Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan 83. 000 Ft...

Most komolyan 83. 000 Ft nettó fizuja van a diplomás közalkalmazottnak? Vagy valamit rosszul tudok?

Figyelt kérdés

Most végeztem egyetemi tanulmányaimmal (Vegyész MSc.). Lehetőséget kaptam a Magyar Tudományos Akadémián dolgozni mint tudományos segédmunkatárs. A bértábla szerint 127.000 Ft a fizetésem.


De mint utólag megtudtam ez bruttó. Namost a 127000 Ft sem nagy összeg ha az ember önállóan akar élni (albi, miegymás) de ez a 83000 ledöbbentett. Ebből egy ember nem tud megélni. Ez létezik? Valaki avasson már be... A sírás határán vagyok.. 24/F


2014. júl. 2. 01:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
lol, te eddig barlangban éltél?
2014. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg valóban tehetséges vagy abban, amit tanultál, és az egy kurrens természettudomány, akkor hogy jut eszedbe egyáltalán Magyarországon állást keresni?
2014. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Azért mert szeretem ezt a várost (BP) és úgy egyáltalán az országot, valamint szerettem volna a családom és barátaim közelében maradni.


Alapvetően nagy elvárásaim nem voltak a fizetést illetően, megelégedek szerényebb életszínvonallal is. Ami viszont fontos, hogy önállóan, független életem lehessen (saját otthon, albérlet) és a fizetésem ne csak "eszem iszom alszom dolgozom"-ra legyen elég, hanem azért tudjam élvezni is az életem (nem kell nagy dolgokra gondolni, de pl 1-1 sörözés a haverokkal , néha mozi, étterem férjen bele) Autó nélkül megvagyok és nagy nyaralások nélkül is. Előbb utóbb szeretnék családot.


A külföldtől picit félek, bár az angol tudásom nagyon jó szóban és írásban is (nagyon jól, de nem folyékonyan beszélem).


A 85 ezer siralmas (a 95 is meglehetősen szűkös, ha pótlékokkal is beleveszem) Ez akárhogy is számolok, osztok szorzok csak egy nagyon silány életre elég ami a legalapvetőbb dolgokat foglalja magában. Ezek után azért inkább mennék külföldre....

2014. júl. 2. 14:55
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

Mikor kikerültem a főiskoláról már azelőtt tudtam,hogy az efféle táblázatban mindig bruttó bért tüntetnek fel. -.- Mondjuk a 84 éves keresztanyám nem tudta....

Ki a tökömet érdekli a netto,mikor mindent a bruttóból számolnak ki (pl.: Gyed,Tgyás...stb.)


Én portásként dolgozok szakmunkás minimálbérért ami BRUTTO 118 ezer. Alias 77290- Én is csak úgy élek meg,hogy ketten vagyunk a párommal.

A múlthónapot szó szerint kicentiztem. Tegnap volt 90 forint a pénztárcámban, még tudtam venni egy ásványvizet melóhelyre XD kaját otthonról vittem,mert főztem. MA jött meg a fizetés.

2014. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj! Gyakorlatot valahol meg kell szereni. Amikor én kezdtem, akkor a közalkalmazotti állásommal 27000 ft-ot kaptam, pedig ez "csak" 14 éve volt. DE, egyáltalán nem volt megerőltető az állás, elengedtek főiskolára, volt ruhapénzt. Amíg le nem tettem a diplomát maradtam, és máris nem pályakezdőként kerestem állást. A semminél ez is több és munkaviszony alatt esetleg tudsz keresni másikat, ami többet fizet.
2014. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Sajnos az egyetem alatt nem tudtam a szakmában gyakorlatot szerezni. Mindenhol teljes munkaidőbe kerestek embert, amit nem tudtam vállalni az egyetemi gyakorlatok miatt (kötelező részvétel). Csak nem releváns munkákat tudtam vállalni (moziban jegykezelő, cimkézés stb). Ezekből a koliban eléltem időnként némi szülői segítséggel.
2014. júl. 2. 17:00
 17/25 anonim ***** válasza:
19%
Az egyetemisták hülyék, mint a seggem.
2014. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%
Ki tart vissza attól hogy másodállást vagy jobban fizető főállást keress?
2014. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Szerintem az a normális, hogy az ember dolgozik 8-16 óráig (esetleg időnként túlóra). Ha 8-16 óráig tartó munkaidő mellé vállalnék még egy 4 órás munkát akkor mi értelme van élni?


Nyilván 85 ezer/hó nettó fizus állásban nem fogok dolgozni. Már azzal jobban járok ha egy minőségbiztosító laborban dolgozom laboránsként (ami mondjuk jóval kevésbé érdekfeszítő munka mint kutatóként dolgozni)


A kérdés nem arra irányult hogy éljek meg, mert azt megoldom. Hanem arra, hogy lehet Magyarországon egy diplomás fizetés ennyi (az orvosok sem keresnek sokkal többet).

2014. júl. 2. 18:01
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem, miért elfogadható ez. Még a 127 ezer nettót is keveselném. Azért, mert valaki végzettség nélkül, vagy valami kamu végzettséggel ennyit keres, nem azt jelenti, mindenki elégedjen meg ennyivel.


Aki 5-6 évig tanult az egyetemen, az annyi ideig pénzt sem keresett, azt se felejtsük el! Aki meg 18 éves korában elment minimálbérért dolgozni, az már pár millió forinttal mindenképp előrébb van ilyen idős korban. Lehet, hogy neki soha nem is lesz jobb, az igaz. De azért az ilyen "örülj a tapasztalatnak" dolognak meg lehet az a hátulütője, hogy 30-35 évesen még mindig csak tapasztalatot szerzel minimálbérért, és soha a büdös életben nem térül meg.


Ebből az összegből tényleg nem lehet semmit csinálni. Vegetálsz belőle. Úgy gondolom, hogy az a munkáltató, aki ennyit ad egy hiányszakmával(!) rendelkező embernek, nem adja meg a tiszteletet, és nem érdemli meg, hogy bárki neki dolgozzon.


Szerencsére ilyen végzettséggel azért lehet tisztességes kezdőfizetést is kapni.

2014. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!