Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan 83. 000 Ft...

Most komolyan 83. 000 Ft nettó fizuja van a diplomás közalkalmazottnak? Vagy valamit rosszul tudok?

Figyelt kérdés

Most végeztem egyetemi tanulmányaimmal (Vegyész MSc.). Lehetőséget kaptam a Magyar Tudományos Akadémián dolgozni mint tudományos segédmunkatárs. A bértábla szerint 127.000 Ft a fizetésem.


De mint utólag megtudtam ez bruttó. Namost a 127000 Ft sem nagy összeg ha az ember önállóan akar élni (albi, miegymás) de ez a 83000 ledöbbentett. Ebből egy ember nem tud megélni. Ez létezik? Valaki avasson már be... A sírás határán vagyok.. 24/F


2014. júl. 2. 01:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
29%

Rossz látni a válaszokat.

1.Vagy a rosszindulat beszél az emberekből.

2.Vagy gyökerek és még komolyan örülnek, h egy diplomás az MTA-n 90 ezret se kap.

Mert mi az, h kevesli.

Pont ezért jár itt az ország, mert nem állnak ki magukért az emberek.

A leghülyébb ráadásul profitról beszél.

Mi lesz a következő?

Gyújtsuk fel az MMA-t??:)

2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%
Én beszéltem a profitról, de nem érzem magam leghülyébbnek. A rosszindulat sem beszélt belőlem, csak kicsit másképp látom a dolgokat. Ettől még nem kell sértegetned a másikat. Ha nem tudsz valamit, inkább kérdezz, szívesen válaszolok. ;)
2014. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%
Akkor fogd fel, hogy ez az ország ilyen, ennyire becsüli az agyait. Itt sosem az fog számítani, hogy mit érsz, mit tudsz letenni az asztalra, mennyi értéket adsz ennek az országnak, hanem az, hogy ki az urambátyámod, kinek hogy tudod kinyalni a seggét. Innen már minden értelmes ember elmenekült, és külföldön tízszer többre vitte, ezt kell neked is átgondolnod.
2014. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
37%
Akkor közlőm veled kedves utolsó, hogy orvos vagyok és a sürgősségin dolgozom májusban ügyelet nélkül 196orával 118ezer volt a nettó fizetésem. Májusban a kötelező óraszám 168óra volt.... Miről beszélünk akkor?? Ne a korrupt hálapénzes és prestige orvosokat vegyük hanem akik nap mint nap robotolnak...
2014. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
64%

Szerencsére a helyzet nem ilyen rossz. Egyrészt látod, hogy a többiek is tájékozatlanok, mert ők sem tudják, hogy nem, nem ennyit keresel. (btw. a tudsegmunk nem segédmunkás, és az MTA nem MMA :D )


Másrészt tényleg többet keresel: tudsegmunk. ugyanis nem közalkalmazotti bértábla szerint kapja a fizetését, hanem az oktatói-kutatói bértábla szerint. Így (4 éve) 174900 a bruttó, 114 körüli a nettó. Ha a TTK-ra vettek fel, akkor elvileg 5-10E ft cafeteria jön még, utalványban, vagy SZÉP kártyára.


[link]

2014. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!