Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemesebb nekivágni...

Hogyan érdemesebb nekivágni külföldi munkavállalásnak? Melyik opció a jobb?

Figyelt kérdés

Felkerestem néhány munkaközvetítőt az elmúlt napokban akik külföldre /Hollandia, Anglia/ közvetítenek magyarokat. Telefonban nem tűntek valami meggyőzőnek, úgy beszéltek velem, mint valami kutyával, pedig csak érdeklődtem.

A kérdésem az lenne, hogy melyik tűnik biztosabbnak az, ha magam indulok el, keresek albit és kint munkát és nem bízok senkiben. vagy ha ügynökségen keresztül próbálom meg (ami persze lehet átverés is)

Ha lenne több pénzem az induláshoz egyértelműen az elsőt választanám, de pont azon a határon vagyok, hogy nagyon nagyon szűkösen tudnék kiköltözni, és időt szánni a keresésre, élni egy ideig.

Ügynökségnél kevesebb tőke kellene, viszont ebben is benne van, hogy átvernek (még ha előre nem is fizetek senkinek semmit) és kimegyek potyára (se szállás se munka stb.)

Ebben a helyzetben szerintetek melyik lenne a jobb, nyelvtudással nincs gond, viszont a pénz a rizikós. Érdemes hagyni a közvetítőket és inkább csak magamban bízni?



2015. jan. 15. 09:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
8: Te melyik barlangból bújtál ki, hol töltötted az elmúlt több mint egy évtizedet?
2015. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hollandia tele van nyelvtudas nelkuli magyarokkal aki ehberert rabszolgamunkat vegeznek.

Oda penz nyelvtudas fix alberlet nelkul ne indulj Naponta olvassuk atvertek kitettek nem tudok hazamenni kerdeseket

2015. jan. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 SándorÚr ***** válasza:
100%

Én is kint vagyok Angliában, inkább ügynökség... én haverok segítségével jöttem nem volt könnyű... Aki ügynökséges annak van szobája, másnap már dolgozhat, intéznek neki bankkártyát, NI numbert csinálni.

Én kijöttem 2hónapig földön aludtam, bankkártyát kb 5. alkalommal sikerült csináltatni (nem volt bejelentett lakcímem) NI numberral is szívtam. Melóm sem volt végül elmentem takarítani... kellett vagy 2hónap szívás mire a dolgok helyre jöttek. Haverék ügynökségel jöttek ki, nekik alájuk raktak szinte mindent

2015. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Kérdés hova,

Svájcba pl jobban jársz ha közvetittön keresztül mész mert többet kapsz mintha bevagy jelentve a céghez mivel neki sokat kell adoznia utánnad.

És arra figyelni kell hogy nem albán közvetittökhoz menj hanem olasz de olyant aki tud németül vagy német közvetittöt,

Én pl olasz közvetittön keresztül voltam és volt egy magyar kolegám a cégnél aki kövzetlen volt a cégnél és kevesebbet kapott pedig régebb ota volt ott mint én.

De apuék is épp igy voltak hogy közvetittön kereszetül voltak és többet keresett mint a rendes svájci faszi a cégnél .

2015. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szabó Dávid K válasza:

Szia! Nekem a Flex-Temp Hungary Kft segítségével sikerült állást kapnom Hollandiában. Korrektül leszervezett volt mindent, tisztán és világosan elmondták hova fogok érkezni, ki vár rám a reptéren, és ki visz el a szállásra. E-mail-ben megkaptam számomra minden olyan fontos információt mely a kinti munkába álláshoz szükséges.

Lassan már a harmadik hónapot töltöm kint. A munkahelyi körülményekkel, a munkával, illetve a fizetéssel is meg vagyok elégedve.Viszont azt tudni kell hogy az ide érkező munkavállalóknak más hozzá állást kell tanúsítani a munkához, mint ami otthon megszokott és elvárt. Itt nincs lazsálás, mindenki szívvel lélekkel végzi a feladatait, ezért nekünk magyaroknak is ezt kell tenni.

2015. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kihagynám az ügynökséget. Ha megy a nyelv és otthon is tudsz önállóan ügyeket intézni akkor itt is menni fog. Amit én kulcsfontosságúnak tartok azok a kinti kapcsolatok. Mielőtt kijössz keress egy kinti ismerőst aki segít ha elakadsz.

Mi önállóan jöttünk ki párommal konkrét munka nélkül. 1-2 ismerős segített az elején. 4 nap alatt lett munkánk. Idekint jóval gyorsabban megy mint otthon.

2015. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!