Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem segítenek se a...

Miért nem segítenek se a munkaügyi kp-ban, se az önkormányzaton a pályakezdőknek?

Figyelt kérdés

Vége lett az iskolának februárban, március 3-tól munkanélküli vagyok. Voltam a munkaügyi kp-ban, annyit mondott a hölgy, hogy nem kapok semmi pénzt tőlük (ezt meg is értem), és hogy 45 nap passzív időszak után oldjam meg, hogyan fizetem be a tb-t. (tudom, egészségügyi hozzájárulás, 6800 ft havonta)

Ha nem találok munkát április közepéig, akkor nekem kellene május 12ig befizetnem. De nincs miből.

A szüleim sem tudják fizetni. Már mindenemet eladtam amit tudtam, hogy a rezsibe beszálljak.

Azt mondták a családsegítőbe, hogy az önkormányzaton szociálisan rászorulóként kérhetem, hogy fizessék helyettem egy ideig (1 évig talán) a tb-t.

Bementem az önkormányzathoz, adtak egy nyomtatványt amit ki kell töltenem. Már akkor belekötött a nő, hogy hol is lakok pontosan (az ideiglenes lakcímem a volt párommal egy lakcímre szól, de az elmúlt 2 hónapban nem volt időm a lakcímkártya igényléssel foglalkozni), és ha nem az állandó lakcímemen tartózkodom, akkor a volt párom jövedelemigazolása kell.

Mennék közmunkára is (na jó, nem utcát söpörni), de azt sem tudom hol kell elintézni. Senki nem hajlandó semmit mondani, vagy segíteni.

DOLGOZNI SZERETNÉK! De konkrétan mindenhol elutasítanak, mert pályakezdő vagyok.

Aki nem akar dolgozni, annak jár a segély minden hónapba. Aki dolgozni akar, az meg álljon fejre.


Szerintem a munkaügyi kp-ban, illetve az önkormányzat bizonyos osztályain azért dolgoznak az emberek, hogy akik odamennek segítséget, tanácsot kérni, annak segítsenek.

Egyedül a családsegítőben álltak velem szóba, mindent elmondtak, amiket az önkormányzaton vagy a munkaügyi kp-ban kellett volna. :(


2014. márc. 11. 13:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
0%
pénzügy és számvitelt végeztél és nincs munkád? diplomád van, vagy csak vm okj-s papírod? nehezen hiszem el, én is pécsen végeztem,pont tavaly ilyenkor,de már az egyetem mellett is simán találtam munkát,majd a diploma után jobban fizetőre váltottam,és egy napot sem voltam munka nélkül. ha diplomád van ,akkor van felsőfokú nyelvvizsgád is, némettel jelentkezz az it serviceshez, angollal pedig a buxhoz. folyamatos felvétel van, jelentkezz nyugodtan!
2014. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, az volt az indítódban a legnagyobb bajod, hogy a pályakezdő mivoltod miatt utasítanak el, nem? Erre a megoldás egy gyakornoki időszak, ahol a munkádért cserébe konkrétan tanulhatsz, hiszen kockázatok nélkül kérdezhetsz, akár hibázhatsz is, senki nem róhatja fel neked, hiszen nem kapsz pénzt a munkáért. Ez az út van, végig kell járnod, ha tapasztalatot szeretnél írni az önéletrajzodba. A társadalmi munka egyébként is jó pont a munkáltatóknál. Pl. könyvelsz egy alapítványnak , ők örülnek, mert ingyen van, cserébe adnak ajánlást, amit csatolhatsz az önéletrajzhoz. Üzlet ez is, csak később látod hasznát, vedd befektetésnek.


Ezekre a dolgokra csak felnőtt fejjel jön rá az ember. Ha azt nézed csak, miből van azonnali hasznod, nem fogsz előre jutni! Tudom, miről beszélek, vállalkozásom van a férjemmel. Amikor új piacot céloztam meg a munkámmal, az első kb. egy évem csak arról szólt, hogy ingyen dolgozom, sőt, még bele is kellett fektetnem pénzt eszközök, alapanyagok vásárlásába, szakmai rendezvényeken való részvételre stb. Sok munkát vállaltam szívességből vagy nagyon nyomott áron is, csak hogy legyen referencia. Nehéz volt, kinyögtem, ma már sorra utasítom vissza a megrendeléseket, mert annyi munkám van, hogy nem tudok újat vállalni idő hiányában, tehát megérte. :)

2014. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Okj-s.

Az adóbevallásokkal az abaj, hogy nem tudom kinyomtatni.

Néhány ismerős megelégedne azzal, hogy majd kinyomtatom neki, ha lesz pénzem nyomtatóra...

De egy vadidegen inkább a könyvelőnek fizet 3000-t, mint nekem 1000-t... :(

Egyébként rengeteg állásnál odaírják, hogy a megváltozott munkaképességűeket vennék fel...

Talán nekem is könnyebb lenne, ha az lennék :(

Mint írtam, a betegségem miatt nem tudok bármit elvállalni. Sem a cukrász, sem a szakács képzés nem nekem való... hanem azoknak akiknek a fizikai munka nem akadályoztatott.

2014. márc. 12. 09:35
 44/48 anonim ***** válasza:

27. hosszú válaszoló voltam, aki azt merte neked tanácsolni kérdező, hogy menj el gyakornoknak vagy önkéntes munkára.


Erre te azt mered nekem írni, hogy BAROMSÁG és dolgozzak én?


Hát szégyelld magad, hogy ezzel reagálod le a hozzászólásomat és az ötletemet.


Ezek után tényleg nem csodálkozom, hogy nincs munkád és ha ebben a pökhendi, ki ha én nem stílusban osztasz ki embereket, akkor előreláthatóan nem is lesz.

Le kellene szállni a magas lóról kisasszony és nem az utcaseprő munkát fikázni, nem az értelmes hozzászólásokat lebaromságozni, hanem elgondolkodni a válaszokon.


Egyébként képezd el, hogy amikor én friss diplomás voltam, igenis dolgoztam gyakornokként, gyakorlatilag ingyen (kaptam étkezést, útiköltségtérítést, illetve mivel vettem a fáradtságot és kimentem mindezzel külföldre INGYEN dolgozni, így ott szállást is kaptam, pénzt viszont nem).

19 évesen hálás és lelkes voltam, hogy dolgozhatok és végülis a napi betevőm meg van oldva- hosszú távon viszont nagyon jó döntés volt.


...és egyébként most is dolgozom, tehát nem értem az oktalan támadásodat, különben SZÍVESEN.


Szóval ne ostobázz itt le azért, mert jószándékkal megosztottam egy valóban értelmes és használható tapasztalatot.


...és még annyit tennék hozzá, hogy egy banknál vagyok elemző- nálunk is vannak pályakezdő pénzügyesek, akik képesek 1-2-3 hónapot nagyjából a fenti feltételekkel dolgozni és kedvesek, megbízhatóak, érdeklődőek. Közülük a legjobbak felvételre is kerülnek, de a többiek is kapnak egy jó ajánlást, gyakorolhatják egy normális közegben a szakmát. Mellettem is most két gyakornok van és egyik sem baromságozik, hanem teszik a dolgukat a legjobb tudásuk szerint.

És mielőtt betámadnál, nem csak közgáz diplomások, hanem középfokú bankügyintézők vagy pénzügyi-számviteli ügyintézők is vannak nálunk, az IT osztályon valamilyen informatikai képzettségűek, illetve szakvizsga előtt álló jogászok stb.


...ha már szerinted baromság a tanácsom, akkor legalább azon érdemes elgondolkodnod, hogy érdemes-e egy picit szerényebben, kedvesebben viselkedni az élet minden területén annak érdekében, hogy hosszútávon sikeres felnőtt ember lehess.


Minden jót kívánok ehhez.

2014. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

...ismét a hosszú válaszoló vagyok, aki azt is tanácsolta, hogy készíts adóbevallást olcsóbban.


...erre élből az a válaszod, hogy nincs nyomtatód?

Jajj.

Akkor elmésza könyvtárba, az abev-et mint tudod lehet pdf-ben menteni és kinyomtatod ott kb. 50 Ft-ért és kérsz érte 1-2-3 eFt-ot (bonyolultságától függően)- ezek után is azt gondolod, hogy NEM TUDOD MEGCSINÁLNI?

Nekem ebből inkább az jön le, hogy NEM AKAROD, itt nem a nyomtató hiánya a gond, mert a művelődési házakban, könyvtárakban, közösségi házakban, telepontokban, internetkávézókban lehet fillérekért nyomtatni.

Ha nekem lenne párezer Ft bevételem, amiért szellemi munkát kell véegznem, majd sétálni a könyvtárig és nyotatásért fizetni pl. 300 Ft-ot, akkor én bizony nem azon fanyalognék először, hogy nincs nyomtatóm.

...de ez csak én vagyok, a "baromságokat" író, gyakornokságot tanácsoló dolgozó hozzászóló.


(nagyon sajnálom az állapotodat- de ez egyébként szellemi munkában, normális cégeknél nem akadály. Az asszisztensünk egy súlyos cukorbeteg ember, a recepciósunk gerincbeteg, az ügyfélszolgálaton van mozgáskorlátozott kollega és mindenki normálisan végzi a munkáját, bírja a kollegái megbecsülését. A cég pedig kevesebb rehab. járulékot fizet, mert őket foglalkoztatja- és ez milliós nagyságrendű megtakarítás)


Ha ennyire agilis vagy egyébként, akkor szerintem érdemes könyvelőként vállalkozást indítani. Kezdő vállalkozóknak vannak támogatások, még munkaügyi központon keresztül is.

Egy kis bt. létrehozása neked sem szakmailag, sem anyagilag nem okozna problémát. Akkor javaslom ezt.

2014. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
44+45-ös: tök sok jót leírtál neki, de látod mindenben a hibát látja, meg hogy az úgy neki nem fog menni. Felesleged foglalkozni vele!
2014. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Pécsen laktam én is. Nem találtam munkát ugy mikor találtam egy hirdetést h a cég adja a szállást,eljöttem pár megyével odébb. Gyárba 3-4 müszakba kell dolgozni,folyamatosan állni,nagyon fárasztó sokszor,de legalább keresek vele. Ha gondolod megadom privátba a tel.számot ahol lehet jelentkezni,ha jol tudom most lessz is felvétel.
2014. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Nekem simán elintézték a TB átvállalását jövedelemigazolás nélkül is, 1-2 héten belül, még várni se kellett olyan sokat a hivatalokban. Mondjuk sok értelme nem volt, mert rá pár hétre találtam melót.


Szerintem is a gyakornoki munka a megoldás (lehetőség szerint már egyetem alatt, hogy mire végez, addigra legyen munkatapasztalata az embernek).

2014. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!