Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fontos! Közös megegyezés vagy...

Fontos! Közös megegyezés vagy munkahely felmondás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,amire minél előbb választ szeretnék kapni,hogy ha közös megegyezés alapján távozom a munkahelyről 1 hét múlva,akkor is kapok-e az 1 hónap felmondási időre fizetést vagy csak akkor ha a munkahely mond fel nekem? Megbeszéltem a főnökömmel hogy szeptember 1 től nem dolgozom,de azt szeretném ha a munkahely mondana fel nekem,mert akkor a jövő hónapra is kapok fizetést. Azt szeretném tudni hogy ez akkor is igy áll-e,ha közös megegyezés alapján jövök el,nem szeretném hogy átverjenek.

#fizetés #közös megegyezés #pénz #munakhelyi felmondás
2014. aug. 21. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A közös megegyeséskor bármiben megegyezhettek!
2014. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dolgozói felmondás esetén a felmondási idő a munkáltatót védi. Ha igényt tart rá, akkor köteles vagy ledolgozni, ha nem akkor el is tekinthet tőle.


Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő a dolgozót védi. A felmondási idő fele alól a munkáltató köteles a munkavégzés alól felmenteni (azért, hogy másik hely után tudj mászkálni).


Ha van felmondási idő, akkor annak teljes tartamára jár díjazás, még a munka alóli felmentés idejére is.


Közös megegyezés esetén az van, amiben közösen, és írásban megegyeztek. Ha nem egyeztek meg felmondási időben, akkor nincs olyan. Ha megegyeztek, akkor van.

2014. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat,már mindent értek!
2014. aug. 21. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!