Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kellett volna válszolni a...

Mit kellett volna válszolni a következő interjú kérdésekre (pénzügyi pozíció)?

Figyelt kérdés

1., Ki vagy mi? Miért?

2., Boci vagy tehén? Miért?

3., Milyen tégla lennél az épületben? Miért?

4., Melyik komikus lennél és miért?

5., Legóból rakd ki, milyen pénzügyes-könyvelő vagy.

Ott hagytam őket, hazajöttem, természetesen nem vettek fel.



2013. nov. 14. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Én, mert én vagyok a legjobb.

2. Boci, mert szép nagy bociszemekkel tud nézni, és akkor hátha felveszik az állásra.

3. Az a tégla, amelyik stabilan áll a rendszerben, és soha nem esik a fejedre. De Chemotox legyen nálad, mert nem szeretem, ha a darazsak befészkelik magukat a lyukaimba.

4. Nagy Bandó András, mert amióta ő nem szerepel, már nem nézek tévét, így nem tudok más nevet ebben a szakmában. De őt határozottan szerettem, mert pont úgy néz ki, mint apukám.

5. Hol a legó?


Jaj, ne vedd már ilyen komolyan őket, én jót röhögtem volna a helyedben. Ha már időt szántál rá, hogy elmenj, akkor legalább csináld végig.

2013. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez meg mi???????

Ez übereli az én egyik interjúmat, amikor könyvelőnek jelentkeztem és a számviteli tudásomat nem tesztelték, de kaptam egy olyan kérdéssort amin az is szerepelt, hogy mi a Bánk bán üzenete.

2013. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok, még eszembe jutott néhány:

1. Alany, állítmány. Mert a magyar nyelvben a mondatok így épülnek fel.

4. Jim Carrey. A Dick és Jane trükkjeiben teljesen tudtam azonosulni a karakterrel, amelyet alakít, a helyzetünk hasonló. Ha nem látták, nézzék meg, érdemes!

2013. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nem tudom, hogy mit kellett volna válaszolni rá, de állítólag divat meghökkentő kérdéseket feltenni az interjún. Épp ma is kaptam egy ilyen körlevelet, hogy mikre számíthatunk.


Pl. Mire gondol, ha egyedül van a kocsijában?

Melyik dal képviseli az ön munkamorálját?


Itt az a lényeg, hogy tudd kivágni magad, nincs helyes válasz, arra kiváncsiak, hogy váratlan helyzetekre hogyan reagálsz.

Az egy más kérdés, hogy pénzügyes poziban, amikor ülsz, és előre meghatározott rendszer és szabályok szerint adatokat viszel be a gépbe, mennyire van erre szükség. Még egy értékesítési poziban csak-csak megértem. Ebből is látszik, hogy a HR-es mennyire felkészületlen. Nyilván egy számviteli tesztet összeállítani sokkal nagyobb erőfeszítés lett volna.

2013. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!