Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem segítenek se a...

Miért nem segítenek se a munkaügyi kp-ban, se az önkormányzaton a pályakezdőknek?

Figyelt kérdés

Vége lett az iskolának februárban, március 3-tól munkanélküli vagyok. Voltam a munkaügyi kp-ban, annyit mondott a hölgy, hogy nem kapok semmi pénzt tőlük (ezt meg is értem), és hogy 45 nap passzív időszak után oldjam meg, hogyan fizetem be a tb-t. (tudom, egészségügyi hozzájárulás, 6800 ft havonta)

Ha nem találok munkát április közepéig, akkor nekem kellene május 12ig befizetnem. De nincs miből.

A szüleim sem tudják fizetni. Már mindenemet eladtam amit tudtam, hogy a rezsibe beszálljak.

Azt mondták a családsegítőbe, hogy az önkormányzaton szociálisan rászorulóként kérhetem, hogy fizessék helyettem egy ideig (1 évig talán) a tb-t.

Bementem az önkormányzathoz, adtak egy nyomtatványt amit ki kell töltenem. Már akkor belekötött a nő, hogy hol is lakok pontosan (az ideiglenes lakcímem a volt párommal egy lakcímre szól, de az elmúlt 2 hónapban nem volt időm a lakcímkártya igényléssel foglalkozni), és ha nem az állandó lakcímemen tartózkodom, akkor a volt párom jövedelemigazolása kell.

Mennék közmunkára is (na jó, nem utcát söpörni), de azt sem tudom hol kell elintézni. Senki nem hajlandó semmit mondani, vagy segíteni.

DOLGOZNI SZERETNÉK! De konkrétan mindenhol elutasítanak, mert pályakezdő vagyok.

Aki nem akar dolgozni, annak jár a segély minden hónapba. Aki dolgozni akar, az meg álljon fejre.


Szerintem a munkaügyi kp-ban, illetve az önkormányzat bizonyos osztályain azért dolgoznak az emberek, hogy akik odamennek segítséget, tanácsot kérni, annak segítsenek.

Egyedül a családsegítőben álltak velem szóba, mindent elmondtak, amiket az önkormányzaton vagy a munkaügyi kp-ban kellett volna. :(


2014. márc. 11. 13:17
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
51%

Munkanélküli segélyt nem kaphatsz, amit a munkanélküli fizetne neked, hisz nem volt munkaviszonyod.

Az önkormányzattól pedig segélyt is csak akkor kapnál, ha legalább 1 évig regisztrált munkanélküli lennél, ez az egyik alap feltétele az aktív korúak ellátásának.

Azt pedig, hogy az önkormányzat fizesse a TB-det, ahhoz pedig elég, ha regisztrált munkanélküli vagy és a kérvényben elismered, hogy más jövedelmed nincsen, viszont ezt a fajta hozzájárulást attól az önkormányzattól igényelheted, ahol laksz, ami le van papírozva. Tehát ha van tartózkodási helyed, akkor onnan. És mivel oda a volt párod is be van jelentkezve, így abban az esetben azért kérik a volt párod jövedelemigazolását, mivel ezt a fajta hozzájárulást is egy háztartáson belüli 1 főre jutó jövedelem alapján számolják. És te még papíron a volt pároddal vagy a lakcím szerint egy háztartásban.

Sürgősen jelentkezz ki a tartózkodási helyedről, legyen csak az állandó lakcímed és akkor igényelheted, mint a háztartás egyedüli tagja, mivel te külön számítasz anyukádéktól, ezt a támogatást.

És valóban ez 1 évig szól, viszont 1 évente ezt be lehet adni felülvizsgálatra és újabb 1 évre meg lehet hosszabbítani.

Az önkormányzathoz utcát seperni pedig akkor hívnak be általában, ha kapsz aktív korúak ellátását. Egyébként pedig maga a munkanélküli az, aki kiközvetíthet munkára.

És ezerrel kezdj el munkát is keresni. Sajnos lehet hogy elég hosszú ideig kell majd keresned.:(

2014. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
41%

Őszinte leszek,és itt előre megjegyzem nyugodtan lehet lepontozni,nem érdekel...nyílván nem egy az álláspontunk,de ez igy is van jól.

1,Baromira bosszantó,hogy az ember évekig tanúl,és nem számítják bele sehova(az nem munka szerintük),pedig a mostani pályakezdőknek ez talán egy kicsi időnyerés lenne.

2,Tanúltál egy szakmát,bármit,papírod van róla,versenyképes is lenne az a szakma,csak éppen itthon,ilyen körülmények között nem éppen nyerő mert nem tudsz vele elhelyezkedni.

3,Baromi nagy csalódás az is,hogy nem tudsz gyakorlatot szerezni,mert egyszerűen nincs rá lehetőség.

Én azt mondom,ha olyan helyzetben lennék mint te,akkor félre tenném egy időre a képzettségem és elvállanék esetleg olyan munkát,tanfolyamot,ami bár jelenleg nem füllik a fogamhoz,de ha ez kell a megélhetésemhez akkor nem válogatok,hanem megyek és csinálom.Összeszedném magam kicsit anyagilag,közben természeten mindenhova minden lehetséges és szóba jövő helyre beadnám az életrajzomat,mert bármelyik pillantba jöhet jobb állás.

Ez csak egy ideiglenes áthidaló megoldás lenne,addig amíg meg nem találod a számodra megfelelő állást.

Lassan kezdődik a nyári szezon,biztos lehet találni valami melót ilyenkor.

Tudom nem az az életcélod hogy lángost süssél adott esetben egy büfében a strandon,de ez is a pénzkeresés egyik formája.Most nem válogatni kell,hanem először is talpra állni.

Lejebb kell adni az igényeket sajnos,erről nem te tehetsz ,de most ne politizáljunk.

A mai világban sajnos ez igy megy.Vagy elvállasz "bármit" vagy maradsz munkanélküli egy fillér nélkül.

2014. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
21%

Annyit tudok hozzátenni, amit sokan leírtak:

Szívás.

Ha nincs protekciód nehezen találsz munkát, én meg ezzel is nehezen találtam, és nem is egy álom, de megteszi, mert legalább lesz mit írni az önéletrajzomba a tapasztalat részhez. Mert az a legnagyobb baj, hogy nem volt tapasztalatom, ott virított a főiskolai diploma, nyelvtudás, ECDL stb, de tapasztalatom nem volt...


Szerintem vállalj el most akármit, vagy válassz egy jó tanfolyamot! És képezd magad folyamatosan!

2014. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
25%

2 hét után elkeseredve?


én 1 éve keresek..

mlm rendzserűre " felvennének" de vállalkozói kell, ami pénzt..

ha nem lenen segítségem az utcán lennék..

voltam már ruhahajogatásra, árufeltöltőre, a legkulibb munkára..de arra " túl jó vagyok" egyedül a munkanélküli programot nem próbáltam 42 E ftért mert félek a kerületi romáktól, és ők ezt scinálják..

átképzés nincs...

tovább tanulni nincs miből..


én is úgy állltam neki a dolgoknak hogy bizakodtam, hisze besélek igaz nem perfektül, de középszinten 2 nyelvet.. kitűnő érettségim van egyetemen abszolváltam, de a szakdogám sajnos kísérleteket igényel, csak 1 mintasorozat bevizsgálása a suli kereten belül 65 E ft, mert ennyi az anyagdíj, és 3 minta A minta..

tehát csak éppen enm diplomás vagyok...d papír nélkül nem vesznek fel a szkmámban..


de azt hiszem kipanaszkodtam magam:(

2014. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
56%

Remélem, nem csak addig akarsz dolgozni, amíg összejön az x nap a segélyhez :) Egy-két hozzászólásból ez jött le.

Ha ilyen végzettséged van, legyél kicsit agilisebb. Ahogy olvastam, hogy nem tudtad elintézni a lakcímkártyát, meg nem kaptál megfelelő felvilágosítást, totál nem arra gondoltam, hogy egy diplomás, jó szakmás felnőtt nőről van szó. Van szád, nyisd ki, nem kell hagyni, hogy lerázzanak, akkor könnyebb lesz elintézni a dolgokat.

2014. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Március 3 óta, azaz 8 napja vagyok munkanélküli. Előtte iskolába jártam, nem volt időm intézni a lakcímkártyát.

Mikor leadtam az igénylésemet a tb támogatáshoz, akkor közölte a hölgy, hogy ja hát akkor a gép szerint nem a szüleimnél lakom, hanem egy másik címen Xy-nal együtt. (Igazából az exem is abban az utcában lakik, ahol a szüleim, csak kb 2 házzal arrébb. )


Nem is gondoltam, hogy ez számít. Mikor a lakcímkártyát csináltattam, kérdeztem az ügyintéző hölgyet, hogyha szakítunk a párommal,kell e új lakcímkártyát csináltatnom? Azt mondta hogy ez 5 év után elévül...És én ezzel az infóval elvoltam.


Ha pénzre van szükséged, elmész hónapokig ingyen dolgozni? Nem elég, hogy a szüleim eddig is segítettek, legyek még pár hetet/hónapot a nyakukon, mert ingyen dolgozom?

Kedves válaszadó, majd ha te dolgoztál ingyen 2-3 hónapot, akkor rájössz, hogy amit írtál az baromság.


Voltam a városban levő könyvelőirodákba, beadtam az önéletrajzom. Több céghez elküldtem, ahová esetleg szükség lehet pénzügyes emberre. SEMMI VÁLASZ.

2014. márc. 11. 20:12
 37/48 A kérdező kommentje:

A képzések amiket leírtam, egyik sem érdekel. Ami a szakmámhoz kapcsolódik (tb és bérügyintéző), az júniusban indul. Ha most jelentkezek egy képzésre ami nem érdekel, 2-3 hónap múlva nem mehetek át arra ami érdekel.

Mert akkor kifizettetik velem a képzés addigi költségét.

2014. márc. 11. 20:14
 38/48 anonim ***** válasza:
34%
kedzdem azt érezni, hogy itt mi vagyunk a h.lyék, hogy segíteni akarunk, mert neked semmi sem jó, akkor poshadj otthon!
2014. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

"Remélem, nem csak addig akarsz dolgozni, amíg összejön az x nap a segélyhez :) Egy-két hozzászólásból ez jött le.

Ha ilyen végzettséged van, legyél kicsit agilisebb. Ahogy olvastam, hogy nem tudtad elintézni a lakcímkártyát, meg nem kaptál megfelelő felvilágosítást, totál nem arra gondoltam, hogy egy diplomás, jó szakmás felnőtt nőről van szó. Van szád, nyisd ki, nem kell hagyni, hogy lerázzanak, akkor könnyebb lesz elintézni a dolgokat."


Nem az a célom, hogy ledolgozzam azt az x napot. Bár egy orvosi műhiba következménye miatt vagyok beteg... :(

Sajnálom ha félreértettél.

Azért az nonszensz, hogy elkezdek kiabálni akármelyik hivatalba, hogy úgy érzem nem vagyok kellően felvilágosítva.


Voltam biztosítói munkán, gondoltam pár hónapra az is jobb mint a semmi. Úgy kezdték, hogy 3 napos képzésre kell mennem Bp-re. Saját költségemből jussak fel, majd 3 nap után jussak haza. Egy hétre rá vizsga Pesten, ismét saját költségemen jussak fel és jussak haza.

Mivel ezt a pénzt nem tudom előteremteni, ezért ezt a munkát nem tudtam elvállalni.


Mlm munkába meg olyanra jelentkeztem, hogy úgy kezdték, utaljak el 600 ft-t és küldik a munkát... Elutaltam. Válasz: adjon fel hirdetést ön is, minél kreatívabban, és a sok jelentkező 600 ft-ja lesz az ön jövedelme.

Hát köszi, én nem fogom az embereket átb.szni... Mert ez a munka erről szól.

2014. márc. 11. 20:18
 40/48 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem olvassa végig amit egyszer leírtam, akkor nyugodtan azt gondolhatja, hogy nekem semmi sem jó.
2014. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!