Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozol, és mennyit...

Mivel foglalkozol, és mennyit keresel? Csak én látom úgy, hogy bármennyit dolgozom, soha nem jutok 1ről a 2re?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Havi 140 ezer ft-ot keresek.

Nem iszom, nem dohányzom. Mégis a hó végére abszolult semmi pénzem nem marad. Szüleimmel élek, havi 30 ezer ft-tal szállok be a közösbe.

A maradék hihetetlen hamar elmegy...Van egy öreg autóm arra költök néha, ez igaz. De nem borzasztó sokat!

Nincs iphonom, nem márkás cuccokba járok.

Buli, kocsma, stb havi max egyszer.

A barátnőmmel vagyok hétvégente akkor megy el pár ezer...(de 5 ezernél soha sem több)

Plusz havi 20 ezer az üzemanyagköltségem.

Másra nemigen költök.

Ezek nem nagy luxusok szerintem!

Egy forint megtakarításom nincs, míg másoknál mit látok?! ugyanilyen idősen drágább autó, külön albérletben lakik a barátnőjével, és minden sokkal könyebben megy neki legalábbis ezt látom, noha állítása szerint kevesebbet keres mint én.


És ez cska egy példa a sok közül...nem értem egyszerűen mit kellene tegyek, mit kellene dolgozzak, hogy én is megteremtsem a külön lakást, meg egyéb dolgokat?!


Lopni kel, csalni, hazudni?!



2014. nov. 4. 19:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Amiket leírtál az összeadva kb 70 ezer körül lehet, a másik 70-el mi történik?
2014. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

ezt én is igazán szeretném tudni!

de megint itt lesz a karácsony, stb stb...fillérem sem fog maradni ajándékozás után..:/

nem hinném hogy meglopnak a saját szüleima barátnőmről meg pláne!

2014. nov. 4. 19:15
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Vezesd egy hónapig a kiadásaidat és meg fogod látni hova megy el a pénz.


Kollégám is ezt csinálta, egy okostelefonos alkalmazásba vezette a kiadásait (marha jó amúgy az alkalmazás, lefotózta a számlát és már dátummal mindennel automatikusan vezette is a gép, néha még azt is tudta, hogy benzin, utazás vagy élelmiszer...).


Aztán jól meglepődött, hogy elköltött pl. csak kávéra havonta közel 10,000 ft-ot az irodában.

2014. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Mi honnan tudjuk, ha te se tudod? :O
2014. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk nem kéne kocsit tartanod ennyi fizetésből ...
2014. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
A legjobb megoldás tényleg az, ha leírod tételesen mennyit költesz. 1 hónap után látod, hogy hova megy a pénzed. Amit elmondtál az alapján legalább havi 50 ezernek meg kellene maradnia minden hónapban. Tervezd meg a kiadásaidat később.
2014. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

#5


én 90e ből tartok fent egy 18 lassan 19 éves swiftet, de havi 10e nél nem költök rá többet + évi 20as a kötelező. 140eből nehogy már ne lehessen fenntartani egy autót. Főleg ha nincs gyerek meg lakbér. omfg. Seggemet a földhöz verném ha nettó 140e-t vinnék haza havonta és nem 90-94eket.


A kérdező rohadtul nem ért a pénzhez, biztos elveri olyanra, ami neki természetes. Minden nap egy hambi valahol, az napi 600ft, 20nap alatt 12rongy, és így tovább, és így tovább.

2014. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi havi bevételből kezdhetnéd ott, hogy holnap bebattyogsz egy bankba, és lekötsz havi 30ezerft-t.

Marad 110ezer. Ebből leírtál 70ezret fixnek. Ehhez jön a havi egy buli, az legyen 5000, gondolom van telefonod, annak a számlája is legyen 5000, a kocsira költegetés legyen 15ezer. Ez így 95ezerft. Még mindig maradt 15ezred. Kocsira gondolom nem költesz minden hónapban, tehát havi átlagnak jó amit írtam. Jön a karácsony, legfeljebb decemberben nem csinosítod az autót, tehát lesz 30ezred ajándékra. Ez nehogy ne legyen már elég...Meg a havi 15ezer, amit kihoztam, csak úgy költőpénznek, a bulin, a barátnőn, és sok más kiadáson felül. Egy pizzára, egy kávéra, egy édességre, egy ruhára, egy parfümre, vagy mikor mire. Ez napi 500ft. Ennek átlagban szabad költőpénznek elégnek kell lennie. És akkor van 30ezer megtakarításod havonta.

Jelenleg valamit írtózatosan rosszul csinálsz.

2014. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
Ha egy mód van rá, tedd le az autót. Havi 20 benzin, meg az adó, biztosítás, szerviz, parkolás, mosatás, bírságok, amortizáció (meg is kellett venni valamiből, meg majd másikat is kell venni, ha végleg szétesik). Vegyél biciklit, járjál busszal, végső esetben taxival. Ezzel tudsz a legtöbbet spórolni, ha hajlandó vagy rá. Ha nem, hát nem.
2014. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi jövedelemmel nem tudod gazdagra spórolni magadat. Saját tulajdonú ingatlan elég esélytelen, max. ha örökölsz, de még a külön bérelt lakás is. Tanulj, képezd magad, vállalkozz, vagy költözz másik városba vagy országba. Van időd, visszajöhetsz, ha nem jön be.
2014. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!