Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még ebből kiút?

Van még ebből kiút?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve nem találok állást. Sok féle tanácsot megfogadtam már, az önéletrajzom is átnézték már többen, átírtam többször, elküldtem ismerősöknek hátha tudnak segíteni. Elvégeztem egy tanfolyamot is, piacképes szakmával. Ennél az a gond, hogy frissen végzett vagyok, nincs benne tapasztalatom. Kezdőként pedig sehol sem akarnak alkalmazni. Amiben eddig dolgoztam az egy eléggé telített hivatás. Nyitott vagyok, már az ingatlanértékesítésnek is utána jártam, de pénzt kell keresnem, azt nem tehetem meg hogy én finanszírozzak tanfolyamokat, meg telefonköltséget stb-t hónapokig nulla jövedelem mellett.

Multikhoz is jelentkeztem pénztárosnak, árufeltöltőnek, de nem keresnek fel. Mások szerint oda túlképzett vagyok.


Hol van ebből a kiút?



2013. nov. 11. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az új szakmádban jelentkezz ingyenes gyakornoknak valahová, akkor alkalmaznak és lesz gyakorlatod. Utána könnyebben találsz fizetös helyet is.
2013. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es: Amióta meg van a bizonyítványom, azóta próbáltam ezt is. Leginkább a válasz az volt, hogy nem tudnak helyez biztosítani jelenleg senkinek, keressem meg őket pár hónap múlva. Vagy még válaszra se méltattak.
2013. nov. 11. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi ez a fantasztikus, piacképes szakmát adó tanfolyam ? :P


És mi az eredeti végzettséged?

2013. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem fantasztikus, azt nem mondtam! Pénzügyi ügyintéző szakmát szereztem egyébként. Előtte titkárságon dolgoztam évekig.
2013. nov. 11. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szóval titkárságon dolgoztál évekig. Mi lenne, ha megint titkárságokra jelentkeznél? Ki lehetne nálad alkalmasabb, ha egyszer megvan a tapasztalatod is?
2013. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam. Valahogy mégsem vesznek fel. Ígérgetések tömkelege, visszahívnak, majd írnak, most nem, keressem majd később... Hát ezekkel tele a plafon. Az ismerősöket is végighívogattam már... kifogytam az ötletekből.
2013. nov. 11. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
A pénzügyi ügyintéző már évekkel ezelőtt se volt piacképes, csak nyomatják. Nekem amúgy pénzügyi-számviteli ügyintézőim van, kb. 8 éve, de sosem tudtam benne dolgozni.
2013. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van. Én emiatt kezdtem el írni annak idején a blogomat. Amit leírtam, sikeres volt a helyzetemben, mert egyre kevesebb idő alatt találtam munkát, egyre jobb lett, míg végül már úgy váltottam egy jobb munkahelyre, hogy még megvolt az előző... Jelenleg pedig külföldön élek.


Ha gondolod, olvasd végig a cikkeket:

allasom.blog.hu

2013. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!