Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e munkahelyet váltanom?

Megéri-e munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés
4 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen. A lakóhelyemen van, szóval 5 perc alatt beérek. Le merem írni, hogy túlóra nélkül kb 120at kapok, de mindig van túlóra, így tavaly is átlagban 140et kerestem. De már nagyon nehéz elviselni azt, hogy mindig az előző nap tudom meg, hogy másnap hányra kell menni dolgozni. Előző nap legtöbbször este 6körül beszélik meg a főnökök ezt, hiába panaszkodtunk már többször náluk, mint munkavállalók. Ha vki látná a füzetem amibe azt írom mikor hogy dolgozok igencsak nézne....8tól 20ig, 10től 22ig 4től 16ig. Szinte minden nap változik. Semmit se tud az ember tervezni. A hétvégét is a legtöbb esetben pénteken du. tudom meg, hogy menni kell e. De persze a fönők korábban kijelentette, hogy ha vki nem tud menni hétvégén az legkésőbb szerdáig szóljon...A főnök is ideges tipus, baszogatja az embert akkor is ha jól halad az ember..Ezt azok is mondják akik tizenéve itt dolgoznak és ők is nehezen viselik ezt, csak hát ők jobban keresnek és elviselik vhogy. A másik munkahely 18 km-re van és ott 150et keresnék nettóba túlóra nélkül. Ott pénteken mindig megmondják, hogy köv héten milyen műszakbeosztás lesz és az úgy is marad..szombatra 50%, vasárnapra 100% pótlék van...és sokkal sokkal nyugisabb is a légkör...Csak igazából ahol most dolgozok biztos munkahely...Elégedettek velem, sok a munka, stabil cég. Nem tudom lépjek vagy maradjak.
2014. aug. 14. 09:43
 1/7 A kérdező kommentje:
sokszor volt már hogy vasárnap este 6kor még nem tudtam hogy dolgozok hétfőn....akkor is mindig én telefonáljak...meg hiába van úgy, hogy 6tól 2ig vagyok, ha délbe megtudom, hogy menjek haza enni mert 6ig kell lenni..félre ne értse senki: nem a túlórával van bajom..csak hogy mindent az utolsó pillanatban tudok meg, semmit se tudok tervezni itthon se, a párommal se. ha váltok akkor meg be kell járni másik városba, de kocsival járnak be és 1000 ft-al fizetik naponta ezt. csak már 4 éve dolgozok itt és a pénz nem is annyira rossz..
2014. aug. 14. 09:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit utazásra rászánsz időt és energiát, azt a munkával úgyis megspórolnád a jelenlagi munkahelyedhez viszonyítva. Én váltanék.
2014. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy váltanék.
2014. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Váltanék, Nincs annál rosszabb mikor össze-vissza dolgozol, ezt sajnos tudom, váltottam is emiatt, az új munkahelyemen kicsit rosszabbul keresek pénzileg, de több juttatás van(erzsébet, szép kártya, utazási támogatás), tehát ha azt nézzük jobban keresek, a munkaidő fix, 6:50-15:10, 3 hetente félutánozok, és kb. 1,5 havonta van egy vasárnapi műszak ami nincs több pár óránál(persze 8 órába számolják, +100 százalékkal).
2014. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is váltanék. A legrosszabb helyzetben vagy. Régebb óta itt vagy a jelenlegi munkahelyeden és nem rossz a fizetésed sem, ezt értem, de nem csak a munkának kell élni. Ha az ember nem tervezhet be más programot a családjával, párjával, mert nem tudja, mikor hogy dolgozik, az a magánélet rovására is mehet.

18 km utazás nem olyan sok, hogy ne lehetne elviselni. Ráadásul többet is keresnél, nyugodt légkörben lennél. :)

2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ezek a "stabil" cégek szoktak alkalmazni pszichiátert és ők javasolnak nekik ilyen kis trükköket,mint amit írsz az időbeosztás bizonytalanságáról,mert így fenntartható egy elég erős kontroll az emberek felett,és egyben egy szűrő is,mert csak azok tűrik ezt el,akik jól irányíthatóak nem beszélnek vissza nem lázadnak.

röviden válts.

2014. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Komolyan 18 km a kérdés? 6 éve 60 km-re dolgozok.
2014. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!