Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarok még dolgozni! Baj?

Nem akarok még dolgozni! Baj?

Figyelt kérdés
Idén végzek egy vidéki főiskolán. A családtagjaim már hónapok óta azt kérdezgetik, mikor fogok munkába állni. Én viszont szeretnék még nyáron pihenni, nem is nagyon akarok őszig munkát keresni. Szerintetek ez baj? Ti mit szólnátok hozzá, ha a lányotok/rokonotok lenne hasonló véleménnyel a munkavállalásról? 21/L

2014. ápr. 26. 19:16
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
64%
Kicsi az esélye, hogy azonnal munkát találsz. Kezdj el keresni, vagy ha mindenáron pihennél, adj rá magadnak egy hónapot. Kompromisszum.
2014. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, kedves, ne félj te attól, hogy egyből kapkodni fognak utánad és munkába állhatsz:D Lesz jó pár hónapod mire találsz valami melót, addig pihenhetsz, de keress közben. Néha elmenni egy interjúra nem nagy fáradtság.
2014. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
76%

Én is ezt tettem, az egyetem befejezése után nyáron még pihentem, és csak ősztől kerestem munkát. Így utólag már tök mindegy, azt nem tudom, jól döntöttem-e, hiszen nem tudhatom, mi lett volna, ha azonnal keresek...

Mindenesetre hátrányom nem lett belőle.

2014. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
92%

Én azt gondolom róla, hogy hatalmas butaság. Egyrészt, mint ahogy előttem is írták, nem fogsz azonnal munkát kapni, másrészt viszont a hozzád hasonlóan gondolkodók miatt nyáron lényegesen kevesebb az álláskereső, és nagyobb eséllyel tudnál elhelyezkedni, mint szeptemberben, amikor a sok pihenni vágyó végül megrohamozza az álláspiacot.

Ha a rokonom lennél, legfeljebb magamban lenne meg a véleményem a dologról, mert semmi közöm hozzá, de ha a lányom állna így hozzá, akkor számíthatna néhány komolyabb elbeszélgetésre az ügyben.

2014. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
A rokonok azt gondolják, hogy már kb. holnap munkába kellene állnom. De munka mellett nem tudnék felkészülni normálisan az államvizsgámra sem (nehéz lesz). Gondolkodtam már én is rajta, hogy keressek, de mi van, ha találok?:D Ilyen esetekben, mikor az ember nem akar elhelyezkedni, biztos talál valamit... Szeptembertől már tényleg nagyon szívesen dolgoznék, meg akarok is, de addig még hadd éljek egy picit. Ez az, amit a család nem akar felfogni.
2014. ápr. 26. 19:25
 6/53 anonim ***** válasza:
80%
Mit szólnál, ha a szüleid holnap bejelentenék, hogy végeztek a taníttatásoddal, és mostantól "élni" szeretnének, úgyhogy felmondtak a munkahelyükön?
2014. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
92%
Biztosan nagyon kapós szakmád lehet, meg jó anyagi háttered, hogy így gondolkodol.
2014. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy felmondanának... meg amúgy is van egy kis megtakarított pénzem, amivel kihúznám még egy jó ideig, úgyhogy nem lenne para. De ilyen nem lenne.
2014. ápr. 26. 19:31
 9/53 A kérdező kommentje:

7-es

Ez nem teljesen így van, de szeretném még a nyáron kibulizni magam, meg barátokkal elmenni nyaralni. 2 hónap hamar el fog menni...

De ezeket a nyaralásokat nem tehetném meg, ha munkába kellene állnom, mert akkor jobb esetben csak hétvégén tudnék nyaralni menni, vagy még akkor sem, mivel nem valószínű, hogy 2 hét munka után el tudnék menni szabadságra.:D

2014. ápr. 26. 19:34
 10/53 anonim ***** válasza:
84%
Én is 21 éves vagyok de nem tudnék úgy gondolkozni mint te.. Én dolgoztam középsuliban a nyári szünet alatt, illetve most fősuli mellett meg már rendesen dolgozom, tehát az utolsó tényleg nyaram az 14 évesen volt, a többi csak 2-3 hét maximum.. De nem érzem, hogy bármiből kimaradtam volna vagy nem éltem eleget.. Csak azt, hogy nem kellett anyukámon élősködni és tőle kérni pénzt mindenre..
2014. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!