Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3-5 év tapasztalat? Honnan?...

3-5 év tapasztalat? Honnan? álláskeresés

Figyelt kérdés
Építőmérnök állásokat keresek, de semmit nem találok. Mindenhol tapasztalat kell. És a hirdetések idejét tekintve, nincs ennyi tapasztalt mérnök a piacon. Az újakat senki nem akarja betanítani. Hazudjak az önéletrajzban?

2014. júl. 31. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Hazudni semmiképp se hazudj. Úgyis kiderül a gyakorlatban, hogy nincs tapasztalatod.


Esetleg keress olyan helyeket ahol nem 3-5 év, hanem kevesebb tapasztalat szükséges (1-2). Nem feltétlenül csak olyan embert vesznek fel, aki 100%-osan megfelel minden követelményeknek, szóval próbálkozni lehet. Kérdés eddig emnnyit próbálkoztál? Nem kell rögtön feladni.

2014. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1 hónapja keresek valamit, már 1 éve nézegetem/küldözgetek. A tapasztalatom, ha nincs protekció nincs munka. És nagyon kezd untatni a semmit tevés. Szerintem nézek vmi rabszolgamunkát, mcdonalds stb. pont azért nem csináltam vmi büfé szakmát, hogy ne ez legyen.
2014. aug. 1. 08:55
 3/10 anonim válasza:

Szia, először is üdvözöllek a diplomás munkanélküliek klubjába!

Én valamivel több mint egy éve végeztem egy agrár szakon, amely foglalkozás szintén nem a virágkorát éli jelenleg.Egykori szaktársaim közül 1 dolgozik végzettségének megfelelően!

A családban és ismeretségi körben senki nem foglalkozik ilyesmivel úgyhogy nekem sincs protekcióm. A záró vizsga után 2 hónappal már kint voltam külföldön ( természetesen rabszolga munkára ), 3 hónapja jöttem haza azóta keresek, már teszkó árufeltöltőnek is beadtam, de sok helyről még csak vissza jelzést sem kapok. Volt ahova letagadtam a tanulmányaimat és volt ahol többet írtam a tapasztalathoz de nem sokat értem el vele.

Most úgy döntöttem tanulok valami jobban hasznosíthatót, pl.: cnc kezelő, vagy targoncás ( bár semmi kedvem az ilyesmihez). Tudom, hogy nem adtam semmilyen választ, de sok sorstársunk van még aki tanulmányai, tehetsége ellenére tudásának nem megfelelő vagy rosszabb esetben semmilyen munkát nem kap. Szóval valószínű nem benned van a hiba.

2014. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Tescoba csak olyanokat vesznek fel akikben látszik, nincs semmi ambíció. Ezt tudom, mert tescosok vannak a családba. És hiába könyörögnek a főnököknek egy hentesért a húspultba, de gyakorló 21 éves 130 kilós srácot vettek fel aki nem meri a tarját bárdal leszelni se. Ez kell oda.
2014. aug. 2. 01:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mérnök-informatikus diplomával nem találok semmi munkát tapasztalat nélkül.

Most cégnél vagyok szalagmunkás minimálbérért.

2014. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is most ilyen gyárakat nézegetek...

Nekiállok szerintem még 1 nyelvet megtanulni.

2014. aug. 3. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
mérnök-infoval ember, ne csináld már... költözz pestre (persze előtte nézd meg a hírdetéseket)
2014. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy kéne megpróbálnod állást keresni, hogy végignézed, hogy melyik cégeknél tudnál elhelyezkedni a szakmáddal és felhívod őket. Meg kell kérdezni, hogy felvennének-e téged, mint kezdő. Valószínűnek tartom, hogy egy idő után találnál valamit...


Ha pedig nem jön össze, akkor inkább külföldön keress szalagmunkát, ne itthon. Ott pedig ha már belejöttél a nyelvbe, jobban találhatsz szakmai munkát is.

2014. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"felhívod őket. Meg kell kérdezni, hogy felvennének-e téged, mint kezdő. "



Ez nem így működik, hogy telefonon ilyet megkérdezel.

Azt mondják úgyis, hogy add be az önéletrajzod.

Nem az van, mint 40 éve.

2014. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Nekem bejött és másnak is, aki így próbálkozott...
2014. aug. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!