Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem segítenek se a...

Miért nem segítenek se a munkaügyi kp-ban, se az önkormányzaton a pályakezdőknek?

Figyelt kérdés

Vége lett az iskolának februárban, március 3-tól munkanélküli vagyok. Voltam a munkaügyi kp-ban, annyit mondott a hölgy, hogy nem kapok semmi pénzt tőlük (ezt meg is értem), és hogy 45 nap passzív időszak után oldjam meg, hogyan fizetem be a tb-t. (tudom, egészségügyi hozzájárulás, 6800 ft havonta)

Ha nem találok munkát április közepéig, akkor nekem kellene május 12ig befizetnem. De nincs miből.

A szüleim sem tudják fizetni. Már mindenemet eladtam amit tudtam, hogy a rezsibe beszálljak.

Azt mondták a családsegítőbe, hogy az önkormányzaton szociálisan rászorulóként kérhetem, hogy fizessék helyettem egy ideig (1 évig talán) a tb-t.

Bementem az önkormányzathoz, adtak egy nyomtatványt amit ki kell töltenem. Már akkor belekötött a nő, hogy hol is lakok pontosan (az ideiglenes lakcímem a volt párommal egy lakcímre szól, de az elmúlt 2 hónapban nem volt időm a lakcímkártya igényléssel foglalkozni), és ha nem az állandó lakcímemen tartózkodom, akkor a volt párom jövedelemigazolása kell.

Mennék közmunkára is (na jó, nem utcát söpörni), de azt sem tudom hol kell elintézni. Senki nem hajlandó semmit mondani, vagy segíteni.

DOLGOZNI SZERETNÉK! De konkrétan mindenhol elutasítanak, mert pályakezdő vagyok.

Aki nem akar dolgozni, annak jár a segély minden hónapba. Aki dolgozni akar, az meg álljon fejre.


Szerintem a munkaügyi kp-ban, illetve az önkormányzat bizonyos osztályain azért dolgoznak az emberek, hogy akik odamennek segítséget, tanácsot kérni, annak segítsenek.

Egyedül a családsegítőben álltak velem szóba, mindent elmondtak, amiket az önkormányzaton vagy a munkaügyi kp-ban kellett volna. :(


2014. márc. 11. 13:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%
Munkaügyire ne is számíts, melegedni járnak be max.
2014. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan, alig 2 hete keresel munkát, és el vagy keseredve? Keresni, keresni, keresni, beadni az önéletrajzod mindenhova, oda is ahova tapasztalat a feltétel, előbb utóbb valaki fel fog venni.
2014. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak elkeseríteni, de én másfél évig kerestem, mire találtam.

Mi a végzettséged?

2014. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
77%

Amikor én voltam pályakezdő, akkor bizonyos időközönként be kellett mennem a munkaügyibe egy ügyintézőhöz, ő ajánlott munkalehetőségeket (amiket náluk bejelentettek). Végül is a munkaügyin keresztül találtam munkát, mert ahova mentem dolgozni ott direkt pályakezdőt kerestek, mert járt utánam így támogatás.

Szerintem most is van még ilyen támogatás.

Egyébként meg keress munkát, májusig azért van még idő. Nálunk a munkaügyiben vannak kint számítógépek, azon is lehet keresni, van rajta egy adatbázis a hozzájuk bejelentett lehetőségekről.

Aztán ha most már a családsegítőtől megkaptad a szükséges infókat, menj el újra a munkaügyibe és az önkormányzathoz. A lakcímkártyát meg most gondolom van időd elintézni, az ingyenes is. Csináltasd meg, hogy ez ne lehessen semminek sem az akadálya.

2014. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
58%
Hát figyelj, totálisan megértem a problémádat, és igen ez bizony így van. Ne számíts sajnos senkire, csak magadra, mert nem fognak segíteni. Ugyan ebben a cipőben járok, de én már lassan 2 éve... egyszerűen sehova se akarnak felvenni, mert pályakezdő vagyok. Jelentkeztem a takarítótól az újságkézbesítőn át a pultosig, már mindenhova, de egyszerűen nincs szerencsém, mindig kaptam valami kifogást, vagy bekamuztak valamit.
2014. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%

OFF: aki nem tud havi 6800 forintot arra sem előteremteni, hogy a TB-t rendezze, az szerintem ne tegyen olyan kijelentést, hogy az utcaseprés szintű munka szóba se jöhet.


ON: legyen az álláskeresés a munkád, amíg nem vezet eredményre! Minden nap szánj rá fixen több órát, hogy figyeled az új hirdetéseket, frissíted, átdolgozod az önéletrajzodat, utána jársz a rád kapható esetleges kedvezményeknek (van, ahol kifejezetten ezért keresnek pályakezdőt!). A fennmaradó időben vállalj társadalmi munkát jobb híján, kapcsolatokat építhetsz, munkatapasztalatot szerezhetsz, ami akár az álláskeresés javát is szolgálhatja később.


Figyeld a Szárnyas Fejvadász Facebook-oldalt is, állítólag érdemes.

2014. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
64%

nekem aztmondák így simán az arcomba, hogy azért vannal a szüleim..

mondom és akinek nincsenek, vagy nem tudnak segíteni az átmeneti időszakban

válasz:

így jártak..


mindezt a 9.kerületben vállalták rá


és nem, nem tudnak segíteni, old meg

::S:S:S

2014. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
50%

de ha beregisztrálsz, akkor fizetik a tb-t, nem?

egyik bnőm ezt csinálta és neki fizették!

2014. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
50%
8-as, nem tudom a te barátnőd hova regisztrált be, de nem fizetik a tb-t.
2014. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%
munkaügyi központ és ez tavaly volt és neki fizették
2014. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!