Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudtok mondani a környezet...

Mit tudtok mondani a környezetmérnök szakról?

Figyelt kérdés
Környezetvédelem-vízgazdálkodás területen vagyok szakközépiskolában, elvégzem a technikusit, merre tovább? Melyik iskolákat ajánljátok, és mik az érettségi követelmények? Tapasztalatok?
2014. nov. 12. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tanulnád, mint a technikusin, annyi különbséggel, hogy lenne a sok gyakorlat helyett mechanika, fizika, matematika, közgazdaságtan, menedzsment. Nem szidom ezeket a tárgyakat, csak közlöm, hogy ez lesz.

Az egyetemen az össz gyakorlat néhány labor lesz - de nálunk pl sokkal kevesebb, mint technikusin, az onnan jöttek mondják -, meg a nyári hathetes kötelező cégnél.

Szerintem csalódnál az oktatásban, a munkalehetőségekben pedig éppúgy.

Mindenki tesz magasról a környezetvédelemre, a méréseket nem lelkiismeretesen csinálják, a hatástanulmányokat és az ezek alapján engedélyezett beruházásokat a pénz vezérli.



A technikusi után mit szólnál egy vegyészmérnöki, biomérnöki, energetikai mérnöki szakhoz, ha nem akarsz csalódni és pofára esni? :)

2014. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Matekom, biológiám nem elég erős. Egyébként ezekre csak emelt szintű érettségivel esélyes a bejutás?
2014. nov. 12. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi értelme szerintem.

Nem sok ismim dúskál pénzben és állásban sem.

Nem éri meg egyáltalán,válasz egy normális szakot,pl:villamosmérnök ez a legfullabb,még a mérnökinfónál is komolyabb szerintem.

2014. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!