Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 3 hónapig kapom a munkanélk...

Ha 3 hónapig kapom a munkanélküli járadékot és ezalatt az idő alatt nem vállalom el a munkaügyi központ által felajánlott munkát akkor megszüntetik a járadékot?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azt megkérdezhetem, hogy személyes tapasztalatod vagy esetleg ezen a területen dolgozol?
2014. febr. 3. 19:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Így van ez akkor is amikor 4-6 órás munkát ajánlanak?
2014. febr. 3. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
én holnap fogok menni, jött a "behívó", ha erre nem megyek el is megszüntetik 90 napra a támogatást, ha ráér a dolog és nem felejtem el, holnap tudok erről bővebben írni.
2014. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném!
2014. febr. 3. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:

időpontra mentem, de mint kiderült mindegy volt, simán sorszámos a dolog, mintha más miatt mennék.

szűken ismertette a munkát, "betanított munka", adott egy papírt, amit el kell vinni a munkáltatóhoz, jelentkezek állásért és annak eredményeképpen kitöltjük, majd vissza kell juttatni.


ha nem vesznek fel sincs semmi, ha neked nem felelmeg, akkor nemtudom pontosan, mert a papíron van ilyen lehetőség, de a kérdésemre annyit mondott csak az ügyintéző, hogy "ő nem így áll hozzá a dolgokhoz".


papírról bővebben, a jobb érthetőség miatt :D


1.: alkalmazom: dátumos bérmegjelölés is van

2.: nem alkalmazom, mert: betelt az állás / egyébb ok

3.: a munkavállaló nem fogadja el az állást, mert: kevés a fizetés/egyébb ok.


ezk a lehetőségek vannak rajta.


annyit még megkérdeztem, hogy mi van ha elvállalom, akkor megmaradnak a fennmaradó napok arányosan, ez akkor ha határozatlan idejű, ha 3 hónapra, vagy rövidebb időre szól, akkor csak szüneteltetik, ha vége akkor megy minden előlről.


a munkával viszont nem mentem sokra, férfi vagyok, telefonáltam a munkáltatónak, és varrás/szegés a munka. XD


pikantéria: borsodi vagyok, a településemen "van" a munkahely, felhívtam őket, mondták, hogy mi van ugye, és hogy ők pest körül székelnek, a nállunk levő telephely pedig még nem üzemel, így a papírt kitölteni nem tudják, csak ha emailben elküldöm. :D

2014. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Minden jót és sok szerencsét kívánok a továbbiakra!
2014. febr. 4. 17:04
 8/9 verde ***** válasza:

Ha nem vállalod megszüntetik a járadékodat, és szankciósan törölnek, ami azt jelenti, hogy a törléstől számított 60 napig nem regisztrálhatsz újra. Ha ez így lenne, akkor megnézik, hogy mennyi maradt a járadékból(visszaszorozzák a fennmaradó napjaidat), ha az megvan min. 360 nap, akkor ismételten megállapíthatják az ellátást.

Egyébiránt nem kell annyira félni a munkától.

2014. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A munkától nem, de ha elolvasod az előző hozzászólót akkor varrónő férfi létemre nem szeretnék lenni..
2014. febr. 13. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!