Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes manapság gazdasági...

Érdemes manapság gazdasági szakon tanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy az ilyen szakokon túltelítettség van, rengetegen tanulnak ott aztán munka keresésnél meg pofára esnek. Most vagyok 12. osztályos, hamarosan el kéne döntenem, hogy merre tovább, de nem szeretném beadni a jelentkezésemet egy olyan szakra aminek nincs értelme.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik a Corvinuson vagy a BGF-en végezték el a gazdálkodás és menedzsment vagy a pénzügy és számvitel szakot, el tudtatok helyezkedni ezen a területen, rendes fizetésetek van?

Mindenképpen részt szeretnék venni vmilyen mesterképzésen is csak még nem döntöttem el, hogy melyiken mert nem 100%, hogy nekem való ez a terület. Illetve ha minden jól megy akkor stabil nyelvtudásom lesz németből és angolból is mire megszerzem a diplomát. ( Angolból már megvan a C1 nyelvvizsgám, a németre most gyúrok rá, de mindkettőt gyakorolnom valamint fejlesztenem kell ez nyilvánvaló, hiszen egy munkahelyen nem az lesz a lényeg, hogy tudok-e a divatról vagy az egészséges életmódról beszélni... )


Szerintetek így jók lennének az elhelyezkedési lehetőségeim? (Tudom, hogy ezt nem lehet biztosra mondani, rengeteg minden változhat még addig, de azért érdekelne a véleményetek) 18/L



2014. nov. 6. 15:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Talán neked is tanulni kellett volna valamit utolsó és akkor mem csak az írígység beszélne belőled.
2014. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
22%

"Bank / Biztosítás / Tőzsde (220)

Pénzügy / Számvitel / Menedzsment (623) "


IT fejlesztés / Programozás (779)

IT üzemeltetés / Telekommunikáció (346)


Mérnök (834)

Gyártás / Termelés (907)


jobinfo:

gazdaság - 2925

mérnök - 4988

informatika - 5449


...lehet matekozni


+elvárások:


pénzügy:

-legalább 3 éves könyvelői gyakorlat

-legalább 5 év számvitel/adózás területén szerzett szakmai gyakorlattal... stb

műszaki mérnök:

- Villamosmérnöki vagy gépészmérnöki főiskolai végzettség,

kommunikációs szintű német nyelvtudás,

- Lezárt anyagtudományi, gépészmérnöki vagy fizikai tanulmányok (MSc., PhD)

Folyékony angol és/vagy német nyelvtudás

informatika:

-Min. 3 év Oracle DBA tapasztalat

-Magas szinten értesz a C++ vagy más objektumorientált programnyelvhez

Van szakirányú felsőfokú végzettséged

Elég jól tudsz angolul


+fizetések:


gazdaságtudományok

123 500 - 247 690

műszaki

107 380 - 284 950

informatika

155 450 - 258 920


--


név nélküli senkik okoskodnak, akik alap dolgoknak se hajlandók utánanézni, már van is birka aki beáll mögéjük tapsolni.

önnyugtatásnak elmegy, de tény, hogy nem csúcs szakma.

2014. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes.

Ha BGF-es vagy, már 2. évtől felvesznek könyvelőnek, így mire meglesz a diplomád, tapasztalatod is lesz, és ha tetszik a hely, és ők is igényt tartanak rád, akkor lehet, hogy a gyakorlati helyedből lesz az állandó munkahelyed.


19/L

2014. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
83%

De nehéz a felfogásod. Csak azért írok még ide, mert nem akarom, hogyha valaki ráakad erre a kérdésre, akkor véletlenul is elhiggye, hogy értesz is hozzá.

Bocs, de attól, hogy neked kintvan a felhasználó neved, még ugyanolyan "név nélkuli senki" vagy ezen az oldalon, mint én vagy az összes többi felhasználó, kivéve akik vállalták a teljes nevuket. De az oldalnak meg ez a fő lényege, hogy anonim.



Pont most cáfoltad meg a válaszoddal azt, amit az előző oldalon írtál.


"nem könnyű elhelyezkedni, nincs túl sok hirdetés, és a fizetésről nem is beszéltünk, ami nem lesz túl magas. "


Kicsit kisarkítottad az adatokat. Ott van még a HR, kereskedelem, bank, marketing kategóriában lévő állások is, amiket szintén általában közgazdászok töltenek be. Így az a 2900 nem is 2900.

De ezt baromira leírtam az előző válaszomban is, ahol a profession.hu-ról másoltam.


Az elvárások részt nem tudom értelmezni, hogy ezt most minek másoltad, de ahogy észrevettem te sem. :D

"-legalább 3 éves könyvelői gyakorlat

-legalább 5 év számvitel/adózás területén szerzett szakmai gyakorlattal... stb "


Ugyanaz a kettő kb.


A fizetés is kb. ugyanaz. Nincsenek eget rengető kulönbségek.

2014. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
7%
hülyeséget mondtál, felsültél, és még mindig magyarázkodsz. időpazarlás vagy.
2014. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Myzantro. Ugye tisztában vagy vele, hogy profession.hu oldalon a gyártás/termelés és a Mérnök kategóriák 90% os átfedésben vannak egymással? Érdekes gondolatmenet, hogy te ezeket összeadtad.
2014. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
Bekerülni könnyű, de elvégezni qrva nehéz..
2014. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Myzantro gyártás/termelésbe az állások 50%-a középfokú végzettséggel elvégezhető technikusi, gépbeállítói munkák.

Ne égesd magad tovább, kérlek.

2014. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Szerintem azokkal a gazdasági szakokkal lehet jól elhelyezkedni ahol sok matek kell. A többi nem sokat ér. De amúgy van pár mérnöki szak is ami nem ér semmit.
2015. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Látom ide csak közgés csicskák jöttek válaszolni.Sebaj.Remélem sz0pni fogtok!!
2015. ápr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!