Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres mostanság egy...

Mennyit keres mostanság egy óvónő, illetve óvódai dajka?

Figyelt kérdés

Van valakinek infoja, esetleg tapasztalata??

Ugyanez érdekelne a bölcsödei gondozók fizujával kapcsolatban...

Köszi a válaszokat! :)


2014. júl. 30. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
keveset
2014. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Az óvónői és dajka fizetés elég messze van egymástól.

Konkrétan melyik érdekel?

A képzés se mindegy, h. 3 évig tanulsz, vagy 3 hónapig...

2014. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

dajka min. bért kap, az óvónő bértábla szerint kapja a fizuját, azt hiszem a kezdő netto 80, de nem vagyok benne biztos.


utolsó, a dajkák nem 3 hónapig hanem 1 évig tanulnak. és ők 8 órában dolgoznak míg az óvónők 6 órában. inkább a felelősség ami különbség köztük, nem a tanultság...

2014. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
dajka vagyok 10 éve. Adókedvezményt én veszem igénybe kisfiam után, így 88.000 körül kapok kézhez.
2014. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
40%
óvónő vagyok-18 év munkaviszony után kb 150ezret.most gyesen vagyok-ez 110-120körül van
2014. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

3-as azért ne hasonlítsd össze a dajkát és az óvónőt!

Anyukám majdnem 40 évig dolgozott óvónőként, egyértelmű, hogy sokkal nagyobb a tudása, mint a dajkának, aki hordja-viszi az ételt, felmos, ágyaz és hasonlók...

Ráadásul jobb, ha tőlem tudod, hogy az a napi 6 óra sem 6 óra, hanem jóval több.

Én láttam, hányszor hozta anya a papírmunkát, vagy készítettünk együtt ajándékokat Mikulásra, Húsvétra a gyerekeknek, főztük másnapra a gyurmát és hasonlók.

2-es voltam

2014. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
mert amúgy nagy was ist das óvónőnek lenni
2014. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
60%
aki óvónőnek megy,az nem azért,mert "nagy dolog"-hanem a legtöbb szeretetből,lelkesedésből csinálja.ő is sok évet tanul-folyamatosan képzi magát-és a felelőség nem hasonlitható össze a bérrel..és igen-tényleg rengeteg "munkát"hozunk haza-papirok,felkészülés,tervezés..stb-és nem 6óra,már rég(törvényileg is több)-és sokszor megyünk elöbb-maradunk sokáig
2014. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nálunk a dajkák 80at keresnek, a pályakezdő óvónők 110et.
2014. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért be ne ájuljatok már az óvónői végzettségtől.

Én egyetemi tanár vagyok és a diplomás oktatók hierarchiájában az óvónők állnak legalul!!!!

A dajkát meg lenézitek??Szomorú.

Nem a diploma szerint kell egy embert megítélni,mert sok hülyének is van,nem biztos,hogy egy óvónő intelligensebb minden esetben mint egy dajka,láttam én már sok bunkó alkoholista pedagógust.Az embert kell nézni,nem a papírjait!!!Ne ítélkezz!!

2015. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!