Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MI a véleményetek arról, hogy...

MI a véleményetek arról, hogy a HR-es állásokra sokkal nagyobb eséllyel pályázhatnak a nők, és a férfiaknak sokkal kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok elhelyezkedni HR-esként végeztem,de nem tudok,viszont következők a tapasztalataim: 1, közülünk csak a lányok tudtak elhelyezkedni jó HR-es pozícióban 2, mindenhol azt látom,hogy a nők vannak jó HR-es pozícióban 3,hallottam is 1 műsorban,hogy a HR-es állásokat elviszik a nők magyarban.Máshol máshogy működik a dolog.Tehát szerintem megy a szokásos hülyités,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,aztán szokás szerint megint pont fordítva van,ezt itt is rengeteg dolog támasztja alá.Mi a véleményetek?

2013. nov. 3. 20:23
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
56%

"magyarban"


Magyarországon, oké?

2013. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés!!!Számomra csak magyarban.Nem kapok állást,hiába vagyok többdiplomás,úgyhogy szerintem hamarosan külföld lesz!
2013. nov. 3. 20:41
 3/55 anonim ***** válasza:
62%

Ha a CV-det is ilyen "helyesen" írtad meg akkor lehet nem is baj, hogy nem kerülsz olyan pozícióba, ahol emberek sorsáról kell döntened....


Többdiplomás, eszem megáll.


Sok sikert "németbe" vagy "olaszba"....

2013. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Na látom,ti is csak kötekedni tudtok...igazi magyar mentalitás...és Németország illetve Olaszország.Azok normális államok.
2013. nov. 3. 20:47
 5/55 A kérdező kommentje:
Ráadásul Németországban tőletek is megszabadulok, az tény...
2013. nov. 3. 20:49
 6/55 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy ez igaz, nálunk a HR-en van fiú is lány is, sőt amióta itt vagyok a 2. HR managerünk van, és mind a kettő férfi. Más lehet a probléma. Friss diplomásként sehol sem egyszerű.
2013. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Ha megnézel 1 fejvadász céget,akkor ott a dolgozók nagy része nő...én több fejvadász céget ismerek,állásbörzéken beszélgetve is tapasztaltam,hogy mindenhol nő van HR-es állásban.
2013. nov. 3. 20:56
 8/55 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon fogsz hiányozni. Gondolom osztatlan sikert fogsz aratni "németbe" ezzel a kifinomult stílussal. Biztos fel fognak venni az első interjúdon.
2013. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
95%

A gazdasági, pénzügyi szakterületek napjainkban elnőiesedő területeknek számítanak, ebbe beletartozik a HR is.


A nők nem a bekerülésben vannak hátrányban ezeken a területeken, hanem abban, hogy a legtöbb esetben hiába van ambíciója, nem tud feljebb lépni a ranglétrán.

2013. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
84%
írd oda, hogy meleg vagy, talán akkor felvesznek
2013. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!