Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utálom a munkámat, de jó a...

Utálom a munkámat, de jó a fizetésem - mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy munkám egy multinál, ahol elég jól keresek ahhoz, hogy eltartsam a családomat. Nem érdekel, amit csinálok, legszívesebben otthagynám, utálok munkába járni, de a környéken nem sok esély van más munkára hasonló fizetéssel. Mit tegyek? 50/N

2014. aug. 30. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Maradj ott.
2014. aug. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nehéz úgy dolgozni, hogy nem szereti az ember, de 45 fölött nagyon nehéz bármilyen munkát találni. Nagyon sokan csak közmunkát kapnak! 1-2 nap szabadság? lehet, hogy csak ki kéne kapcsolódnod, pihenned,és menne tovább. A szabadidőd próbáld olyannal tölteni, amit nagyon szeretsz.
2014. aug. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
előrehozott nyugdíj? mellette meg maszekolsz valamit ami te vagy
2014. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Mit dolgozol?
2014. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Ötleteim:

-Menj fizetés nélküli szabira pár hónapra kikapcsolódni/önkéntesnek egy fejlődő országba. Lehet újraértékeled a dolgokat.


-Válts cégen belül, más területre


-Végezz el valamit okj/egyetem és kezdj el az új szakmában dolgozni.


-A hobbidból alakíts ki vállalkozást, legalábbis törd rajta a fejed.


Én is kíváncsi vagyok, mivel foglalkozol, és milyen beosztásban?

2014. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Projekt manager vagyok. Nagyon stresszes a munkám, és nagy a felelősség.
2014. aug. 31. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szertem a nunkám,csak szar a fizetés.Annyira,hogy még elköltözni se tudok otthonról,pedig már 28 éves vagyok...Dehát 85 ezerből?Hová?
2014. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom tanácsolni, hogy csak akkor hagyd ott, ha egy biztos másik munkalehetőség van. Katasztrofális a helyzet, és senkit nem érdekel a tudásod, tapasztalatod: ~45 fölött leírják az embert.

egy diplomás munkanélküli "közmunkás" - tehát az a kategória, akinek nem érdekes a munkája és nem is fizetik..

2014. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

1. Találd ki, hogy mit szeretnél helyette csinálni. (ebben segíthet karriertanácsadó, vagy egy pályaorientációs könyv).

2. Ha kitaláltad, dolgozd ki a megvalósítás lépéseit. Tanulni kell hozzá? Iratkozz be! Tőke kell hozzá? Gyűjtsd össze! El kell hozzá költözni? Költözz el! Ezek csak példák, a lényeg, hogy legyen egy akcióterved lépésekkel. Egy váltás több éves folyamat is lehet.

3.Ne hallgass a "túl öreg vagy, úgyse találsz jobbat, nekem sem sikerült" stb. kommentekre. Szerethető munkát végezni nem kiváltság, hanem mindenki által megérdemelt dolog. Hallottam olyan bácsiról, aki 85 évesen kezdett bele a versenybiciklizésbe, és 99 éves korára megdöntötte a világrekordot. 105 évesen halt meg, nem biciklibalesetben. Szerinted ő megkérdezte magától, hogy nem-e vagyok túl öreg ehhez? A nők várható átlagélettartama a 90 felé közeleg már, és egyre nő. Nagyon nem mindegy, mivel töltöd a hátralévő 40 évet:)

2014. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 5 éve minden protekción nélkül talált a közigálláson hirdetés alapján 2 év munkanélküliség utánn állást a szakmájában tanárként 54 évesen,úgy,hogy előtte 11 évig versenyszférában dolgozott,tehát teljesen kiesett már a tanári gyakoratból.Tavaly 59 évesen kinevezték igazgatóhelyettesnek :)
2014. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!