Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon elrontottam az életem?

Nagyon elrontottam az életem?

Figyelt kérdés
Rossz környéken nőttem fel, sok cigány között, legtöbb ismerősömnek csak 8 általánosa van. Általánosban elég tróger voltam, nem tanultam, elrontottam mindent. A lényeg, hogy most levelezőn csinálom az érettségit, és közbe semmilyen munkát nem találok. Csak 10 osztályom van + ECDL + jogsi. Érettségi idén májusban lesz meg. Mihez tudnák kezdeni utána? Egyetemre nincs pénzem, dolgoztam már gyárban 3 műszakban, meg pár helyen de nem maradhattam. Nem miattam, hanem mert 3 hónap próbaidő colt, és utána kirúgtak vagy 20 embert velem együtt, mert nem volt több munka ott. Érettségi után mihez tudnák kezdeni? Gondolkoztunk, hogy felköltözünk Pestre 2 haverommal, de ahhoz is pénz kell. Meg ott se találok semmit csak érettségivel. Semmi munkahelyet nem találok. Szerintetek mihez kezdhetnék? Külföldre menjek, vagy Pestre menjünk? Fogalmam sincs. Szakmához is pénz kell. 200 ezer levelezőn megcsinálni. Érettségi közben szeretnék dolgozni, hogy utána tudjak letenni egy szakmát, vagy elmenni valamerre. Teljesen tanácstalan vagyok.

2013. nov. 25. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Külföldre menjek

Sztem igen

2013. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is az tűnik legjobb megoldásnak, de kell hozzá pénz, és nem akarom itt hagyni az iskolát, mert utolsó év. Iskola után mennék, de előtte kéne itt dolgozni valamit. Meg nem is szeretném érettséginél befejezni. Szeretnék valami szakmát is, amivel el lehet helyezkedni külföldön.
2013. nov. 25. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyel, az már nagyon biztató, hogy felismerted a problémát,ehhez őszintén gratulálok. A következő lépés az, hogy felismerd a lehetőségeket és küzdj a célokért. A sulit mindenképpen csináld meg. Diákmunkára nincs lehetőség a közelben? Pest megyében sok helyen kell az "egyszerű" kétkezi melós, gyárba, mcdonaldsba stb.

Külföldre nem mennék a helyedbe komolyabb nyelvtudás és/vagy kapcsolatok nélkül...

Ha már van neted, akkor keress melót, menni fog. Ha csak 20 interjú után akkor annyi után. Meg lesz a munka eredménye, de az anyagi céljaidat ne helyezd túl magasra, ne új telefonra gyűjts, húzd meg magad, olvass könyveket, nem baj ha a haverok "lenéznek" küzdj, tanulj, okosodj!

2013. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!