jól keresni ha ritka nyelveket beszélsz, angollal is el lehet jól helyezkedni ha valami szakterülethez értesz s ahhoz kapcsolódó dolgokat fordítasz.

2013. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
#2: munkályát? Vagy munkáját? -.-
2013. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elég magas szinten beszélek angolul. DE nincs belőle diplomám. Egy ideig tanítottam nyelviskolában, mert akkor még nem ragaszkodtak annyira a diplomához. Én nagyon élveztem, és akkor jöttek a magántanítványok is. Sajnos most már nyelviskola nem ad órákat, mert az akkrediáticóhoz kell a diploma, a magántanítványok is eltűntek (vidéki vagyok, sajnos ide nem szívesen jön ki senki).

Én a tanítást nagyon élveztem, nyelviskolába azért mennek a diákok, mert meg akarják tanulni a nyelvet. Igaz, volt köztük sok, akinek elég nehezen ment, de amíg nem szemtelenek, engem nem zavart, hogy százszor el kellett valamit mondanom.

Fordítóirodába is jelentkeztem, de valami annyira nevetséges pénzt ajánlottak, hogy annyiért nem vállaltam. Ez csak akkor éri meg, ha közvetlen a cégnek fordítasz, különben nem. És elég nehéz bekerülni ilyen helyekre. Mellesleg én szerintem halálra unnám magam, ha egész nap jogi szakszövegeket kéne fordítanom.

A tolmács jól keres, de hogy oda hogy lehet bejutni? Én életemben nem láttam ilyen álláshirdetést. Szerintem ha nincs valami ilyen helyre protekciód, akkor felejtsd el.

Szóval a lényeg az, hogy szerintem nem rossz a tanítás, most kicsit meg is dobták a tanárok fizetését. Igaz, a kezdőfizetés egyetemi diplomával olyan bruttó 170.000 Ft körül van, ami tényleg nem valami fényes, cserébe viszont elég sok a szabadidőd, amiben vagy vállalsz magántanítványokat több pénzért, vagy élvezed, hogy a családoddal töltheted.

Én szívesen tanítanék, fontolgatom is, hogy megcsinálok egy nyelvtanári diplomát, csak éppen az a bajom, hogy a levelező tagozaton is hét közben vannak az órák, és azt mondta a tanszékvezető, hogy kötelező bejárni. Akkor nem kell csodálkozni, hogy lasszóval fogdossák a diákokat. Munka mellett én nem tudom megoldani.

2013. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
TOLMÁCS/FORDÍTÓ. A tanárok keveset keresnek. És emellett lehetsz még magántanár, magyarázhatsz eleget egy kis plusz pénzért. Viszont a tolmácsok jól keresnek.
2013. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Egy ilyen döntésnél azt is mérlegeld, hogy mennyire telített a szakma, hogy tudsz benne elhelyezkedni. Hiába szeretnél te tolmács lenni, ha az elmúlt 1 évben a környéken sem hirdettek ilyen állást.

Tanárt viszont mindig keresnek.

A magántanítványokról meg annyit, hogy hiába hirdetsz, ha nem ismer senki, nem lesz tanítványod. Ez mindig úgy kezdődik, hogy a tanár tanít egy iskolában, nyelviskolában, és viszik a hírét. Elterjedt tévhit, hogy aki hirdet, az rossz tanár.

Szóval gyerekek (gondolom a válaszolók átlagéletkora 18 év) szálljatok már le a földre, és a józan érveket is mérlegelni kell.

Egy kezdő tanár fizetése most 169.000 bruttó, 3 év múlva 209.000 bruttó. És ezért heti 24 órát dolgozol, mellette lesz időd tanítványokat fogadni, meg a családoddal foglalkozni. Egy nőnek szerintem teljesen ideális foglalkozás. Legális bejelentett irodai állásra sem nagyon dobálnak ennél több pénzt egyébként senkinek. Vidéken biztosan nem.

Egy ismerősöm német tanár, otthon tanít, heti 60 órája van, több mint nettó 400 e Ft-ot kap kézhez, és ő osztja be az idejét. (Már amennyire a 60 óra mellett marad ideje.) De neki is több év munkájába került, mire kiépítette az ügyfélkört, és persze a belváros közepén lakik. De ő már nem is vállal több tanítványt, annyira tele van.

Igen, lehet olyan példákkal dobálózni, hogy az ismerősöm a NASÁ-nak fordít, és milliókat keres, blabla.

Aztán el kell azon is gondolkodni, hogy a végzett angol szakosok hány %-ának jutott ilyen munkahely. Ha nincs ismerősöd, aki benyomjon egy ilyen jó helyre, szerintem inkább tanár legyél. Arról nem beszélve, hogy fordítóiroda sosem kéri a diplomát, ha tudod a nyelvet, akkor adnak melót, és kész, tehát ezzel még fordíthatnál is.

2013. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!