Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg olyan jó ötlet ismerős...

Tényleg olyan jó ötlet ismerősöket mozgósítani, ha munkanélküli az ember?

Figyelt kérdés
Mindenhol az mondják,még a karriertanácsadók is,hogy nem kell szégyelni,szólni kell mindenkinek,kiposztolni közösségi oldalakon stb...Én nem azt tapasztalom,hogy az ismerősök/barátok olyan segítőkészek lennének,inkább kerülnek mint valami leprást...Ráadásul a legtöbben nem tudnak/akarnak segíteni.Volt olyan is aki megjegyezte,hogy na te is az én adómból fogsz inentől élni?Mondtam nem,mert pályakzdőként nem kapok semmi,ne sz(a)rj be...

2014. júl. 19. 16:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Legyél pozitívabb, a kommentjeidből süt a negativitás, és az nem szimpatikus. Állásinterjún sem.

Az ismerősök mozgósítása nem hülyeség, csak értelmesen kell csinálni. Azaz külön emiatt ne keress meg mindenkit, de facebookra simán kirakhatod, hogy állást keresel, linkedin linkkel. Ez nem tolakodó, de aki látja, annak talán eszébe jutsz, ha lát neked való állást.

Persze ha valakivel összefutsz az utcán vagy ilyesmi, mindenképpen említsd meg, hogy ez van és ha hall valamit, gondoljon rád.

Nehogy azt hidd, hogy igazgatónak kell lenni ahhoz, hogy valaki segíteni tudjon. Nálunk is fejpénz jár az ajánlás után, nem is kevés, ha a takarító ajánlja az új kollégát, neki is.

2014. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én például többször kerültem kellemetlen helyzetbe ilyen ismerősök miatt mint te .

Egyfolytában sipítoztak,hogy nincsmunka,nincs munka,én beprotezsáltam őket,aztán 1 hónap múlva mindkettő lelépett,merthogy szar,kevés a fizetés,sokat kell utazni stb


Amúgy ha elmúltál már 12 éves,nyugodtan te is nézhetsz álláshirdetéseket ,és felemelheted a telefont..

Bírom,mindig más a hibás ha munkanélküli valaki,az ismerősök,a munkáltatók,az iskola stb :D Senkinek nem kötelessége benyomni téged sehová

2014. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Utolsó szó sincs arrolh,hogy bárkinek kötelessége lenne benyomni bárhová,olvasd már el a kérdést nem erről szól...
2014. júl. 24. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!