Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lejárt a szerződésem, de nem...

Lejárt a szerződésem, de nem kaptam meg a kilépő papírjaimat, lehet ebből valami hátrányom? Jövő hétre van időpontom a munkaügyibe.

Figyelt kérdés
Alá nem írtam semmit, annyit mondtak majd postázzák valamikor, nem kellett volna utolsó nap megkapnom? Segélyhez nincs elég időm, de a munkaügyi központba már van időpontom a jövő hétre.
2014. máj. 4. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Menj be személyesn a papírokért vagy kérdezd meg tőlük, már elküldték-e már -
2014. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Neked kellett volna megkérdezni, mikor kapod meg a kilépő papírokat (meg szokták mondani)
2014. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem köteles a munkáltató a kilépés napján kiadni. Nem tudom pontosan, de úgy emlékszem 15 napja van rá. Indulj ki abból. hogy a munkáltatók többségénél a munkaügyi dolgokat és a bérelszámolást legtöbbször külső könyvelő végzi. Ő nem ül ott állandóan, nem tudja úgy előkészíteni, mint a régi állami vállalati korszakban.
2014. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, erre volt a válasz, majd valamikor postázzák. Az utolsó fizumat rendben megkaptam, nincs más elszámolni valónk.

Lehet nekem furcsa ez és hiányérzetem van, de eddig még nem jártam így, legutóbb mikor lejárt a szerződésem az utolsó napon megkaptam minden papírt.

2014. máj. 4. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
A papirok nélkül semmire sem mész a munkaügyi központban. Nme tudod igazolni a munkaviszonyodat, így nem tudják kiszámolni mennyi járulékot kell fizetniük. Max regisztrálnak talán. Verj az asztalra, ha nem kapod meg időben. Neked arra szükséged lenne akkor is ha találnál új munkahelyet.
2014. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Törvény szerint az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapon meg kell, hogy kapd a kilépő iratokat. Tehát nem postára kell addigra adniuk, hanem Neked kell már akkor tudni rendelkezni velük.


Olyan hátrány érhet, hogy addig nem kapsz álláskeresési járadékot (ha jogosult vagy rá), amíg igazolni nem tudsz előzményeket hozzá.


Új munkahely miatt nem érhet hátrány, mivel egy embernek egyszerre akár 2-3 munkahelye is lehet, tehát nem feltétlenül rendelkezik "kilépő" papírokkal minden esetben.


Ilyenkor "szokás" megfenyegetni a volt munkáltatót, hogy a Munkaügyi Felügyelőséghez fordulsz, ha záros határidőn belül nem kapod kézhez. Ugyanis ez bírságalap...

2014. máj. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Álláskeresési járadékra nem leszek jogosult, csak gondoltam bejelentkezek, hátha sikerülne valami képzésre bekerülni, amíg nem találok új munkahelyet.
2014. máj. 4. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!