Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mekkora fizetéssel...

Szerintetek mekkora fizetéssel tud egy fiatal ma saját életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Diploma előtt állok fél évvel, most kezdek gyakornokként dolgozni egy szoftverfejlesztő cégnél, nyáron 40 órában dolgozok majd, kb. nettó 150 ezer forintért, ősztől heti 3 napot (24 óra) arányosan kevesebbért (kb. nettó 90 ezer).

Ez egy átlagos programozói gyakornoki fizetés, amennyire én tudom. Ha minden jól megy, és fél év múlva megszerzem a diplomámat (még csak az alap, tehát BSc), akkor a pletykák szerint teljes állásban kb 200-250 ezer forintot lehet keresni, attól függően ki mennyire jó, mennyi tapasztalata van (korábbi gyakornokság pl.) stb. Néhány év tapasztalattal meg jóval többet.

Na most, egyelőre ez nekem még álom, ugye ha megyek mesterképzésre is, akkor nem nagyon tudok majd teljes állásban dolgozni, így csúszik is az egész. De a mostani gyakornoki fizetésem se rossz bizonyos szemszögből, például a 25 éve tanárként dolgozó ismerős is ennyit keres (mármint annyit, amennyit én nyáron, nem a 3 napos munkára). Nekem is elég jó, amíg kollégiumban lakok, nincs autóm, se családom, stb. Viszont amint el kell hagynom a kollégiumot, albérletet kell fizetni, esetleg autót tankolni, később gyereket nevelni, stb.

Ha csak összeadom egy pesti közepes albérlet havi díját, egy felnőtt BKV bérlet árát, 1 havi élelem, háztartási eszközök, ruházkodás, szórakozás stb árát, már is ott vagyok, hogy egy 200 ezres nettó fizetés épp csak elég. És akkor nyilván még nincs gyerekem és nem tettem félre. Ebből jön, hogy igencsak sokat kellene keresni, ha belátható időn belül saját lakást és családot szeretnék. Nagyon úgy tűnik nekem, hogy elindulni szinte képtelenség egyedül.

A következő lehetőségeket látom:

1) Anyu-apu vesz egy lakást a csemetének / segít lakást venni - nálam esélytelen

2) Hitel felvétel - ezt el szeretném kerülni, legalábbis sok pénzt nem akarok felvenni

3) Külföldre kell menni pár évre, és pénzt gyűjteni - ez nincs kizárva, de nehogy már ez legyen az egyetlen megoldás.

Persze van még sok, pl. barátnő kap lakást és oda beköltözni, de attól az még nem lesz a miénk, örökölni nagyszülő után, de ezek nem a mindenki számára lehetséges alternatívák. Aztán persze ha az embernek van párja, akkor ketten is neki lehet állni építeni a jövőt, csak aztán ha esetleg elválnak az utak, akkor mindketten ott állnak fél lakással, vagy ilyesmi. Meg például az én esetemben, barátnőm most elsős az egyetemen, neki még pláne odébb van, hogy pénzt keressen.

Szóval annak ellenére, hogy jó szakmám van, kecsegtető fizetésről szóló pletykákkal, még nem egyszerű elindulni, és saját életet kezdeni. El sem tudom képzelni, hogy egy kevesebbet kereső fiatal mit tud tenni azon kívül, hogy otthon lakik, és örül, hogy annyit keres, hogy tudjon enni, és a kaját nem a szülei asztaláról vegye el.

Ti hogy látjátok, mekkora fizetéssel van egy embernek esélye nulláról saját lábra állni?



2014. jún. 16. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Nettó minimum 350.000Ft szerintem kolléga(én is szoftvermérnök vagyok).


Szerintem itthon ne legyél sokáig,de kezdőként 250nettót fogsz kapni sajnos :(

De jól csinálod,suli mellett dolgozol,így csináld,sőt én szeptemberben is minimum 30 órában nyomnám.

Én is suli mellett dolgozok de én voltam olyan őrült,hogy 40órában tolom 4 éve.

Jó igaz sokat csúsztam de van szakmai tapasztalatom 4év.

Menj rá a gyakorlatra plusz nyelvet,és külföld.

Én is ezt tervezem,hogy kint a szakmába mondjuk a Guglinál.

De a lényeg,hogy legyen gyakorlatod és a szakmádban tudj dolgozni.


De tényleg igazad van minimum 350nettó kell,hogy rendesen kényelmesen megélj,de még ez is arra elég,hogy kényelmesen élj kocsira már nem igazán elég.

2014. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, szívem szerint magam is dolgoznék már 40 órában és gyűjtenék gyakorlatot meg pénzt, hogy építgethessem a jövőmet. Nagyon úgy érzem, hogy az egyetem csak púp a hátamon, akadályoz az előrehaladásban. Gondolkodom is, hogy kell-e nekem az az MSc. Csak azért szeretnék menni rá, mert talán azzal a papírral több fizetésre számíthatnék. Persze sokan mondják, hogy csak a tudás számít, nem a papír, de a tapasztalat nem mindig ezt mutatja. Például egy helyen, ahol gyakornoki pozícióra pályáztam, az interjún kerek perec megmondta a főnök, hogy ha lenne már egy papírom a kezemben, akkor másfélszer ennyi pénzt kínálna, pedig jól tudja, hogy attól még nem lennék okosabb, gyakorlottabb, tapasztaltabb. Csak mert papír.

Viszont persze nem akarok már az utolsó félévben - karnyújtásnyira a BSc diplomától - megcsúszni, ezért fogok csak 24 órában dolgozni (bár ez minimum időként van megadva, ha időm engedi, többet is megyek majd).

2014. jún. 16. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól látod kolléga,pont így gondolom én is.

Én is magamat képzem sajnos mert az egyetem nem ad alapokat se viszont kell a diploma ha később menedzser akarsz lenni.

Én most megyk C++ és J2SE tanfolyamra hogy kiegészítsem a leendő BSc diplomámat.

Egy tárgy amire azt mondom,hogy a legjobb volt ez pedig az algoritmusok és adatszerkezetek.

Lehet egy egyetemre járunk :)

Én sokat csúősztam a BSc-vel nem kertelek 2évet már sajnos :(

elmentem full timeba dolgozni a szakmámba és hálistennek rengeteg ajánlatom van már most a diploma nem is igazán esett szóba,hanem csak mit csinált eddig,mivel foglalkozoztt,angol nyelv,hova akar haladni.

Ennyi.

Viszont kell a diploma mert komoly helyekre elvárás az is,éppen ezért kell kiegészíteni ilyen olyan programozói vizsgákkal én most mint mondtam C++ és Java-t fejlesztem még tovább.

MSc-t is csináld meg de szigorúan suli mellett.

Kemény dió igen,de élvezni fogod.

2014. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!