Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden országban ugyanolyanok...

Minden országban ugyanolyanok a vállalkozók vagy ez megint magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

Több helyen is dolgoztam és a kisvállalkozásoknál durva amit megengednek maguknak a főnökök.

- Azt hiszik hogy a dolgozó a tulajdonuk.

Pedig nem. A munkaszerződés mindössze arról szól, hogy X órát a napodból X dologgal töltesz(ami a szerződésben van).

- Ha szabadságra mész, ki vannak akadva, hogy képzeled.

Ő persze korlátlanul mehet szabadságra.

- A dolgozóval való kiabálás. Velem nem szokták, mert egyrészt visszaszólok,másrészt nem vagyok kis darab.

- "Kész van már? kész van már? kész van már?" - és utána csodálkoznak hogy igen, kész van de szar.

- nettó 100 feletti fizetés? Még hülyének néz amikor milliós profitja van egy hónapban.

- Kész vagy a munkával és van szabadidőd? Keress valamit, bármit, ha más nem pakold a cuccokat egyik helyről a másikra. Csak nehogy leülj és pihenj egy kicsit.

- És végül te vagy a sz*r amikor felmondasz és megmondod az okát.

- Azt hiszik hogy ők munkát teremtenek neked és örüljé'. Pedig a valóság az, hogy én teremtek neki profitot, nekem mint tömegnek,kisembernek aztán mindegy honnan lesz pénzem, úgyis lesz.


Bekerültem egy nagy multihoz...iroda, csend, játékszoba...a kutya sem szól hozzám ha nem akarom, a főnököt csak egy dolog érdekli: X munka Y határidőre készen legyen. Ha kész vagy hamarabb, mehetsz a dolgodra akár napokig. Sokkal emberibb...a profitja megvan és hagy élni téged is.



2014. febr. 13. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem vetted volna észre, a cocializmusbeli munkahelyi csedéleteknek már nincsen jogosultága. Most ki a nagyobb bunkó, az a nagyobb menő korszaka van. Mindenhol.
2014. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy fontos különbséget nem vettél észre. A kisvállalkozásban a főnököd a tulajdonos, az ő célja csakis a profit. A multinál a főnököd egy ugyanolyan rabszolga, mint te vagy (csak éppen többet keres). Nem fog magának a beosztottjai között ellenségeket, rosszakarókat keresni csak azért, hogy a tulajdonosnak több profitja legyen.
2014. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem magyar különlegesseg csak ilyen a vilag.
2014. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyik oldalát látod a dolognak. Nem értek egyet a bunkó stílussal és a kiabálással de meg tudom érteni.


Saját példa: Reggel 9:15 2 órája úton vagyok üzleti megbeszélésre, felhívom az irodánkat, sehol senki, veszem a bátorságot és céges mobilon is zaklatom a munkaerőt akinek 9 kor kezdődik a munkaideje. Éppen kutyát sétáltat mert kicsit elaludt, nincs összefüggésben természetesen, hogy tudta ma nem az irodában kezdek. Megértést mutatok végül is Ő termeli a profitot megkérem, ha beér küldje el a kérdéseinket a gyártónak és telefonáljon is rájuk.


10:30 kor szünetet kérek a tárgyaló partneremtől és újabb telefonálás. A levelet elküldte még nem telefonált, a zajokból ítélve kávét főz, ez a tevékenységet az irodába érkezést követő 5 percben szokta csinálni, tehát a 25 perces út 1,5 órát tartott.


Fél óra múlva, zörög a mobilom a fontos üzleti partner, elnézést kérve megint telefonálok, mert nem engedhetem meg hogy nem veszem fel. Partner közli az iroda elérhetetlen ezért zavar elküldte a megrendelést de nem kapott visszaigazolást. Felhívom kedves alkalmazottat és ingerült lehet kissé emelt hangon megkérdem a telefon kerülése okát. Lement cukorért, mert elfogyott a telefont elfelejtette átirányítani. Megértem a cukor fontos, beszerzése cégpénzen az Ő feladata ezért néha előbb elmegy a munkaidő végén, a telefon átirányítása bonyolult két nyomógomb megnyomása. Nyelek kettőt és megkérem szépen menjen vissza és végezze a dolgát.


Úton az iroda felé felhívom érdeklődve a reggel kért adatok felől. Sajnos az e-mailt rossz címre küldte így hiába telefonált. Majd mindjárt küldi csak a visszaigazolást szeretné elküldeni, de nem tudd a rendszerbe belépni mert nem fogadja el a jelszót. Gyors telefon a rendszergazdának és kiderítem bekapcsolt Caps Lock-kal írta a jelszót és négyszer próbálkozott.


Beérek egy óra múlva az iroda előtt találom dohányozva úgy hogy semmi nincs elvégezve, ekkor visítva kirúgom, és legalább fél óráig ecsetelem, hogy milyen szerencsétlen véletlen folytán tudtam felvenni. Hozzáteszem nem az első ilyen napja volt miután lejárt a próbaidő. Jó iskolái voltak, nagy cégeknél dolgozott, felvétel előtt 2 régi munkahelyét felhívtam, tudta hova jön dolgozni, 240 nettót kapott plusz juttatások. A próbaidő alatt jó volt minden utána 2 hónap alatt jutottunk el az elmesélt napig.


Rossz tapasztalatok után, pár fontos ügyfél elvesztése netán cég tönkremenése után, máshogy állnak a főnökök az alkalmazotthoz. Nem jogos de azért érthető. Tudom van olyan főnök aki eleve bunkó és rossz, és van munkavállaló aki megbecsüli magát, ez csak egy történet ami ellensúlyozza a tiedet.

2014. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 ezt nem mondod utolsó?

Ilyen van?

És csodálkoznak meg siránkoznak az emberek,jaj nincsen zsém jaj ez jaj az.

Katasztrófa,én sajnos igazat adok a munkáltatónak.

Órás cigiszünetek,nem dolgoznak,pletykálnak,rossz légkört teremtenek,nem dolgoznak,nem képzik magukat,csak a markukat tartják de azt elsőnek.

2014. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én több helyen dolgoztam már Ausztriában, de ugyanez működik, ráadásul a multiknál is (lásd meki pl.). A 8 órádnak a 110%-át le kell dolgoznod, sokszor még a hivatalosan járó szünetedben sem hagynak békén, sem a szabadnapjaidon, sem semmikor. A főnök a teljes életeddel rendelkezni akar. És ez az áhított nyugat...
2014. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor én rossz rabszolga vagyok, de nem fogok változni. Én betartom a munkaidőt, de akkor a szüneteim az enyémek. Néha elszúrok ezt-azt, de minden ember elszúr ezt-azt, ez nem ok a kiabálásra.


Azt meg el lehet felejteni,hogy a szerződésben foglalt munkaidőm után én dolgozni fogok INGYEN...mégis miért tenném?

Azt meg külön utálom amikor a főnököm munkaidőm kívül telefonálgat hogy holnap majd ezt meg azt kellene csinálni...ilyenkor fel sem veszem,van más dolgom is.


"240 nettót kapott plusz juttatások" - na a te sztorid a másik véglet, ennyi pénzért az embernek néha belefér még egy kis túlóra is, ennek a felét keresem most multionál,de meg vagyok vele elégedve.

2014. febr. 13. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:

én is egy nagy multinál szoktam ücsörögni. ha azt vesszük, arany élet, légkondis iroda, egész nap csak pötyögök, nézem monitort, pofázok, óránként 10 perc traccsparty cigiszünet címszó alatt, és még pénzt is keresek vele :) kicsit ironizálva, de végülis tényszerűen fogalmaztam.


ha hozod az elvárt szintet, akkor onnantól egy büdös szavuk nincs, még fejsimit is kapsz. évente 2 tréning, cég pénzén bebaszcsizás, kalandpark, kutyafaxa aranyból öntve.


persze aki lázas munkát mímelve verdesi a kis péniszét és nem keres 2 petákot sem (az alapbér hidegvízre sem elég, de ha tolod az ipart, akkor már jobban mutat a hozzácsapott jutalékkal), az persze sír mint a fürdős örömlány hogy mekkora egy biboldó cég, én itt gebedek nekik, ők meg hagynak éhenhalni.


na, ennyit erről.


melóztam alvállakozóként is, ha kellett, akkor vasárnap reggel 8kor haptákban állva a kis csini ruhámban, de az a pár Szt. Istvánnal több lóvé nem ért meg annyi szopizást.

le lehet nézni, de a karrierizmusnak is vannak egészséges határai.


no meg egy kis cégnél semmi érdekképviselete nincs az egyszeri dolgozónak, akármit megcsinálnak, nincs se visszhangja, se következménye, és még legyél is elégedett mindennel.

ott csak a góré a fontos, ő a cég arca, ő reprezentálja egy személyben a vállalkozást, neki kell a jó verda, a jó kégli, hogy lássák megy a bolt.

ellenben egy nagy vállalatnál a hétköznapi dolgozók állnak kapcsolatban azokkal akik megveszik a terméket vagy szolgáltatást. ha a jóember meg van fizetve, nagyobb kedvvel melózik, lojálisabb a céghez, jobban el tudja adni amit el kell. ja, és ne feledkezzünk meg a presztízsről, és a cégről alkotott képről, ami a társadalomban megjelenik. minél több ember dolgozik egy vállalatnál, annál több a lehetősége annak hogy hírét vigye. akár jó, akár rossz. ha negatív kontextusban beszél a munkahelyéről, akkor az ismerőseinek ez fog rögzülni a tudatalattijában, és ha a cég terméke, szolgáltatása szóba kerül nem biztos hogy ezek után azt választja.

2014. febr. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!