Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg olyan jó ötlet ismerős...

Tényleg olyan jó ötlet ismerősöket mozgósítani, ha munkanélküli az ember?

Figyelt kérdés
Mindenhol az mondják,még a karriertanácsadók is,hogy nem kell szégyelni,szólni kell mindenkinek,kiposztolni közösségi oldalakon stb...Én nem azt tapasztalom,hogy az ismerősök/barátok olyan segítőkészek lennének,inkább kerülnek mint valami leprást...Ráadásul a legtöbben nem tudnak/akarnak segíteni.Volt olyan is aki megjegyezte,hogy na te is az én adómból fogsz inentől élni?Mondtam nem,mert pályakzdőként nem kapok semmi,ne sz(a)rj be...

2014. júl. 19. 16:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol élsz. Nagyvárosban, pláne multi cégeknél, ahol minden állást meghirdetnek, és ezer embert interjúztatnak, nem sok esély van, hogy így szerezz munkát. De például a kisvárosban, ahol élek, a helyi vállalkozók szinte mindig ismerősökön keresztül keresnek először alkalmazottat, és csak végső esetben adnak fel álláshirdetést. Itt előny, ha minél többen tudják az emberről, hogy adott képesítéssel munkát keres.
2014. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok,biológus diplomám van.

Persze erre sokan gondolják,hogy könnyű vele elheyezkedni,de nem így van.

Mindenhová 2-3 éves gyakorlatot kérnek(sepeciálisan,azzal a technikával),és PhD nélkül szóba se állnak az emberrel,gyógyszerügynökösködéshez jogsi,meg sok helyen kocsi kell,és a legtöbb jutalékos(gyakoraltilag házalás gyógyszerrel),egészségügybe orvosok kellenek inkább,még a laborokba is,tanítani se mehetek mert nincs tanári végzettségem.Szóval passz :(

2014. júl. 19. 20:16
 13/23 anonim ***** válasza:
azoknak az ismeroseidnek kell szolni akik olyan teruleten dolgoznak amint te is. Mivel a legtobb cegnel van fejpenz az uj kollegakert, sokan szivesen beajanlanak.
2014. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Azt tényleg írd rá, hogy mit csináltál abban a pár évben mert nálunk a főnök facebook nemzedéknek hívja a fiatalokat és körbe viszi az önéletrajzot, ha valakinek nincs beírva és mondja, hogy na ez is otthon pihent.
2014. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jó,és el is hiszik...?

Mert volt aki rávágta,hogy kamuzok,mert biztos "dubajoztam". :(

2014. júl. 19. 20:57
 16/23 anonim ***** válasza:
Akkor iratkozz be phd-re, és szerezz jogsit! :)
2014. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

PhD-re nem lehet csak úgy beiratkozni,mert felvételizni kell.Nincs cikkem,nem nyertem TDK-t és nem jeles a diplomám szóval esélytelen,hogy felvegyenek ösztöndíjasra.

Jogsira meg nincs perpill pénzem,kocsira pláne.Ráadásul rossz a térlátásom nemigen tudom megbecsülni a távolságokat szóval kb 2p alatt karambolt csinálnék,van ugyan prizmás szemüvegem,de nem sokat javít a dolgon,a szemész se javasolja,hogy vezessek.Amúgy,örülök,ha ki tudom fizetni a diákhitelt meg a Tb-t a semmiből.:(

Azt már nagyon megbántam,hogy nem vettem fel annó tanárszakot inkább,mert most sok suliban hiány van,Anyum tanár,próbál segíteni,hátha be tud nyomni valahová biológiát tanítani,de nagyon megszigorították ezt is amióta KLIK van,még azt is bevállnám,hogy saját kölségen elvégzem a tanárszakot(az nekem még 1.5 év lenne),de mivel 320e egy félév nem tudom megfinanszírozni,csak ha dolgozom valahol...

2014. júl. 19. 21:48
 18/23 anonim ***** válasza:

A helyedben meggondolnám, hogy elmegyek valami multihoz call centerbe dolgozni, hogy legyen pénz, és közben lehet beiratkozni tanárképzésre, akármire.

UPC, Telekom, Telenor, Voda... előképzettség nem kell, belépéskor oktatnak. A tanári fizetéshez képest egy álom, intelligenciával meg szerintem bővel túlszárnyalod a mezőnyt.

Nem egy álomkarrier, de hagyna kicsit "levegőhöz jutni", amíg rendezed a dolgaid. Bár ha megtetszik, benne is maradhatsz.

2014. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

De azok mellett lehet tanulni,nem ilyen tizensok órás melók?

Bár ha nem arról szól,hogy rá kell tukmálni előfizetéseket,vagy bármit emberekre,akkor lehet,nem rossz ötlet :)

2014. júl. 19. 22:38
 20/23 anonim ***** válasza:

Műszakok vannak, többnyire. Ha tizensok óra, akkor kevesebb napon kell melózni egy héten.

Azért ezt mondtam, mert nem kell szakmai előképzettség. Előfizetés elsózós meló szerintem nem dívik a telekommunikációban, de behajtás (jó napot, elmaradt a számlafizetéssel) jellegű lehet - de ezeket külön így hirdetik.

2014. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!