Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentettem a felmondásom,...

Jelissia kérdése:

Bejelentettem a felmondásom, erre a főnököm azt mondta, hogy nem enged el. Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű szerződésem van. Találtam egy jobb munkahelyet, ahol megvárnák a felmondási időmet. Hétfőn adom be papíron a felmondást, de a főnököm nem akar elengedni. Megteheti? És ha nem írja alá a felmondásom?

2013. dec. 7. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Most is éppen fogva tart a munkahelyeden?


Mert ha nem, akkor simán eljöhetsz.

2013. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a frappáns választ, de ezzel csak okot adnék neki, hogy úgymond "jogellenesen járok el".
2013. dec. 7. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheti meg, hogy nem enged el a felmondási időd lejárta előtt.


A felmondást nem kell aláírnia, ha nem veszi át tőled hivatalosan (2 példány aláírva, egyiket otthagyod neki, másikat ELHOZOD MAGADDAL!!!!) akkor simán ajánlott, tértivevényes levélben elküldöd a cég bejegyzett címére és kész. Ha nem veszik át az sem gond, kézbesítettnek tekintendő és érvényes.


Összefoglalva: Nem, nem teheti meg, hogy ne engedjen el. Szabad ember vagy, ott dolgozol ahol csak akarsz.

2013. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. dec. 7. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
És ebben az esetben természetesen a felmondási időt végig kell dolgoznod, ha a főnök úgy dönt, nem kérheted, hogy a felmondási idő felére "munkavégzés alóli felmentést" kapj.
2013. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Megteheti hogy nem enged el. Például úgy, hogy leūl veled beszélgetni, és ajánl egy magasabb pozíciót, több pénzt, vagy valamit, amitõl meggondolod magad.
2013. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 intrepid ***** válasza:
69%
Én már mondtam fel egy - két helyen, mindig kértem a felmondási idő elengedését, mert ott várt az új munkahely. Nem engedtek el, én meg nem akartam KILÉPETT bejegyzést a papírjaimra. No sok hasznuk nem volt a felmondási idő alatti munkámból. Persze mind arra számított, hogy azalatt betöltik a munkahelyet, és én visszakullogok.
2013. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Csak annyit tehet hogy a felmondási időt ledolgoztatja veled, annál tovább nem tarthat ott.

Ha nem hajlandó átvenni a felmondási papírod vagy megkeresed a főnököd főnökét vagy elviszed HR-re(ha van) és ott kötelező átvenniük átvételi elismervény kíséretében, ha egyik sem megoldható marad a tértivevény.


Amikor nekem nem akarta főnököm aláírni a felmondásom kinyomtatott egy rakás felmondólevelet és beállítottam egy nagyobb megbeszélésre ami a főnököm és az ő felettesei között zajlott és elkezdtem nekik osztogatni. Fél perc alatt volt olyan aki aláírta azzal a feltétellel hogy egy hónapig még rendesen végzem a munkám.

2013. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!