Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató köteles kifizetni...

A munkáltató köteles kifizetni a szabadságot GYES lejárta után? Maszek vállalkozóról van szó és a munkahely megszűnik miután lejár a szabadság. Fizetni pedig úgy néz ki eszében sincs. Megteheti mivel maszek?

Figyelt kérdés
1 hónapja lejárt a GYES-em,mivel csak jövő hónapban megy oviba a kislányom egyenlőre 2 munkaajánlatot visszautasítottam már és 1 Ft nélkül vagyok itthon.

2014. aug. 5. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg. Mivel ő munkáltatói minőségben áll Veled szemben, ezért ugyanúgy felel ezekért a dolgokért, mintha bármilyen más cégnél lenne munkaviszonyod.


Keresd fel a helyileg illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget, ott kapsz segítséget ilyen esetre.

2014. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,ma beszélek vele és megkérdezem mégis hogyan tervezi a dolgokat és ha nem akar semmit fizetni akkor lépek valamerre.
2014. aug. 5. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ha volt munkaszerződésed, és megszűnik a cég ahol dolgoztál, akkor a munkáltatód fel kell hogy mondjon neked. És ilyenkor jár minden.. a szabi, amit ki nem vettél, felmondási idő, netán végkielégítés (ha 3 évnél régebben ott vagy).


A munkaajánlatokat kár volt visszautasítanod, kérhetted volna, hogy várjanak egy hónapot (legfeljebb azt mondják hogy nem tudnak várni). MIkor felmond az ember, általában 30 nap a felmondási idő, és ha a régi munkáltató kéri, akkor le kell dolgozni. Ilyenkor az új cég - jobb helyeken - megvárja a dolgozót.

2014. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam semmit,csak a papírjaimat.Nem tudtam mit tenni,így mentem a papírjaimmal a munkanélkülibe,ott mondták,hogy sajnos ez sokszor előfordul. :(
2014. szept. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!