Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezeljem azokat az...

Hogyan kezeljem azokat az esetleges kollégákat, akik az életkorom miatt "szemétkednek"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Féléve dolgozom egy nemzetközileg jegyzett, német multinál. Ez az első munkahelyem, miután megkaptam a papíromat a szakmámról, szinte egyből már ott is voltam. Jelenleg "villamosipari technikusként" vagyok jelen.


Egy hete megpályáztam cégen belül egy magasabb pozíciót. Ennek kapcsán konzultálnom kellett a műszaki igazgatóval. Vele egy kellemes másfél órát töltöttünk el, szóba jött, hogy ha úgy alakul, és elégedettek velem, akkor tanulmányi szerződést kötnek velem, hogy elkezdhessem az egyetemet. Részt vehetek a céges belső képzésekben, és ami az egyik legfontosabb számomra, biztosítják a lehetőséget a német és orosz nyelv tanulására.


A "baj" az, hogy az új munkakörben részben irányítanom kéne az embereket. Erre fel is hívta a figyelmem, hogy előfordulhat az, hogy akik régóta ott vannak, nem feltétlenül fognak "tisztelni".


Szerintetek ezt hogy érdemes kezelni? Ha nem veszem fel, és csinálom a dolgom, szakmailag el lehet érni, hogy kiharcoljam a tiszteletüket?


Ettől egy kicsit tartok.


Előre is köszönöm!


2015. jan. 24. 20:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 21 éves vagyok.
2015. jan. 24. 20:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fognak tisztelni és elfogadni, ha látják, hogy jobban tudod a munkát elvégezni, mint ők. Nem nagyképűsködsz, nem játszod a főnököt, a munkáddal bizonyítod, hogy érted a dolgod. Minden esetben meghallgatod a véleményüket, tanácsaikat.
2015. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem áll szándékomban nagyképűsködni. Én szakmailag szeretnék fejlődni, ezért is pályáztam meg a pozíciót. A munka sem "büdös", középiskolától kezdve, minden nyáron dolgoztam. Lovászkodtam, utat építettem, rakodtam, tehát azért az alázat megvan. De a célom is, hogy elkezdhessem a villanymérnöki szakot.


Csak az a baj, hogy a gyáron belül van 5 részleg. Én az elektronikain dolgozom, egy nagyon jó fej csapattal, bár néha az operátorok belerondítanak, de tulajdonképpen velük is jól kijövök. Ha ott kéne lennem, nem is lenne probléma, szerintem nekik bizonyítottam már. De sajnos, vagy nem sajnos másik két részlegen kell majd tevékenykednem - illetve, ha úgy adódik, akkor mindenhol -, ahol ugye nem ismernek. És csak annyit látnak, hogy most jöttem.

2015. jan. 24. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha a cég jól működik, akkor nem fognak téged ennyi idősen ennyi tapasztalattal kinevezni főnöknek. Egyszerűen nem működhet.
2015. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
51%

Nagyapám megjárta Szibériát, ő mindig csak azt mondta: Kétféle ember létezik. A farkas, és a bárány! :)

Próbálj meg kiállni magadért, mert könnyen a fejedre nőhetnek. Sajnos irigykedők mindig lesznek! Mindig is lesz ott egy Józsibá, aki már 40 éve dolgozik ott, és mindenkinél jobban tud mindent. Próbáld meg megtalálni a humor és a komolyság közti határvonalat. Mindig legyél határozott, állj ki magadért! Ha jól végzed a munkád, 150 százalékos odaadással, akkor van csak esélyed! Légy precíz, és várd is el a beosztottjaidtól.

2015. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kamumail,


Nem főnöknek neveznek ki természetesen. A cég egy másik osztályán lett egy új pozíció, mert megnövekedtek a megrendelések, és szükség van még egy emberre, lehetőleg olyanra, aki ott dolgozik, és van rálátása a dolgokra. Ez félig iroda, és félig "terep" munka. Tehát nem a szó szoros értelemben vett "vezető" pozíció, nyilván, ezért írtam, hogy csak részben kell irányítanom. Tehát nem műszak és nem csoportvezető, vagy más. Azt nem is csinálnám. :)


Mindenesetre köszönöm a választ mindenkinek!

2015. jan. 25. 01:18
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon is jó az ami veled történt és ez így is helyes.

Lehet hogy, vannak ott régebbi emberek, de valószínűleg csak betanított alkalmazottak, te viszont ezt tanultad.

Benned látnak egy olyan potenciált, ami alkalmas egy ilyen feladat ellátására.

2015. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!