Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Három gyerek mellett lehet...

Három gyerek mellett lehet még "élni"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyire lehet három kisgyerek mellett (és milyen életkoruktól) vállalkozni olyan munkát,amihez személyesen is találkozni kell az ügyféllel, tehát nem távmunka, mennyire lehet utazni belföldön, külföldön (évi pár welness hetvege, egyszer-kétszer külföld),szórakozni, sportolni, nyelvet tanulni a munka és gyerekek mellett. Tehát mint kiderült apa fizetése kevés, de ha vállalkozhatnék megoldható lenne anyagilag, csak kérdés lenne e elég időm dolgozni a gyerekek mellett és még élvezni is az életet? Nagyszülő segít, de nem tud állandóan. 3 gyerekes anyák, milyen az életetek?
2014. márc. 8. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Miért ne lehetne, 3 gyerek egy szülőre "csak" 1,5 gyerek.
2014. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukámnak sikerült, szóval biztos lehet. De ezt a hozzáállást soha nem tudtam megérteni, mi az, hogy lehet-e gyerek mellett élvezni az életet? Ez teljesen úgy hangzik, mintha a gyerek csak egy nyűg lenne az ember nyakán. Nekem a gyerekem a mindenem, a legszebb emlékeim mind hozzá kapcsolódnak. Épp hogy azt nem tudom, hogyan tudtam anno nélküle élni, amikor még nem volt.
2014. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Én 3 gyerek mellett dolgoztam,elvégeztem a házimunkát, foglalkoztam velük és sokszor mentünk vagy együtt, vagy csak kettesben a férjemmel szórakozni.

Ha önállóságra neveled a gyerekeket, segítenek otthon, jól beosztod az idődet, akkor mindenre juthat idő.

2014. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Mi tavalyelőtt Dél-Olaszországban futottunk össze egy magyar családdal, négy kisgyerekkel (2-8 év közöttiek) utaztak. Nem voltak gazdagok, autóval jöttek odáig. Szerintem minden csak akarat és szervezés kérdése. Nyelvet tanulni, olvasni, dvd-re tornászni stb. otthon sokkal jobban tudsz három gyerek mellett, mint egyetlen kölyök mellett, mert ha többen vannak, eljátszanak egész nap egymással, az egykék viszont folyamatosan téged nyaggatnak, hogy foglalkozz velük. Háromgyerekes barátnőm mondta, hogy ő nem is gondolta volna, de sokkal kevesebb gond van három kicsivel, mint eggyel vagy kettővel volt. Sokkal kevésbé igénylik őt, elvannak egymással. Nyilván nem akkor, amikor még csecsemők, de később már csinálhatsz mellettük bármit.
2014. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerencse kérdése is, persze. Hogy milyenek a gyerekek. Mert aki állítja, hogy csak szoktatás kérdése, hát ne hidd. Anyukámnak 3 gyereke van, és mondta, hogy én simán elvoltam egyedül is egész nap, az egész házimunkát elvégezte mellettem. A két testvéremtől meg pisilni alig tudott kimenni.

Nekem 2 gyerekem van, nehéz így is. Mondjuk nekem nem segít senki. A családi nyaralás egész más, mint eddig. Elmegyünk így is, de ne nagyon számíts felnőttek számára tartalmas programra, amikor pl. a 4 hónapos gyerekem még napi kétszer aludt. Az volt a program, hogy az egyik szülő mindig a kicsivel maradt a nyaralóban, míg a másik ment a nagyobb gyerekkel. Szóval volt nyaralás, de azért ez nem az igazi. Külföldre nem mentem volna így több százezer forintért, az biztos, mert nem azért fizetek, hogy a nyaralóban üljek.

Szórakozni is csak gyerekkel tudunk menni, állatkert, játszóház, játszótér, ilyenek. Ha megyünk nyaralni a múzeumlátogatás kimarad, mert őket az nem köti le. Nyelvtanulás, sport? Én hétvégén járok nyelvtanfolyamra, amikor a férjem itthon van. Este tanulok, ha alszanak. De a fiam 2,5 évese koráig minden éjjel fent volt, szóval hulla voltam, nemhogy még tanuljak. Kondizni sem járok, este tornászom itthon dvd-re.

A legnehezebb a munka. Hiába ovisok, valamelyik mindig beteg, így már rég kirúgtak volna. Szerencsére a férjem itthonról dolgozik, így nem akkora gond (de így is bevételkiesés, mert nem tud úgy a munkára koncentrálni, ha itthon van valamelyik gyerek.)

Ezek után mi a 3. gyereket nem mertük bevállalni. Sajnos nekem egyik nagymama sem segít, így csak a férjemmel ketten vagyunk.

Én értem a kérdést, és szerintem egy óriási képmutató dolog ezen felháborodni. Nekem igenis hiányzik sokszor a szingli életem, amikor bármikor elmehettem egy moziba, vagy étterembe anélkül, hogy ezt előtte hetekig tartó szervezés előzte volna meg, majd egy hirtelen jött nátha keresztülhúzta volna.

Ismerek egyébként több 3-4 gyerekes családot, ahol az anyuka nem dolgozik. Nem tud, hogyan? Csak akkor, ha mind a két nagymama haptákban áll. Szerintem ha ez nem adott, vagy nem tudsz pénzért segítséget bérelni, ne vállalj 3 gyereket kis korkülönbséggel. Vagy min. 5 év különbség legyen köztük.

2014. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt nem értem, hogyha valakinek ennyire hiányzik a szingli élet és az, hogy "éljen", minek szül gyereket és legfőképpen minek 3-at?!

Annyit kell elvállalni, amennyit el tudsz bírni.

Nekem is fontos, hogy maradjanak meg dolgok a korábbi életemből, így sose terveztem sok gyereket. Vannak viszont olyan emberek, pl. a nővérem, aki egy született családanya, neki ez az élete értelme és neki őszintén nem probléma, hogy nem tud csak úgy elmenni valahova, amikor akar vagy azt csinálni, amit akar.

És amúgy ilyen hozzáállással a válaszom, nem.

2014. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!