Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes manapság gazdasági...

Érdemes manapság gazdasági szakon tanulni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy az ilyen szakokon túltelítettség van, rengetegen tanulnak ott aztán munka keresésnél meg pofára esnek. Most vagyok 12. osztályos, hamarosan el kéne döntenem, hogy merre tovább, de nem szeretném beadni a jelentkezésemet egy olyan szakra aminek nincs értelme.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik a Corvinuson vagy a BGF-en végezték el a gazdálkodás és menedzsment vagy a pénzügy és számvitel szakot, el tudtatok helyezkedni ezen a területen, rendes fizetésetek van?

Mindenképpen részt szeretnék venni vmilyen mesterképzésen is csak még nem döntöttem el, hogy melyiken mert nem 100%, hogy nekem való ez a terület. Illetve ha minden jól megy akkor stabil nyelvtudásom lesz németből és angolból is mire megszerzem a diplomát. ( Angolból már megvan a C1 nyelvvizsgám, a németre most gyúrok rá, de mindkettőt gyakorolnom valamint fejlesztenem kell ez nyilvánvaló, hiszen egy munkahelyen nem az lesz a lényeg, hogy tudok-e a divatról vagy az egészséges életmódról beszélni... )


Szerintetek így jók lennének az elhelyezkedési lehetőségeim? (Tudom, hogy ezt nem lehet biztosra mondani, rengeteg minden változhat még addig, de azért érdekelne a véleményetek) 18/L



2014. nov. 6. 15:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%

Az utolso hulyeseget beszel. Nem egy ismerosom mar a tanulmanyai soran elkelt, es felvettek teljes munkaidobe pl. a Big4-hoz. Es ilyen helyekre szerencsevel nem lehet bejutni.

Ha BGF-en vagy Corvinuson vegzel mondjuk penzugy es szamvitelen (a business szakok kozott ez a legkomolyabb), akkor tuti, hogy a szakmaban el tudsz helyezkedni.

2014. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így már azért kicsit nyugodtabb vagyok. Persze simán lehet, hogy kiderül majd, hogy nem nekem valóak ezek a szakok...
2014. nov. 7. 15:12
 13/32 anonim ***** válasza:
82%

Azért azt tegyük hozzá hogy végezheti nyugodtan "vidéki" egyetemen is ha netalán nem úgy hozza az élet, ha jó(ez alatt azt értem hogy maximálisan annak él, szereti(imádja) csinálni akkor úgy is befog kerülni a "nagyokhoz". Ez pont az a szakma ahol ha jó vagy, mindennel tisztában vagy, még saját vállalkozóként is annyit szakítasz 1 hónap alatt mint más 1 év alatt...


Könnyű az nem lesz :D :D

2014. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%

Biztosan el lehet vele helyezkedni,de kösd föl a bugyit, mert nem egyszerű, olyan egyetemre bejutni, ami piacképes diplomát ad (covinus). a középiskolás közgáz anyagból készülj fel,mert senkit nem fog érdekelni,h tanultál-e közgázt,ha nem külföldön akarsz tanulni,nem kell nyelvtudás.

a mesterképzés meg csak,akkor éri meg,ha a cég,ahol dolgozol kifizeti, szerintem még,akkor sem,mert a tapasztalat ezerszer annyit ér.

keződként bpen, olyan 200ezer, vidéken 150 ezer kb. a fizu, utána nyilván több.

2014. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy húzós a ponthatár, remélem sikerülni fog... Viszont szerintem a nyelvtudás elég jól jön az ilyen területen.
2014. nov. 7. 16:37
 16/32 anonim ***** válasza:
51%
A nyelvtudás kötelező, főleg multiknál, ahol a legjobb pénzeket lehet keresni.
2014. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
5%

a 11es hülyeséget ír.


nem könnyű elhelyezkedni, nincs túl sok hirdetés, és a fizetésről nem is beszéltünk, ami nem lesz túl magas.

alapvető dolgoknak utána kéne nézni.


ettől függetlenül közepes esélyeid lesznek, lányként egy viszonylag jó szakma, ha nem vagy rossz matekból, és legrosszabb esetben irodai dekoratív kellék leszel 30 éves korodig átlagfizetéssel.

felsőfokú némettel már lesz esélyed külföldre költözni, ott meg kb bármi 2x jobb mint itthon.


ha biztosra akarsz menni akkor a nyelvekre koncentrálj, mert ebben az országban nincs jövő. eleve jobb lenne külföldön végezni az egyetemet mert ingyen van és még visszafizetni se kell ha ott végzed +elismerés +nyelvtanulás. ott már jó gazdasági szakembernek lenni.

2014. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
74%

"nem könnyű elhelyezkedni, nincs túl sok hirdetés"


[link]


Bank / Biztosítás / Tőzsde (220)

Pénzügy / Számvitel / Menedzsment (623)


Ha ennyi hirdetés neked kevés...Más teruleteket pl. be sem másoltam pl. marketing, hr.


"és a fizetésről nem is beszéltünk, ami nem lesz túl magas"


Idei cikk:

[link]

A bruttó átlagkeresetek a pénzügyi, biztosítási tevékenység gazdasági ágban voltak a legmagasabbak, elérték a 471 000 forintot.

Ugyancsak a Big4-hoz utalnék vissza, egy pályakezdő kb. 280-300 bruttó + cafeteriát kap. Több év ottlét után meg nyilván megy feljebb, előrelépési lehetőség van.

Cégek a BGF-en, Corvinuson évente íratnak teszteket a hallgatókkal, így vadásszák le a legjobbakat. Évente karrierbörzék vannak, a folyosókon mindig látok több tucat álláshirdetést.


Áruld már el nekem, hogy te mire alapozod a feltevéseidet?

2014. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%
Myzantro, neked annyira fogalmad sincs semmiről a témával kapcsolatban, hogy arra nem voltam hajlandó, hogy végig olvassam a hozzászólásodat.
2014. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

Bgf,Corvinus nehéz??Hát ez jó vicc.

Termeljük csak a sok gazdmenes,marketinges hulladékot!Pénzügy??Na az ott megszerzett tudás édes kevés lesz...

Lehet,hogy van egy-két kimagasló kereset,de azon talán el kellene gondolkozni,hogy ki és mit csinál ezért...hány órát dolgozik...

Nem a Vitézy Dávid szintű 0 km-es kis beültetett apuci,anyuci kedvenceire gondolok...

Akinek van gusztusa az menjen csak a bankokhoz,biztosítókhoz dolgozni!Multik fa5zát szopni 250 bruttóért!Egészségükre!

2014. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!