Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka passzolna hozzám?...

Milyen munka passzolna hozzám? Többféle területen is dolgoztam, de még mindig nem találom a helyem. Magamról lentebb írok, ötleteket, javaslatokat várok.

Figyelt kérdés

Ha választani kéne, hogy humán vagy reál terület, már az is nehéz kérdés lenne nekem. Írni, fogalmazni mindig is jól tudtam, cikkeket, teszteket, verset is írtam, ezen kívül lassan egy kb. 300 oldalas könyvvel is elkészülök. Könyvtáros diplomával is rendelkezem, bár az a terület annyira nem áll közel hozzám. Németet tanultam kb. 15 évig, valamennyire értem, de nem igazán használom a nyelvet, írást, TV-t megértem, de beszélni nem nagyon tudok. Az angol viszont jól megy, elsőre sikerült a középfokú mindkét része, napi szinten használom, angol szakirodalmat olvasok, szakmai-informatikai angolban vagyok a legjobb, és élőbeszédben sincs vele problémám, angol, amerikai és ausztrál partnerekkel is tudtam beszélgetni gond nélkül. Így nyelvek terén ezért inkább angol, de ha a szomszéd országokba kellene szerencsét próbálnom, a némettől sem zárkóznék el.

Matek, fizika, kémia az halál, de a gyakorlati műszaki dolgokkal jól elvagyok. Felsőfokú informatikai végzettségem van, a programozás és a hálózatos dolgok nagyon távol állnak tőlem, viszont a hardveres, szereléses munka az egyik kedvencem, és a weblabszerkesztés is érdekel egy ideje. Gyakorlaton 2 hónapot voltam egy számítógépszervizben, és az a munka tetszett, elégedettek is voltak velem, csak nem volt hely új embert felvenni. Hobbi szinten is érdekelnek a gépek és a videojátékok, játékkonzolok, hi-fi-k, házimozi-rendszerek is, elég komoly gépparkom van otthon is ilyenekből. Minden ilyesmi cuccot megszerelek, komplett gépeket újítok fel olyan szinten, hogy az utolsó csavarig szétszedem, kitisztítom, összerakom, feltelepítem, tuningolom, finomhangolom, stb. és végül olyan, mintha új lenne. Retro gépekkel is foglalkozom. Voltam biztonsági őr, újság, és szórólapkihordó (ezek nem kötöttek le). Mellékesben egy MLM cégben is dolgozok, Vaterázok, lomizok, és adok-veszek dolgokat (persze nem nagy tételben), ez a terület is nagyon tetszik, csak elég bizonytalan. Néha nagyon jó üzleteket csinálok, de van hogy hónapokig semmi. Saját autóval rendelkezem, vezetni szeretek, ismerősöknek szoktam segíteni fuvarozni.

Magamról:

Az emberekkel jól megértem magam, pozitív visszajelzéseket kapok, türelmes és precíz vagyok. Ha belekezdek valamibe, főleg ami leköt (gépszerelés, írás, stb.) akkor alig bírom abbahagyni. Sajnos a kötött munkabeosztás és a pontosság nem tartozik az erényeim közé, szeretek a magam ura lenni. Nagyon rosszul alszom, elég rossz a bioritmusom (általában a kora hajnaltól, kora délutáni időszakban tudok csak normálisan aludni), de akár reggelig is fent bírok lenni, gyakran egész éjszaka dolgozom, az éjjeli biztonsági őrködés ilyen szempontból nem jelentett problémát, sötétben, egyedül sem félek, állatfóbiám, ilyesmi nincs. Egészségi állapotom miatt nehéz fizikai munkára alkalmatlan vagyok, de otthon bármit megcsinálok, megjavítok. Távmunkát régóta keresek, de nem találok. Fizetés ügyében nincsenek nagy elvárásaim, a diplomás minimálbérrel is elégedett lennék. Kisebb tőkét (néhány százezer forintot) elő tudok teremteni, ha nagyon muszály, egyéni vállalkozást is szívesen csinálnék, csak nem tudom mibe kezdjek bele. Emellett az ezoterikus, spirituális világban is otthon vagyok, ezek a témák is érdekelnek (nem tudom a munka világában ez fontos-e, illetve lehet-e kezdeni vele valamit).

Ha olyan munka van, amit 1-2 napon belül meg kell csinálni otthon, pl. számítógépszerelés, digitalizálás, egyéb javítások, adminisztráció, stb. úgy mindig időben végzek, csak nem szeretem a kötöttséget. Ha úgy van, éjjel is dolgozom, ugyangy kb. 8 órában. Pl. van olyan, hogy meg kell csinálni számítógépeket, alszom du. 1-ig, de utána újult erővel akár hajnali 2-ig is dolgozok vele. Mivel kb. 10 éve foglalkozom ilyesmivel, otthon az egyik szoba az évek alatt műhellyé változott és minden eszközöm megvan az ilyen munkákhoz, ilyesmi nem akadály. Viszont, ha ezt bejárással, reggeli munkakezdéssel kell csinálni, akkor korántsem tudok ilyen jól teljesíteni. Éjjel akármeddig dolgozok, de délelőtt gyakorlatilag használhatatlan vagyok. Hiába próbálkoztam bármivel, nem tudok változtatni rajta. Max egy hónapra nagynehezen átállok a normális bioritmusra, de aztán pár nap alatt visszaállok, ez az egyik legproblémásabb dolog a munkakeresésben.

Nagyjából ennyi jutott eszembe, elnézést ha túl hosszú voltam, várom a javaslatokat, ötleteket!



2014. jan. 11. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Teljesen megértelek, tudd nem vagy egyedül ezzel a problémával. Sajnálom, hogy segíteni nem tudtam...
2014. jan. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
éjszakai műszakon gondolkoztál már, valami IT support területen? - első válaszoló vagyok.
2014. jan. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, pedig lehet hogy jó lenne, csak kisvárosban élek, és nem tudom mennyire lenne rá igény.
2014. jan. 14. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak én lennék, elég nehezen találom én is a helyes utat, sok bántás, megvetés is ér emiatt. Érdeklődöm kérdező, hogy azóta hogy alakult az életed?
2022. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rettenetesen. Pedig mikor a kérdést kiírtam, még 100x jobb volt, mint most.
2022. jan. 22. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!