Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem adnak lehetőséget a...

Miért nem adnak lehetőséget a pályakezdőknek? Egy cégnél szeretnék főkönyvelő lenne, ez a célom: tudnátok tanácsolni valamit, hogyan induljak el?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel főiskolát végeztem, most fejezem be az MSC-t. Angolból is felsőfokúm van, meg a mérlegképesem is megvan.

Ennek ellenére a legtöbb helyre több éves szakmai tapasztalat az elvárás. Jó, okés, hogy suli mellett is lehet dolgozni, de azért az nem olyan könnyű. Másrészt a hallgatóként végzett munka igencsak kulimunka jellegű, nem leszek attól jobb szakember. Rám bízzák az iktatást, meg az agyatlan, pötyögős, adminisztrátor melót.

Nem találom egyszerűnek az elhelyezkedést, pedig dunántúli vagyok.



2014. aug. 29. 15:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ilyen válaszokra gondoltam:

- milyen nyelvet lenn érdemes megtanulni

- milyen készséget elsajátítani még stb

2014. aug. 30. 03:22
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

hidd el, tömegével tudnék neked olyan kérdést feltenni, amire nem tudnál válaszolni, hiába a tudás.


és art meg egyebek? Van egy ügyfelem, akit több suli alkalmaz megbízással, adószámos magánszemély, sehol nem jelentették be és vontak járulékot, pedig az összegek alapján biztosítottá vált. Válaszuk: nem tudták, hogy kell. Közgazdászok mérlegképessel.

2014. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
mit sajátíts el? Némi gyakorlat, szerênység és alázat nem ártana.
2014. aug. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A ma 02:36 és ma 03:21 válaszaid alapján a mai kérdéseidre:

"- milyen készséget elsajátítani még stb"

Szakmai alázatot.

Visszavenni egy kicsit magadból.

Nem te vagy az egyetlen akinek diplomája és mérlegképese van.

A spanyolviasz sem a te popódból jön.

Ilyen stílussal bárhova mégy úgy fognak utálni a kollegák, hogy azt jelen pillanatban el sem tudod képzelni.

Egyetlen normális cég (de még normálatlan sem) alkalmazna ilyen nagy mellényű, tudálékos, okoskodó embert főkönyvelőnek. Az első NAVos ellenőrzésen úgy megforgatna az ellenőr, hogy csak néznél. Ráadásul a stílusoddal még azt is elérnéd, hogy még jobban rászálljanak a cégre.


Az eredeti kérdésedre:

"Miért nem adnak lehetőséget a pályakezdőknek?"

Pont az ilyenek miatt, mint amilyen te vagy.

Azt hiszed, hogy elvégzel valamilyen iskolát és már mindent tudsz. Akik cégvezetők, nagyon jól tudják, hogy az iskolában tanultak csak egy része annak, amit valóban tudni kell. Nem attól leszel jó könyvelő, hogy szóról szóra vissza tudod mondani a tanultakat.

Két dologban azért igazad van:

"És még én hittem, hogy okostojás vagyok.

Egyrészt, másrészt én is hülye vagyok"

Mindkettő vagy.

2014. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Most kaptam ajánlatot informatikai-pénzügyi tanácsadó cégtől, vállalatirányítási rendszer fejlesztésre. Informatikában is jártas vagyok eléggé.

írta itt valaki, hogy Art-tal valószínű nem vagyok tisztában. Hát picinyem, olvastam az Art-ot. (Bár nem elejétől végéig)

Az itt észt osztók többsége szerintem csak megkeseredett, hogy örökké a ranglétra alján marad.

Ezzel a spanyol viasz szöveggel már suliban is találkoztam, találjatok ki okosabbat, mert nem működik.

Felhívnám kedves pályakezdő/fiatal sorstársaim figyelmét, hogy a középiskolát végzettek nem tudnak többet.

Mivel ez nem tudomány, ezért fontos a folyamatos frissítés a jogszabályok terén.

Alázatos, meg alázkodó legyen az, aki papnak készül.

Egyébként továbbra sem kaptam értelmes választ. Egyet sem.

2014. aug. 30. 20:01
 16/24 A kérdező kommentje:

Ja, és MArk Twain továbbra is aktuális. Azoknak a pályakezdőknek, akiknek előadják a spanyol viasz primitív szöveget:

,,Nincs az a jellem, amely tönkre ne menne, ha a gúny céltáblája lesz - bármennyire nagyszerű és fennkölt is az a jellem, bármennyire hitvány és ostoba is az a gúny."

2014. aug. 30. 20:03
 17/24 A kérdező kommentje:

Tehát védjétek magatokat azok ellen, akik lehúznának, és arra büszkék, hogy tudják, hogy létezik az art.

Főiskolát/egyetemet csak egy felnőtt ember tud elvégezni, és én biztos vagyok benne, hogy eddig egy vezető sem szólt hozzá a topichoz.

2014. aug. 30. 20:34
 18/24 anonim ***** válasza:

nagyon fárasztó vagy, ritka ellenszenves.

Én pl két diplomával lettem könyvelő, a diplomáim nem szakirányúak, de váltani akartam.

26 éve könyvelek, maszekban, mellette munkaügyi osztályt vezetek, szóval de, szólt hozzá vezető.

2014. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hozzá szólt egy Hr-es. Nagyszerű. És még én vagyok ellenszenves. Nagymamám is maszekban könyvel. :D

Meg a mikulás is.

Elárulom, hogy pedagógusok is könyvelnek, mert megtanítják kimenő-bejövő számla könyvelésére,stb... és ezért nem keresnek ma már jól a mezei könyvelők. Csak hogy te is tanulj valamit. Azért azt megnézném, hogy a konszolidálás is menne-e.

Mert azért annyira nem nehéz a számvitel. Az a titka, hogyha hétről hétre tanulod, akkor egy kis magolással és paraszti ésszel meg lehet tanulni.

További jó könyvelgetést maszekban kedves Hr-es vezető.

És valóban nem vagyok egy kedves ember, de nem beszélek sületlenségeket sem.

2014. aug. 30. 21:42
 20/24 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ahol dolgoztam, a főkönyvelő tájékoztatott, hogy más helyeken a gazdasági vezetők nem olyan naprakészek a cégtörvényekből, számviteli törvényből, hibakezelésből, mint én.

Másrészt, ha elmész céghez, legtöbbször megnézed, hogy előtte mit hogyan csinált a főkönyvelő, és nagyjából te is azt csinálod. Folytatod a munkáját. Tapasztalat, csak sajnos nem 5-10 éves. De több infót, tudást nem osztok meg veletek, mert irigyek vagytok, nyilvánvaló.

Iratkozzatok be egyetemre, aztán majd megtudjátok, hogy sokat kell azzal dolgozni, és nem gyakorlattól távol álló dolgokat tanítanak ott, főleg, hogy sok tanár vállalatnál is dolgozik.

Aztán ha elvégzitek az egyetemet, tanultok tiszteletet azok iránt, akik már elvégezték.

2014. aug. 30. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!