Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elkezdeni a CNC...

Érdemes elkezdeni a CNC tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Tanfolyam után könnyel el lehet helyezkedik a szakmában?(Budapesten)

2014. aug. 23. 23:56
 1/10 anonim válasza:
Hát azt nem tudom, hogy Pesten mi a helyzet, de itt a nyugati határszélen nagy a kereslet. Nagy neves vállalatoktól a kisebb magáncégekig. Meg elég kellemes a fizetés is.
2014. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem.


inkább tanulj elektroméröknek és költözz győrbe, úgy 350 körül is kereshetsz ályakezdőként.

perze ez egyeztem, nem tanfolyam.

2014. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
esetleg ha most anyagilag nem probléma, és csak 1 éves képzés, be lehet iktatni mentőövnek az egyetem elé, de pesten túl sok az ember, és túl sok a tapasztalt.
2014. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogy érdemes e mérnöknek tanulni...
2014. aug. 25. 08:24
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ha ilyen okos vagy akkor válaszolj magadnak
2014. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 5

Figyelj már gyerek ha feltesz valami kérdést örülsz neki ha nem is a kérdésedre válaszolnak te eszes!

2014. aug. 25. 17:40
 7/10 pampy válasza:
Cnc tanfolyam után Budapesten szerintem nem könnyű,de sehol sem mert 0 a tapasztalatod. pl:-műveletek helyes sorrendje, lapkák ismerete,gépkezelés (bár rengeteg a zöld gombos a szakmában).Nekem 4 évembe tellett hogy iso-ban és makróban programozzak esztergályos szakmunkás+cnc gépkezelői papírral .És éppen azért mert senki sem fogja törni magát hogy betanítson. sok szerencsét!
2014. nov. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7

Hát mint általában az összes többi szakmában.

2014. nov. 24. 12:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Telitett már a piac a fiatal CNC-sekkel.Tapasztalatból mondom hogy az OKJ-s tanfolyamokról kikerültek vasipari alapszakma nélkül csak vergődnek.Ezek már mind megélhetési cnc-sek, hallották hogy jól lehet keresni, de azt nem tudják hogy csak évtizedes gyakorlattal, tapasztalattal.A fémek minőségéről nem is hallottak, azt hiszik van a vas meg az aluminium ,és kész.Fogalmuk sincs arrol hogy a különféle anyagminőségekhez más-más szerszám,és technológia kell.Egy több nézetes,metszetes rajzot nem tudnak értelmezni,mert a tanfolyamon csak A4-es rajzot láttak,elől és felűl nézettel.Csak parasztvakítás hogy hiányszakma,már a pár fős cégek is válogathatnak.Esetleg elmehetnek olyan helyre ahol tömegcikk termelés van,és csak a darabot kell cserélni, behúzni a gépajtót és megnyomni a zöld gombot.Ha valami gebasz van akkor meg jön a beállító és szerszámot cserél, korrekcióz.Egy szó mint száz, válassz más szakmát.
2014. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És mégis mit válasszak?

Ma már minden szakmával kapcsolatban írnak valami elrettentőt hogy ennek nem meny meg annak se tanulj mert senkit se érdekel hogy hogy szerzel tapasztalat meg mindenki a több éves tapasztalattal rendelkezőket várja...


Azon is gondolkoztam már valójában csak a cnc szakmában dolgozók direkt el akarják rettenteni a leendő embereket akik esetleg bele szeretnének kezdeni az egészbe, azért hogy fenntartás a hiányt és a keresletet.

2014. nov. 24. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!