Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemesebb nekivágni...

Hogyan érdemesebb nekivágni külföldi munkavállalásnak? Melyik opció a jobb?

Figyelt kérdés

Felkerestem néhány munkaközvetítőt az elmúlt napokban akik külföldre /Hollandia, Anglia/ közvetítenek magyarokat. Telefonban nem tűntek valami meggyőzőnek, úgy beszéltek velem, mint valami kutyával, pedig csak érdeklődtem.

A kérdésem az lenne, hogy melyik tűnik biztosabbnak az, ha magam indulok el, keresek albit és kint munkát és nem bízok senkiben. vagy ha ügynökségen keresztül próbálom meg (ami persze lehet átverés is)

Ha lenne több pénzem az induláshoz egyértelműen az elsőt választanám, de pont azon a határon vagyok, hogy nagyon nagyon szűkösen tudnék kiköltözni, és időt szánni a keresésre, élni egy ideig.

Ügynökségnél kevesebb tőke kellene, viszont ebben is benne van, hogy átvernek (még ha előre nem is fizetek senkinek semmit) és kimegyek potyára (se szállás se munka stb.)

Ebben a helyzetben szerintetek melyik lenne a jobb, nyelvtudással nincs gond, viszont a pénz a rizikós. Érdemes hagyni a közvetítőket és inkább csak magamban bízni?



2015. jan. 15. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A legbiztonságosabb ha magad vágsz neki a nagy betűs kinti életnek, magad keresel szállást, munkát.

Így legalább azt a pénzt amit az ügynökségeknek fizetnél különböző megnevezésekkel, a kint tartózkodásodra költheted. Így biztos lehetsz benne, hogy magadat nem fogod átvágni.

Írod, hogy van nyelvtudás. Ez a legfontosabb. Ha van, akkor nincs gond, nyugodtan kijöhetsz, és megpróbálkozhatsz te magad a munkakereséssel. (Angliáról beszélek, mert én ott vagyok, és ott látom , mi megy )

2015. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg lehetne néhány kérdésem privátban majd később? Nem zaklatni akarnak meg munkát kórencsálni... :)
2015. jan. 15. 10:22
 3/16 goaus ***** válasza:
100%
Egyértelműen ügynökség kihagyásával ajánlott menni, ha tudsz angolul, találni fogsz munkát, csak előre nagyon körbe kell nézni melyik városba mész, hogy jutsz el oda, milyen azonnali állás és szálláslehetőségek vannak, stb.
2015. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
szerintem meg csak akkor menj ki, ha van munkad, kimenni a nagy semmire egyszeruen orosz rulett.
2015. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam már intézni itthonról is párszor, de sok sok várakozás, reménykedés után semmi nem lett belőle..

Sokszor szükséges lenne kimenni az interjúra, csak 2 napért ezt nem tudom megtenni, bevállalni azt hogy ha nem én, akkor jöhetek haza.

Ezen kívül munkaközvetítőkbe futottam csak bele, ami nem tűnt túl biztatónak. Persze az lehet, hogy én nem keresem jó helyen vagy béna vagyok.

2015. jan. 15. 11:20
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes kihagyni a közvetítőket.


Ezeket a csoportokat érdemes olvasni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

első vagyok. Kérdezz nyugodtan, segítek ha tudok..

Csak megjegyzem, Itt kint hamarabb fogsz munkát szerezni mint otthonról.

2015. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
Amig megkapod a munkavállalási engedélyt,el kell tartanod magad valamiből.
2015. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 19:30-nak

Sem Angliában sem Hollandiában, sőt az egész UNIÓBAN nem kell munkavállalási engedély.

2015. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most hétvégén lesz időm jobban utána nézni a dolgoknak.
2015. jan. 16. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!